Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Zapraszamy na filmy bez barier w Zachęcie!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Zapraszamy na filmy bez barier w Zachęcie!

Zapraszamy na filmy bez barier w Zachęcie!

15 września 2015 (wtorek), godz. 18:00 - Zachęta Sala Multimedialna - pokaz filmu "Edward Nożycoręki" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących
29 września (wtorek), g. 18:00 - Zachęta Sala Multimedialna - pokaz filmu "Tajemniczy ogród" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

EDWARD NOŻYCORĘKI

 

15 września 2015 (wtorek), godz. 18:00, wstęp wolny, zapisy: informacja@zacheta.art.pl tel. 22 556 96 51.

Pokaz filmu towarzyszący wystawie „Ogrody”

 

„Edward Nożycoręki”

reż. Tim Burton

Stany Zjednoczone, 1990, 105 min

Utrzymany w baśniowym, mrocznym klimacie film Tima Burtona opowiada historię Edwarda (Johnny Depp), cyborga o nożycach zamiast dłoni. Tytułowy bohater został stworzony przez szalonego wynalazcę, który zmarł nie dokończywszy swego dzieła. Edwardmieszka samotnie w opuszczonym zamczysku na wzgórzu. Zostaje przypadkiem odkryty przez akwizytorkę firmy kosmetycznej, która przygarnia i zabiera go do swego domu na przedmieściach, gdzie bohater zakochuje się w jej nastoletniej córce Kim (Winona Ryder). Mimo otwartości Edwarda część lokalnej społeczności nie może zaakceptować jego odmienności, co prowadzi do szeregu nieszczęśliwych zdarzeń. Film jest satyrą na małomiasteczkową mentalność, ale też romantyczną historią o niemożliwej miłości.

Miejsce: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, sala multimedialna, wejście od ul. Burschego

Osoby, które będą korzystać z audiodeskrypcji prosimy o zgłoszenia. Kontakt: informacja@zacheta.art.pltel. 22 556 96 51.

 

TAJEMNICZY OGRÓD

 

29 września (wtorek), g. 18:00, wstęp wolny, zapisy: rezerwacje@kulturabezbarier.org, tel. 512396475, wydarzenie w ramach III Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier.

Pokaz filmu towarzyszący wystawie „Ogrody”

 

Tajemniczy Ogród

reż. Agnieszka Holland

Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, 1993, 101 min

Film jest wierną adaptacją powieści dla dzieci autorstwa Frances Hodgson Burnett z 1911 roku. Bohaterką jest Mary, dziewczynka, która po tragicznej śmierci rodziców, trafia z Indii do posiadłości swojego wuja lorda Cravena w Anglii. Posiadłość mającą wiele tajemnic prócz Mary zamieszkuje również Colin, schorowany syn lorda Cravena. Tytułowy tajemniczy ogród zaś to zamknięta część parku, zapomniana po śmierci żony lorda. Zarówno powieść, jak i film przepełnione są mistyczną wiarą w uzdrowicielską siłę natury – to dzięki jej mocy udaje się uleczyć bohaterów i odbudować rodzinne więzi. Film jest uznawany za najlepszą ekranizację powieści Burnett. Na uwagę zasługuje również zjawiskowa muzyka skomponowana przez Zbigniewa Preisnera.

Galeria zdjęć

  • Kadr z filmu

    Kadr z filmu "Tajemniczy ogród"

  • Plakat filmu

    Plakat filmu "Edward Nożycoręki"

Powrót do: Aktualności