Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Wyrazić miasto

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
64%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Wyrazić miasto

Wyrazić miasto

Łódź z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

 

Fabryczna, brudnokapitalistyczna, jednocześnie fascynująca i odpychająca, dająca szansę i niszcząca, wielokrotnie inspirująca. Poznać prawdę o Łodzi, o łódzkiej architekturze, kulturze, historii, o ludziach, którzy tworzyli potęgę wczesnego kapitalizmu i padali przygnieceni jego bezlitosnym ogromem.

 

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na niecodzienną, interdyscyplinarną opowieść o Łodzi, o początkach kapitalizmu; zaprasza na zwiedzanie Muzeum Pałacu Herbsta i pokaz filmu „Ziemia Obiecana”, a wszystko z audiodeskrypcją oraz napisami dla osób niesłyszących i tłumaczeniem na język migowy. Spotkanie odbędzie się 20 listopada 2013 roku, początek o godzinie 13.00. Zapraszamy do Pałacu Herbsta (Łódź, Przędzalniana 72).

 

Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc jest jednak ograniczona, prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje Ania Żórawska

ania@kulturabezbarier.org

Tel: 22 100 36 94

Zapraszamy też osoby mieszkające w Warszawie, możemy jechać wspólnie pociągiem.  

 

Pałac Herbsta to miejsce nierozerwalnie związane z losami rodziny Herbstów i Scheiblerów, zaliczanych do najbogatszych i najbardziej wpływowych rodzin przemysłowców. Po dwuletniej przerwie (w latach 2011-13) związanej z modernizacją, Pałac został ponownie otwarty dla publiczności. Projekt wystroju pomieszczeń i nowej aranżacji pałacowych wnętrz powstał w oparciu o dokumentację konserwatorską i nieznane wcześniej archiwalne fotografie. Dzięki nowym źródłom informacji wnętrza są teraz bliższe oryginałowi z czasów, gdy mieszkała w nich rodzina Herbstów. Muzeum zostało przy tym  wyposażone w nowoczesne technologie umożliwiające zwiedzanie osobom z niepełnosprawnością wzroku, które mogą nawet podjąć próbę samodzielnych odwiedzin.

 

„Ziemia Obiecana” Andrzeja Wajdy to klasyka polskiego kina. Film, który zaprezentujemy, jest jednak inną, niż znana powszechnie, wersją obrazu. Zapraszamy serdecznie!

Film zostanie pokazany dzięki uprzejmości Cyfrowego Repozytorium Filmowego.

 

Spotkanie zostanie zorganizowane w ramach projektu „Zakochaj się w kulturze” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria zdjęć

  • zdjęcie fasady fabryki Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi

    zdjęcie fasady fabryki Muzeum Pałac Herbsta w Łodzi

  • logo Muzeum Pałacu Herbsta w Łodzi

    logo Muzeum Pałacu Herbsta w Łodzi

  • logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

    logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Powrót do: Aktualności