Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Warsztaty w Muzeum Historii Żydów w PJM!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Warsztaty w Muzeum Historii Żydów w PJM!

Warsztaty w Muzeum Historii Żydów w PJM!

14.12.2014, godz. 13:00 - Muzeum Historii Żydów Polskich - warsztaty dla młodzieży i dorosłych „Kalendarz żydowski: Chanuka” z tłumaczeniem na Polski Język Migowy
15.12.2014 godz.18:00 - Muzeum Historii Żydów Polskich - wykład „Muzeum wobec stereotypów” z tłumaczeniem na Polski Język Migowy 

 

Zgłoszenia na obydwa wydarzenia przyjmuje Zuzanna Benesz:

e-mail: zbenesz@polin.pl

kom. 505 423 116 

 

 

 Warsztaty dla młodzieży i dorosłych „Kalendarz żydowski: Chanuka” z tłumaczeniem na Polski Język Migowy


Zapraszamy na warsztaty dotyczące radosnego, rodzinnego święta, jakim jest Chanuka. Chanuka to święto historyczne, które nie pochodzi wprost od Tory, dlatego wszystkie świąteczne dni są zwykłymi dniami roboczymi.

Chanuka w kalendarzu żydowskim rozpoczyna się 25. dnia miesiąca kislew, kończy 2. tewet. W kalendarzu gregoriańskim jest to święto ruchome, w roku 2014 rozpoczyna się wieczorem 17. grudnia, a kończy wieczorem 24. grudnia.

Na warsztatach dowiemy się miedzy innymi dlaczego Chanuka bywa nazywana świętem świateł, czym jest chanukija i na czym polega gra w drejdel.

Warsztaty poprowadzi Jagna Kofta, edukatorka i przewodniczka, prowadząca zajęcia i wycieczki dla uczniów i dorosłych na temat kultury i historii Żydów. Od kilku lat związana z działaniami edukacyjnymi w Muzeum Historii Żydów Polskich, jest współautorką aplikacji „Warszawa jest moja” – spacery śladami Janusza Korczaka i płyty edukacyjnej o warszawskich Żydach „Warszawa, Warsze.”

Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży i dorosłych, będą tłumaczone na Polski Język Migowy. 

 

 

 

Wykład „Muzeum wobec stereotypów” z tłumaczeniem na Polski Język Migowy

 

Z jakimi stereotypami mierzy się wystawa stała Muzeum POLIN, a jakich nie podejmuje i dlaczego? Z jakimi stereotypami na temat swojej działalności spotyka się samo muzeum i czy zdarza się, że niechęć wobec Żydów przenosi się na uprzedzenia wobec instytucji?

Jaki obraz oczekiwań wobec muzeum wyłania się z badań społecznych? Czy możliwa jest zmiana postaw dzięki działalności muzeum? Zapraszamy na wykład dr Kamy Dąbrowskiej, który pozwoli nam zastanowić się nad tymi pytaniami.

Dr Kama Dąbrowska – główna specjalistka ds. szkoleń i metodyki w Muzeum POLIN. Studia magisterskie i doktoranckie ukończyła w Instytucie Antropologii i Etnologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Jej doktorat dotyczył powojennej społeczności żydowskiej Dolnego Śląska i społeczności diasporowych tworzonych przez polskich Żydów.

 

 


Galeria zdjęć

  • Zdjęcie: Warsztaty w Muzeum Historii Żydów w PJM!

  • Zdjęcie: Warsztaty w Muzeum Historii Żydów w PJM!

Powrót do: Aktualności