Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Warszawa - Spektakl „Ożenek” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Warszawa - Spektakl „Ożenek” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Warszawa - Spektakl „Ożenek” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Życie w przyprawie śmiechu w Teatrze Studio

 

Bardzo to wszystko prawdziwe i niezwykle śmieszne. I ogromnie zaskakujące, że tak niewiele zmieniło się przez stulecia, że dylematy, rozterki, tęsknoty i pragnienia pozostały wciąż te same, odrobinę inaczej są tylko opakowywane w słowa i zachowania.

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na opatrzony audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących „Ożenek” Nikołaja Gogola. Dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu, przepełniona komizmem sztuka trudnych wyborów, uwodzenia i poddawania się uczuciom zostanie wystawiona 23 czerwca 2013 roku (niedziela) w Teatrze Studio (Warszawa, Pałac Kultury i Nauki,Plac Defilad 1). Początek o godzinie 19.00.

 

 

Bilety, w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością”, kosztują 25 złotych. Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje Anna Żórawska

Tel.: - uwaga, nowy numer telefonu – 22 100 36 94

e-mail: Ania@kulturabezbarier.org

 

 

„Ożenek” to zdecydowanie najbardziej znana, już klasyczna komedia Gogola opowiadająca historię Agafii - panny na wydaniu mającej do zaoferowania nie tylko serce, ale i pokaźny posag oraz starających się o jej rękę konkurentów, w tym starego kawalera, przywiązanego do wolności Podkolesina. Reżyserem wystawienia jest Iwan Wyrypajew, jeden z najgłośniejszych rosyjskich dramaturgów ostatnich lat. Nadał on sztuce nieco mistycznego i nostalgicznego nastroju, a jednocześnie odarł ją z iluzji burząc tzw. czwartą ścianę i nie ukrywając przed widzami, że mamy do czynienia wyłącznie z teatrem, z aktorską grą, z pewnym udawaniem. Aktorzy grają więc w sposób przerysowany, bardziej właściwy XIX-wiecznym, niż współczesnym zwyczajom, przerysowane Są kostiumy, a ascetyczna, nieco zaskakująca scenografia sprawia, że sam teatr odbija się w teatrze. Co na to wszystko widzowie? Śmieją się, śmieją i obserwują z sympatią konkury.

 

 

Projekt Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i Fundacji Kultury bez Barier jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria zdjęć

 • zdjęcie ze spektaklu, fot. Bieliński Krzysztof

  zdjęcie ze spektaklu, fot. Bieliński Krzysztof

 • logo Teatru Studio

  logo Teatru Studio

 • logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 • logo Fundacji Dzieciom

  logo Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Powrót do: Aktualności