Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Tłumacz Polskiego Języka Migowego on-line w Mazowieckim Instytucie Kultury

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Tłumacz Polskiego Języka Migowego on-line w Mazowieckim Instytucie Kultury

Tłumacz Polskiego Języka Migowego on-line w Mazowieckim Instytucie Kultury

 Nie słyszysz mnie, ale ci odpowiemOsoby niedosłyszące oraz z dysfunkcją słuchu będą miały możliwość na szersze uczestnictwo w życiu kulturalnym Warszawy. Mazowiecki Instytut Kultury w swoim punkcie obsługi widza uruchomił Tłumacza Polskiego Języka Migowego on-line. W ramach podjętych działań na rzecz dostępności Kultury dla osób niepełnosprawnych został przygotowany repertuar spektakli Teatru Mazowieckiego z tłumaczeniem na polski język migowy oraz koncerty muzyki jazzowej z pętlą indukcyjną.


Dostępny w Punkcie Informacyjnym Mazowieckiego Instytutu Kultury Tłumacz Polskiego Języka Migowego on-line pozwoli na swobodną komunikację pracowników Instytutu z osobami posługującymi się językiem migowym. Każdy, kto będzie chciał uzyskać informacje o wydarzeniach kulturalnych, kupić bilet lub załatwić
sprawy formalne będzie mógł tego dokonać. Pracownik, przy pomocy laptopa i słuchawek poprzez specjalny system połączy się z tłumaczem, którego osoba niesłysząca lub słabosłysząca będzie widziała na monitorze. W ten sposób możliwa będzie swobodna konwersacja.


Mazowiecki Instytut Kultury jest prekursorem wśród instytucji kultury w zakresie takich działań.Do tej pory, w Warszawie, Tłumacz Polskiego Języka Migowego dostępny był jedynie w urzędach. Mazowiecki Instytut Kultury jest pierwszą jednostką kulturalną w Warszawie, która w ramach swoich działań ułatwia dostęp do wydarzeń kulturalnych dla osób głuchych lub niedosłyszących.


Dodatkowo, w MIK-u wyświetlane są projekcje filmów z pętlą indukcyjną dla osób słabosłyszących, a budynek dostosowany jest do swobodnego poruszania się osób na wózkach inwalidzkich.Kontakt do koordynatora ds. osób niepełnosprawnych: Magdalena Ptak, e-mail: m.ptak@mik.waw.pl

 

Informacja w PJM

 

Galeria zdjęć

  • Logo Mazowieckiego Instytutu Kultury

    Logo Mazowieckiego Instytutu Kultury

Powrót do: Aktualności