Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Teatr z ikony miłości

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Teatr z ikony miłości

Teatr z ikony miłości

Spektakl "Anna Karenina" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących w Teatrze Studio

 

Historię opowiedzianą przez Lwa Tołstoja zna chyba każdy. Wielka, gotowa do poświęceń miłość już od ponad stu lat porusza serca i wyobraźnię, skłania do zadumy. Czasem inspiruje, zachęca do odczytania na nowo. Spektakl w Teatrze Studio jest taką właśnie próbą – korzystając z osiągnięć XX-wiecznej dramaturgii, nadaje tołstojowskiej historii niezwykle współczesną formę.

 

Teatr Studio i Fundacja Kultury bez Barier

Zapraszają na opatrzoną audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących „Annę Kareninę”. Spektakl dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu odbędzie się 25 października 2013 roku o godzinie 18:00. Bilety kosztują 30 złotych. Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje Anna Żórawska:

Tel.: 22 100 36 94

e-mail: ania@kulturabezbarier.org

Anna Karenina jest jednym z najsłynniejszych kobiecych portretów XIX-wiecznej literatury rosyjskiej. W imię miłości do młodego oficera, Anna postanawia opuścić rodzinę, rezygnując tym samym z beznamiętnego choć bezpiecznego życia, za co przychodzi zapłacić jej cenę znacznie wyższą niż tylko skandal towarzyski… Teatr Studio przedstawia klasyczną powieść w nowej adaptacji autorstwa brytyjskiej pisarki Helen Edmundson.

 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje. Program edukacyjny realizowany dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urzędu m. st. Warszawy.

Galeria zdjęć

  • zdjęcie ze spektaklu

    zdjęcie ze spektaklu

Powrót do: Aktualności