Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Warsztat na Zachętę II - startujemy!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Warsztat na Zachętę II - startujemy!

Warsztat na Zachętę II - startujemy!

Zapraszamy na kolejne spotkania ze sztuką współczesną - tym razem będziemy w MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie.


Graboszyce. Codzienność w sztuce

 

Czy najbliższe, zwykłe, dobrze znane otoczenie może stać się inspiracją dla artysty? Czy dzieło sztuki może przypominać kasety wideo, cegły, deski, tablicę szkolną w skali 1:1? Kiedy i jak sztuka może przenikać się z codziennością?

Fundacja Kultury bez Barier i Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK zapraszają na dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu warsztaty. Gościem specjalnym będzie Rafał Bujnowski.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają pracę zatytułowaną Graboszyce 23, z cyklu Domy polskie. Obraz – dom został „zbudowany” przy użyciu geometrycznych kształtów, linii prostych oraz jednolitych plam barwnych. Jakie skojarzenia, jakie emocje wywołują takie domy? Kto może w nich mieszkać? Kto chciałby w nich mieszkać?  

Odpowiedzi na padające pytania będą udzielane także przez samych uczestników warsztatów, w trakcie ich własnej twórczej pracy.

Opatrzone audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy spotkanie odbędzie się 14 maja 2014 roku o godz. 15 w MOCAK-u (ul. Lipowa 4). 

Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc jest jednak ograniczona, prosimy o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje Ania Żórawska: ania@kulturabezbarier.org 

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu Warsztat na Zachętę II dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Logo MKiDN

 

Galeria zdjęć

  •  Rafał Bujnowski, Graboszyce 23, z cyklu: Domy polskie, 2002, olej, płótno, Kolekcja MOCAK-u.

    Rafał Bujnowski, Graboszyce 23, z cyklu: Domy polskie, 2002, olej, płótno, Kolekcja MOCAK-u.

Powrót do: Aktualności