Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - 5. urodziny fundacji - pokaz filmu "Twój Vincent" + warsztaty

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / 5. urodziny fundacji - pokaz filmu "Twój Vincent" + warsztaty

5. urodziny fundacji - pokaz filmu "Twój Vincent" + warsztaty

13.11.2017 godz. 16:00(warsztaty), godz. 17:30(pokaz filmu) - Kinoteka, pl. Defilad 1 - pokaz filmu "Twój Vincent" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, przed filmem warsztaty o Van Goghu

 

Spełnione marzenia

Urodziny w towarzystwie van Gogha

 

Ten wieczór, mamy nadzieję, będzie zupełnie inny i, co ważne,  podwójnie warty zapamiętania. Podwójnie, bo są dwa spełnione marzenia, dwa powody, by się spotkać i początek naszego wieczoru też wybrzmi dwukrotnie…

Wszystko wydarzy się 13.11.2017 roku. Zapraszamy na nasze, fundacyjne urodziny i na wizytę w świecie holenderskiego mistrza Vincenta van Gogha.

Początek zaplanowaliśmy na godzinę 17:30, ale już o 16:00 zacznie się coś dziać. Każdy może wybrać godzinę startu.

Miejsce spotkania: Kinoteka (Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 2).

 

13.11.2017 to szczególny i bardzo ważny dla nas dzień. To właśniewtedy świętujemy piąte urodziny Fundacji Kultury Bez Barier. Pragniemy, abyście byli wtedy z nami! Te 5 lat to czas spełniania naszych marzeń – tych o drodze z Wami i tych o drodze dla Was.

 

Film „Twój Vincent” to z kolei spełnione marzenie samych twórców, jak i wszystkich wielbicieli sztuki van Gogha i tworzenia animacji. To niepowtarzalna okazja, aby wspólnie zajrzeć pod powierzchnię obrazów holenderskiego mistrza – twórcy mitu i owianego tajemnicą artysty.

Vincent van Gogh - artysta, szaleniec, geniusz? Ile o nim wiesz? Przekroczmy wspólnie bramy świata obrazów.

 

Projekcja filmu jest zaplanowana na 17:30. Dostępność jest oczywiście, jak przystało na ten wieczór, podwójna – film  jest opatrzony audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

 

UWAGA! Drugi (wcześniejszy) początek!

Tuż przed pokazem filmowym odbędą się specjalne, kulturalne  warsztaty „Paleta uczuć i symboli”. Będą one oczywiście poświęcone  twórczości Vincenta Van Gogha. Jego sztuka jest gwałtowna, pociągnięcia pędzla są jak uderzenia a kolory jak naboje. To sztuka oślepiająca panującym w niej żarem, malarstwo  dla „ludzi głodnych doznań estetycznych”. Sam malarz mówił: Czuję, że żyję, kiedy pracuję bez wytchnienia. Aby zrozumieć co było powodem tak silnej potrzeby tworzenia omówimy najważniejsze elementy tego malarstwa: sugestywne kolory wyrażające uczucia, rozedrganą, warstwową powierzchnię obrazów oraz proste tematy, pod którymi malarz ukrywał głębokie, symboliczne treści. Warsztaty będą poprowadzone  przez edukatorki z Muzeum Narodowego.  Serdecznie zapraszamy i na to  niepowtarzalne spotkanie!

 

Wstęp na obydwa wydarzenia jest wolny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc:

e-mail: rezerwacje@kulturabezbarier.org

tel/SMS: 512 396 475

 

W czasie projekcji zapewniamy opiekę nad dziećmi. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci przybycia z maleństwami, a także o podanie wieku i niepełnosprawności(jeśli jest).

 


 

Projekcja filmu jest zorganizowana dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach projektu „Czytanie obrazów”

Warsztaty przed filmem są w ramach projektu "Filmolekcje dla każdego" dofinansowanego przez m.st. Warszawy

Logo m.st. WarszawyLogo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo projektu Czytanie obrazów

Galeria zdjęć

  • Plakat filmu

    Plakat filmu "Twój Vincent"

Powrót do: Aktualności