Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Warsztaty AUTENTYZM - Rodzina. Archiwum. Historia.

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Warsztaty AUTENTYZM - Rodzina. Archiwum. Historia.

Warsztaty AUTENTYZM - Rodzina. Archiwum. Historia.

30 maja, 10 czerwca, 13 czerwca, 24 czerwca - Dom Spotkań z Historią - warsztaty dla osób dorosłych ze spektrum autyzmu i wszystkich zainteresowanych
Dom Spotkań z Historią i Ośrodek Karta mają wiele skarbów. Jednym z nich jest Archiwum Historii Mówionej. Archiwum to zawiera ogromną cyfrową kolekcję fotografii rodzin z terenów całej obecnej i przedwojennej Polski, ale nie tylko. Wiele albumów opowiada historie rodzin od XIX do końca XX wieku. Fotografie te są tak różnorodne jak różnorodne były rodziny na przestrzeni wieków. Na ich podstawie wiele można się dowiedzieć o historii ludzi i miejsc. Można poobserwować też historię samej fotografii i jej trendów. Ten bogaty zbiór będzie dla nas okazją do spotkania i odkrywania naszej różnorodności. Zorganizujemy cztery warsztaty dla dorosłych. Animatorzy Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę” i Edukatorzy DSH pomogą nam zapoznać się z wybranymi elementami kolekcji i na ich podstawie zgłębić historie rodzin, miejsc, fotografii, a także nas samych. A skoro mówimy o różnorodności: do warsztatów zapraszamy także dorosłych ze spektrum autyzmu. Dzięki partnerstwu Fundacji SYNAPSIS i obecności ich doświadczonych terapeutów – cały projekt będzie dostosowany do ich oczekiwań i potrzeb.

 

Podczas czterech godzinnych spotkań warsztatowych będziemy tworzyć swoje mini-projekty związane z tematem fotografii i rodziny. W procesie twórczym wesprze nas Kobas Laksa, artysta sztuk wizualnych, fotograf, autor filmów, pomoże przekształcić indywidualne dzieła w spójną wystawę, którą zaprezentujemy w DSH szerokiej publiczności.
Warsztaty tworzą i poprowadzą animatorki Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”: Agnieszka Pajączkowska i Alicja Szulc, edukatorki Domu Spotkań z Historią: Joanna Rączka i Jagna Kofta oraz Kobas Laksa. Warsztaty powstają we współpracy z terapeutkami Olgą Świeża i Aleksandrą Duszczyk z Fundacji SYNAPSIS.

 

Liczymy na Waszą ciekawość świata, historii oraz na chęć zaciekawienia innych sobą. W tym projekcie będziemy działać razem, wzajemnie się wspierać i od siebie nawzajem uczyć. Z naszego doświadczenia wynika, że efekty są wtedy nieporównywalnie lepsze, a czas ciekawszy. Dołączcie do nas!

 

Żeby wziąć udział w projekcie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy – do pobrania TUTAJ – i wysłać go na adres email info@autentyzm.pl do 12 maja 2016. Oprócz danych kontaktowych w formularzu prosimy Was o nadesłanie skanu ulubionego zdjęcia o tematyce rodzinnej i krótką informację dlaczego właśnie to zdjęcie wybraliście. Przyjmiemy najbardziej zainteresowanych oraz tych, którzy potwierdzą swoją obecność w dniach planowanych warsztatów, czyli: 30 maja, 10 czerwca, 13 czerwca i 24 czerwca w godzinach popołudniowo-wieczornych.

 

Opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje Marta Białek-Graczyk, prezeska Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. Koordynatorkami projektu są Aleksandra Sztajerwald i Aleksadra Dybkowska.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria zdjęć

  • Ulotka projektu Autentyzm

    Ulotka projektu Autentyzm

Powrót do: Aktualności