Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Warszawa tańczy tango

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Warszawa tańczy tango

Warszawa tańczy tango

Marzec - maj - Warsztaty tanga dla wszystkich w Mazowieckim Instytucie Kultury

 

 

 

Trzymiesięczne warsztaty taneczne, koncert i milonga to atrakcje, które dla Warszawiaków przygotowali organizatorzy projektu „Warszawa tańczy tango”. Wydarzenia dostępne będą dla wszystkich zainteresowanych – bez względu na wiek , w tym dla osób niewidomych (organizatorzy zarezerwowali na każde zajęcia pulę miejsc dla osób niewidomych/niedowidzących). Ze względu na brak tłumacza języka migowego na zajęciach, zapraszamy wszystkie osoby niesłyszące, które chcą mimo to uczestniczyć w warsztatach.

 

Tangowa tradycja Warszawy ma już ponad 100 lat. W okresie dwudziestolecia międzywojennego w stolicy tango można było usłyszeć na dansingu, w teatrze, zatańczyć w trakcie popularnych fajfów. To Warszawa stała się też centrum rozwoju polskiego tanga – fenomenu w skali światowej. W tym czasie powstało kilka tysięcy tang pisanych w języku polskim, z muzyką polskich kompozytorów, a wykonywane były one np. przez Hankę Ordonównę, Mieczysława Fogga czy Stanisławę Nowicką. Śmiało możemy stwierdzić, że Warszawa tego okresu pulsowała w rytmie tanga.

 

Co ważne, zainteresowanie tangiem wśród mieszkańców miasta nieustannie trwa, dlatego też Fundacja Kulturo zaprasza do przeżycia muzycznej przygody i zatańczenia tanga w Warszawie.

 

Już w marcu rozpocznie się trzymiesięczny cykl warsztatów skierowany do wszystkich zainteresowanych (dzieci, młodzież, osoby dorosłe, seniorzy). Zajęcia realizowane będą w formule międzypokoleniowej, a poprowadzi je doświadczony nauczyciel pochodzący z Argentyny – Cristian Rubin. Nauka tanga dostosowana będzie także do potrzeb osób niewidomych/niedowidzących.

 

Finał projektu to impreza taneczna – milonga połączona z koncertem w wykonaniu grupy Mowa Trio (Oliwier Andruszczenko – klarnet, Mateusz Wachowiak – akordeon, Łukasz Owczynnikow – kontrabas).  Muzyczne aranżacje polskich tang w wykonaniu zespołu pełne są witalności, siły i subtelności jedynej dla tego gatunku muzycznego.

Pozwólmy, jak za dawnych lat, ponieść się magii i czarowi tego egzotycznego rytmu i zatańczmy tango!

 

Warsztaty tanga, godz.: 19:00-20:00

 

marzec: 9, 11,22,24,30

kwiecień: 11,12,20,29

maj: 17, 20

 

Impreza finałowa, 24 maj

Warsztaty 18:30-19:15

Impreza taneczna (milonga) i koncert tang w wykonaniu zespołu Mowa Trio: 20:00-22:00.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Na warsztaty obowiązują zapisy:

kontakt@polskietango.pl

tel. 503 152 129

 

Miejsce: Mazowiecki Instytut Kultury Ul. Elektoralna 12

stacja metra: Ratusz Arsenał

 

Więcej informacji, a także bieżące zapowiedzi na stronie www.polskietango.pl i www.fundacjakulturo.org

Galeria zdjęć

  • Plakat projektu Warszawa tańczy tango

    Plakat projektu Warszawa tańczy tango

Powrót do: Aktualności