Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Zapraszamy na "Powidoki" w Białymstoku

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Zapraszamy na "Powidoki" w Białymstoku

Zapraszamy na "Powidoki" w Białymstoku

3 lipca(poniedziałek) godz. 17:30 - kino Helios (Atrium Biała, ul. Czesława Miłosza 2) -- film "Powidoki" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

 

Artysta wbrew systemowi

„Powidoki” z audiodeskrypcją  i napisami dla niesłyszących

 

Kto jeszcze nie widział, teraz ma szansę nadrobić zaległości; kto widział, może wejść w ten świat jeszcze raz. A film jest ważny – stawia przecież stale aktualne pytania o relacje, jakie powinny łączyć władzę i sztukę, o status artysty, o granice przynależnej mu wolności, o wierność sobie i swym przekonaniom. I jeszcze jedna kwestia– tak się dodatkowo złożyło, że to właśnie tym filmem Andrzej Wajda pożegnał się z widzami.

 

Fundacja Kultury bez Barier i Galeria Sztuki Arsenał, wspierane przez kino Helios, zapraszają wszystkich chętnych na pokaz „Powidoków” Andrzeja Wajdy. Film zostanie wyświetlony 3 lipca 2017 roku w białostockim kinie Helios (Atrium Biała, ul. Czesława Miłosza 2). Początek o godzinie 17.00.

 

Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona, prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia:

e-mail: a.szorc@vp.pl

tel: 512396475

SMS: 608003840

 

Uwaga!!!! 3 lipca br. FKBB organizuje dwa pokazy w dwóch miastach, prosimy więc o dokładne zaznaczenie tytułu filmu, na który chcą Państwo wybrać się do kina.

 

Bohaterem „Powidoków” jest Władysław Strzemiński, przedwojenny malarz awangardowy i światowej sławy teoretyk sztuki, artysta, który nie poddał się socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów. Film, będący hołdem wielkiego artysty złożonym innemu wielkiemu artyście, opowiada o tym, jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka, który starał się być wierny sobie i swemu sposobowi patrzenia na świat. Obraz Wajdy, choć nieco idealizuje Strzemińskiego i jest odrobinę, zdaniem krytyków, obciążony dydaktyzmem, jest dziełem przejmującym, angażującym widzów i prowokującym do postawienia kilku, ale za to naprawdę ważnych pytań.

Galeria zdjęć

  • Plakat filmu

    Plakat filmu "Powidoki"

Powrót do: Aktualności