Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Warszawa - Spektakl "Wariat i zakonnica" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
64%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Warszawa - Spektakl "Wariat i zakonnica" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Warszawa - Spektakl "Wariat i zakonnica" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Kto jest najbardziej obłąkany?
Franciszek Pieczka, Kazimierz Kaczor i Witkacy razem, na jednej scenie - taka układanka to rarytas dla każdego teatralnego widza, rarytas, którego nikt nie powinien sobie odmówić. Tym bardziej, że taka interpretacja Witkacego, jaką proponuje Teatr Powszechny sprawia, że tekst zapada w widzów lekko, jakby mimochodem, a cały spektakl nie pozostawia złudzeń, że sprawy z pierwszej połowy XX wieku są wciąż aktualne.

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza widzów z niepełnosprawnością wzroku i słuchu na dostosowaną do ich potrzeb sztukę "Wariat i zakonnica". Opatrzony audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących spektakl zostanie wystawiony w Teatrze Powszechnym (Warszawa, ul. Zamojskiego 20) 9 maja 2013 roku (czwartek), godzina 19.00.

Bilety, w ramach projektu „W kulturze bez barier –teatr” kosztują 35 złotych. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia, mailowo i telefonicznie, przyjmuje Anna Żórawska:

e-mail: ania@kulturabezbarier.org

tel.: 22 486 96 42 wew. 4"Wariat i zakonnica" to jedno z najczęściej wystawianych dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza, portret wyobcowania artysty, studium niezrozumienia między jednostką a społeczeństwem. Spektakl Teatru Powszechnego daje Witkacego we współczesnym i lekkim ujęciu. Bohaterowie wrzuceni w groteskową rzeczywistość szpitala dla obłąkanych walczą o swoją indywidualność w tym wywróconym do góry nogami świecie. Lekarze są tu bardziej szaleni od pacjentów, jawa miesza się ze snem, a erotyka z religią. Po śmierci następuje odrodzenie i nowe życie.Projekt „W kulturze bez barier – teatr”  jest finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Galeria zdjęć

  • zdjęcie ze spektaklu

    zdjęcie ze spektaklu

  • logo m.st.Warszawy

    logo m.st.Warszawy

Powrót do: Aktualności