Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Warsztaty "Wokół wystawy stałej" w Muzeum Historii Żydów Polskich

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Warsztaty "Wokół wystawy stałej" w Muzeum Historii Żydów Polskich

Warsztaty "Wokół wystawy stałej" w Muzeum Historii Żydów Polskich

18 kwietnia godz. 11.00–17.00 (sobota) - Muzeum Historii Żydów Polskich - warsztaty "Wokół wystawy stałej" - wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja u Zuzanny Benesz : zbenesz@polin.pl
 
 
 

W trakcie kwietniowych warsztatów z cyklu „Wokół wystawy stałej” przeanalizujemy stosunki żyjących obok siebie narodów: Polaków i Żydów. Przyjrzymy się, jak przez stulecia w ich relacjach przeplatały się integracja, asymilacja i wykluczenie. W szczególności zastanowimy nad okresem Holokaustu i skrajnymi formami dyskryminacji.

W pierwszej części warsztatów zwiedzimy wspólnie poszczególne galerie wystawy stałej. Następnie przeniesiemy się do Centrum Edukacyjnego, gdzie zajmiemy się analizą fragmentów filmów fabularnych oraz relacji żydowskich dzieci, które przetrwały Zagładę.

 

 

Prowadzący zajęcia Robert Szuchta podzieli się unikatowymi filmami, nagraniami i materiałami z własnych zbiorów. Szczególną rolę odegrają mało znane wspominki Estery Bernsztain, której wojenne losy staną się inspiracją do refleksji nad postawami i relacjami polsko-żydowskimi okresu II wojny światowej.

Cykl warsztatów „Wokół wystawy stałej” przeznaczony dla młodzieży i osób dorosłych, które pragną pogłębić swoją wiedzę na temat wybranych wątków wystawy stałej Muzeum POLIN. Korzystając z wiedzy i do świadczenia zapraszanych specjalistów, uczestnicy mogą zapoznać się z różnorodnymi opiniami i sposobami interpretowania historii.

 

Prowadzący:

Robert Szuchta – historyk, nauczyciel i wychowawca. Autor licznych publikacji w tym „1000 lat historii Żydów polskich. Podróż przez wieki” (2015), czy „Holokaust. Zrozumieć dlaczego” (2003). Specjalizuje się w tematyce Holokaustu. 


Więcej informacji dla osób z niepełnosprawnościami: zbenesz@polin.pl. Prosimy o kontakt co najmniej kilka dni przed wydarzeniem.

Galeria zdjęć

  • Logo Muzeum Historii Żydów Polskich

    Logo Muzeum Historii Żydów Polskich

Powrót do: Aktualności