Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Witkacy bez barier

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Witkacy bez barier

Witkacy bez barier

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku "Poza Ciszą i Ciemnością"
Obrazy do słuchania, filmy do czytania

 

Stworzone przez Witkacego pastele Neny Stachurskiej i Tadeusza Boya-Żeleńskiego oraz nakręcony przez Muzeum Pomorza Środkowego film o Otto Freundlichu - to tylko niektóre eksponaty udostępnione w Słupsku widzom z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Obiektów jest na razie 16, ale to dopiero pierwszy krok.

 

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", Fundacja Kultury bez Barier i Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zapraszają wszystkich zainteresowanych na pierwszą na polskim Pomorzu odsłonę projektu Muzeum "Poza Ciszą i  Ciemnością". Premierowy pokaz eksponatów opatrzonych audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących odbędzie się już 21 lipca 2013 roku (niedziela).

 

Zaczynamy w samo południe, a przyjść może każdy, kto ciekawy jest sztuki łamiącej bariery i otwartej na wszystkich widzów.

 

W ramach współpracy podjętej przez słupskie Muzeum i dwie Fundacje możliwe było dostosowanie filmu oświatowego o Otto Freundlichu do odbioru przez osoby niesłyszące i niedosłyszące - film opatrzono napisami stworzonymi specjalnie z myślą o tych widzach. Na rzecz publiczności niewidzącej i niedowidzącej opracowano natomiast audiodeskrypcje piętnastu dzieł Witkacego eksponowanych w słupskim zamku. Znalazły się wśród nich m.in. pastele Neny Stachurskiej, Tadeusza Boya-Żeleńskiego oraz rysowane węglem portrety rodziców Witkacego.

 

Pierwsza prezentacja efektów wspólnej pracy odbędzie się w niedzielę, 21 lipca 2013 roku, o godz. 12.00 w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku. Później opisy i film dostępne będą na stronach fundacji i MPŚ.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

Projekt Muzeum "Poza Ciszą i Ciemnością" dofinansowany jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria zdjęć

  • Zdjęcie budynku Muzeum - widok z lotu ptaka

    Zdjęcie budynku Muzeum - widok z lotu ptaka

  • Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

    Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Fundacja Dzieciom

    Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Powrót do: Aktualności