Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Uwodzenie na teatr

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Uwodzenie na teatr

Uwodzenie na teatr

Warsztaty w Teatrze Studio dostępne dla niewidomych i niesłyszących - 10 i 12 czerwca 2013 roku, godz.17:00

 

Każdy może wziąć udział, każdy może rozbudzić wyobraźnię, stworzyć etiudę i stanąć ze swą propozycją naprzeciw widowni. Każdy może stać się chociaż przez chwilę aktorem, reżyserem, scenografem, spróbować wyrazić siebie i zmierzyć się jednocześnie z tremą i radością. Wszystko pod okiem profesjonalistów - ludzi teatru, wszystko na kanwie Gogolowskiego "Ożenku".


Teatr Studio i Fundacja Kultury bez Barier zapraszają osoby niesłyszące i niewidome na warsztaty teatralne poświęcone "Ożenkowi" Nikołaja Gogola w reż. Iwana Wyrypajewa. Poszukiwanie drugiej połówki jest już spektaklem samym w sobie. Przyjrzyjmy się, jak robią to inni. Zadajmy sobie pytanie  jak robimy to sami? Sprawdźmy to w teatralnym działaniu! Z inspiracji tekstem Gogola zaimprowizujemy własne etiudy. Rozbudźmy  wyobraźnię!

Zawarcie związku małżeńskiego poprzedza skomplikowany i niekiedy żmudny proces uwodzenia. Kochankowie korzystają przy tym z repertuaru środków typowych dla teatru: mają swoje rekwizyty, dobierają odpowiednie dekoracje, bardzo często wcielają się w niecodzienne role. Być może techniki flirtu aż tak bardzo nie zmieniły się od czasów Gogolowskiego "Ożenku".


Warsztaty odbędą się:

10 czerwca (poniedziałek)- warsztat dla osób niesłyszących, warsztat z udziałem tłumacza języka migowego

12 czerwca (środa)- warsztat dla osób niewidomych

Spotkania rozpoczynają się o 17.00.

 


Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, liczba miejsc jest jednak ograniczona, prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje ania@kulturabezbarier.orgWarsztaty teatralne będą wstępem do wystawienia w pełni dostępnego "Ożenku" Nikołaja Gogola w reż, Iwana Wyrypajewa.

Spektakl z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących odbędzie się w Teatrze Studio 23czerwca  2013 roku o 19:00.

 

Spektakl „Ożenek” został opatrzony audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” – edycja 2013 Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i Fundacji Kultury bez Barier dofinansowego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Galeria zdjęć

  • logo Teatru Studio w Warszawie

    logo Teatru Studio w Warszawie

  • Zdjęcie ze spektaklu - fot. Krzysztof Bieliński

    Zdjęcie ze spektaklu - fot. Krzysztof Bieliński

Powrót do: Aktualności