Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Spektakl „Konsternacja” w Gdyńskim Centrum Kultury

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Spektakl „Konsternacja” w Gdyńskim Centrum Kultury

Spektakl „Konsternacja” w Gdyńskim Centrum Kultury

Fundacja Kultury bez Barier i Gdyńskie Centrum Kultury zapraszają na spektakle z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

 

Udogodnienia:

  • audiodeskrypcja dla osób niewidomych
  • napisy dla niesłyszących
  • pętla indukcyjna

 

Miejsce: Konsulat Kultury, ul. Jana z Kolna 25, Gdynia

Termin: 7 grudnia 2018, godz. 19:00

Czas trwania: 1 h 20 min

Cena: 32 zł

 

Bilety: Rezerwacja mailowo pod adresem: sekretariat@gck.gdynia.pl lub rezerwacja@gck.gdynia.pl lub telefonicznie pod numerem 58 664 73 77. Rezerwację należy wykupić w kasie do 30 listopada.

 

Opis spektaklu:

Ewa i Robert wracają z wakacji, w swoim mieszkaniu zastają znajomych, którzy mieli się nim opiekować.

Mieszkanie niby jest takie samo, ale jednak inne – ściana nie tam, gdzie powinna, stolik inaczej stoi… Przestrzeń jest przesunięta, jak przesunięte są relacje pomiędzy nimi – jakby to nigdy nie było ich mieszkanie, para znajomych też nie jest tą parą znajomych, którą powinna być, a za chwilę mąż nie jest mężem, przyjaciółka zmienia się w opiekunkę do dziecka…

Sytuacja zmienia się dynamicznie, przybierając różne odcienie absurdu. „Konsternacja” jednego z najważniejszych dramaturgów młodego pokolenia – Mariusa von Mayenburga, to tylko z pozoru lekka komedia. Poślizg tożsamości i ciągle zmieniająca się narracja są najczystszym tematem spektaklu i skutkują odpowiednią alegorią naszych czasów.

 

Więcej informacji o spektaklu: https://www.gck.gdynia.pl/teatr/konsternacja/

Projekt „Teatrosfera bez barier” Fundacji Kultury bez Barier

Przestrzeń teatru jest wciąż najbardziej niedostępnym i zamkniętym na potrzeby osób z niepełnosprawnościami obszarem w kulturze. Chcemy to zmienić. "Teatrosfera bez barier" gwarantuje osobom z niepełnosprawnością aktywne uczestnictwo w spektaklach teatralnych ze wszystkimi udogodnieniami niezbędnymi do pełnego odbioru sztuki.

 

W ramach projektu "Teatrosfera bez barier" realizujemy po 3 spektakle w trzech miastach - Lublinie, Katowicach i Gdyni.

 

Dotychczas odbyły się spektakle: "Himalaje" i "Pod presją" w teatrze Śląskim w Katowicach oraz "Trzy siostry" w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Zaplanowane są spektakle "Chłopi" w Teatrze Muzycznym w Gdyni, "Seks nocy letniej" i "Książę i Żebrak" w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie i "12 krzeseł" w Teatrze Śląskim w Katowicach.

 Udogodnienia do spektakli zostały przygotowane w ramach projektu „Teatrosfera bez barier”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Galeria zdjęć

  • Plakat spektaklu

    Plakat spektaklu "Konsternacja"

Powrót do: Aktualności