Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - TEATR – „Kamasutra” z audiodeskrypcją

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / TEATR – „Kamasutra” z audiodeskrypcją

TEATR – „Kamasutra” z audiodeskrypcją

14 kwietnia 2013 roku – „Kamasutra. Nauka rozkoszy.” Watsjajana Mallanagi, Teatr Dramatyczny - Scena na Woli (Warszawa, ul. Kasprzaka 24), godz. 19.00, 15 złotych wstęp

 

 

Tekst tradycyjny, tekst, o którym słyszeli chyba wszyscy, a jednocześnie stosunkowo niewiele osób czytało te zapiski. Tekst, który większości kojarzy się z poradnikiem seksu, a w rzeczywistości jest czymś dużo więcej – jednym z najważniejszych wschodnich traktatów filozoficznych o dążeniu do szczęścia i o jego przeżywaniu. Seks, choć w tyj układance ważny, jest tylko jedną ze składowych. Spektakl, wyreżyserowany przez Aldonę Figurę, został podzielony na części niejako według rozdziałów Kamasutry. Są między innymi nauki ogólne, są rodzaje pocałunków, rodzaje obłapiania, ale – co ważne – zawiodą się ci, którzy, nie czytając oryginału,  oczekiwaliby na scenie śmiałych, wyuzdanych scen. Granice nie zostają przekroczone, dużo więcej dzieje się w wyobraźni widzów. I, co ważne, spektakl mówiący o przeżywaniu szczęścia, daje widzom namiastkę endorfin, można się nawet pośmiać, szczególnie wtedy, gdy w sytuacji zarysowanej na scenie odkryje się samego siebie. Sztuka zostanie opatrzona audiodeskrypcją.

Spektakl został przystosowany w ramach projektu „W kulturze bez barier – teatr”  dofinansowanego ze środków m. st. Warszawy.

Galeria zdjęć

  • zdjęcie ze spektaklu

    zdjęcie ze spektaklu

  • logo m.st.Warszawy

    logo m.st.Warszawy

Powrót do: Aktualności