Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Warsztat na Zachętę II - Wojciech Fangor

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Warsztat na Zachętę II - Wojciech Fangor

Warsztat na Zachętę II - Wojciech Fangor

3 października 2014 (piątek) g. 17:00 - Narodowa Galeria Sztuki - Zachęta - Warsztat na Zachętę II - Wojciech Fangor z tłumaczeniem na język migowy, tyflografikami i audiodeskrypcją

Warsztat na Zachętę to projekt realizowany przez Fundację Kultury bez Barier, we współpracy z Zachętą – Narodową Galerią Sztuki. W 2013 roku odbyły się w Zachęcie cztery warsztaty dla osób dorosłych z niepełnosprawnością sensoryczną (niewidomych i niesłyszących) wokół wybranych dzieł z kolekcji Zachęty.

 

W tym roku Zachęta przygotowała spotkanie, którego bohaterem będzie Wojciech Fangor, jeden z najbardziej znanych współczesnych polskich artystów. Fangor we wczesnym okresie twórczości, na początku lat 50. XX wieku, tworzył obrazy i plakaty zgodne z doktryną socrealizmu. W okresie odwilży odrzucił tę stylistykę na rzecz form abstrakcyjnych, również przestrzennych i poszukiwań nowych środków wyrazu w plakacie. Był współtwórcą polskiej szkoły plakatu. W latach 60. i 70. tworzył serie abstrakcyjnych obrazów, w których dominującymi formami były koła, okręgi i fale. Płynnie przenikające się formy i barwy wywoływały złudzenie falowania, pulsowania. Warsztat na Zachętę umożliwia uczestnikom aktywne, kompetentne i samodzielne poznawanie sztuki współczesnej.

 

Podczas wykładu dostosowanego do potrzeb odbiorców poznajemy twórcę, wybrane dzieło, ale również tendencje w sztuce współczesnej, najważniejsze zagadnienia i tematy.

 

Część warsztatowa pozwala na głębsze zrozumienie idei jaka kryje się za dziełem i strategii artystycznych twórcy. Samodzielne kreatywne działanie przynosi ogromną satysfakcję.

 

Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc jest jednak ograniczona, prosimy o wcześniejszą rezerwację. 

 

Zgłoszenia przyjmuje Paulina Gul

e-mail: paulina@kulturabezbarier.org,

sms: 502 741 022

 Projekt "Warsztat na Zachętę II" dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Logo MKiDN

Galeria zdjęć

  • Obraz Wojciecha Fangora

    Obraz Wojciecha Fangora

Powrót do: Aktualności