Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Warszawa - Spektakl „Klub hipochondryków” z audiodeskrypcją

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Warszawa - Spektakl „Klub hipochondryków” z audiodeskrypcją

Warszawa - Spektakl „Klub hipochondryków” z audiodeskrypcją

Jęczą, narzekają, śmieszą

Teatr Syrena, 21 maja 2013 r., godz. 19:00

 

 

Przekroczyli magiczną czterdziestkę i od razu dopadły ich wszystkie typowe objawy kryzysu wieku średniego. Są starzy, zmęczeni, niemal niepotrzebni, a na dodatek chorzy, bardzo chorzy i co najgorsze – stale dopadają ich kolejne, z pewnością śmiertelne infekcje. Są hipochondrykami, są bliscy łez. Płaczą też widzowie, ale ci ostatni płaczą ze śmiechu.

 

 

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza widzów z niepełnosprawnością wzroku oraz wszystkich chętnych na „Klub hipochondryków II”. Opatrzony audiodeskrypcją spektakl zostanie wystawiony 21 maja 2013 roku, początek o godz. 19.00. Wszystko odbędzie się oczywiście w Teatrze Syrena Warszawa, ul. Litewska 3).

 

Bilety na pokaz z audiodeskrypcją kosztują 50 złotych. Liczba miejsc ograniczona, prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje Anna Żórawska

e-mail: ania@kulturabezbarier.org

Tel.: 22 486 96 42 wew. 4

 

 

Bohaterowie sztuki to antykwariusz Leo (Zbigniew Zamachowski) oraz dwóch architektów – będący w trakcie rozwodu Ken (Wojciech Malajkat) i mający przeszłość amanta Tom (Piotr Polk). Jak z rękawa sypią nazwami chorób, zmagają się z własną słabością, skupieni na sobie i swoich sprawach nie zauważają umykającego im życia, a ich sytuację wyjątkowo dobrze rozumieją siedzący na widowni mężczyźni w średnim wieku, którzy, mimo wszystko, śmieją się najczęściej. Śmiechu w ogóle nie brakuje, cała historia opowiedziana jest z dużym dystansem i ciepłą ironią.

 

„Klub hipochondryków” został dostosowany do potrzeb widzów z niepełnosprawnością wzroku w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria zdjęć

  • Zdjęcie ze spektaklu, fot. K. Bieliński

    Zdjęcie ze spektaklu, fot. K. Bieliński

  • Zdjęcie ze spektaklu, fot. K. Bieliński

    Zdjęcie ze spektaklu, fot. K. Bieliński

  • logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

    logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Powrót do: Aktualności