Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Warsztaty w PJM!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Warsztaty w PJM!

Warsztaty w PJM!

14 marca 2015(sobota) g.13:00-15:00 - Muzeum Historii Żydów Polskich - Warsztaty „Marzec ’68 – przyczyny, relacje, znaczenie” z tłumaczeniem na Polski Język Migowy

 

 

Warsztaty, podczas których na podstawie materiałów źródłowych - tekstów prasowych, relacji i materiałów wizualnych, omówiona zostanie antysemicka kampania Marca ‘68. Zajęcia częściowo odbędą się na wystawie stałej, w galerii „Powojnie. 1944 do dziś.”

Spróbujemy w ich trakcie odpowiedzieć na pytania o źródła narastającego w Polsce drugiej połowy lat sześćdziesiątych niezadowolenia społecznego. Porozmawiamy o przyczynach studenckich protestów, walkach frakcyjnych w PZPR, związkach między wydarzeniami w Polsce a Praską Wiosną i buntem młodzieży na Zachodzie oraz o tym, jak Marzec 1968 roku wpłynął na dalsze losy osób angażujących się w PRL w działalność opozycyjną.  Przyjrzymy się różnym wątkom marcowej propagandy. Zastanowimy się nad tym, kogo wskazywała ona społeczeństwu jako wroga oraz jaki wpływ wywarła na Polaków. Zajmiemy się pomarcową emigracją. Przeanalizujemy doświadczenia ludzi poddanych wówczas szykanom i zmuszonych do opuszczenia Polski na fali antysemickiej nagonki.  

Prowadzący: dr Mariusz Jastrząb, historyk i kulturoznawca. Naukowo zajmuje się społeczną i gospodarczą historią Polski po II wojnie światowej. Pisał m.in. na temat PRL-owskiej propagandy

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc: zbenesz@polin.pl

 

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Galeria zdjęć

  • Zdjęcie promujące warsztaty

    Zdjęcie promujące warsztaty

Powrót do: Aktualności