Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Zaproszenie na pokaz zwycięskiego filmu 2016 roku

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Zaproszenie na pokaz zwycięskiego filmu 2016 roku

Zaproszenie na pokaz zwycięskiego filmu 2016 roku

Serdecznie zapraszamy na pokaz zwycięskiego filmu w konkursie na najlepszy film 2016 pt. „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” z napisami
i z audiodeskrypcją. Pokaz odbędzie się w dniu 13 lutego (poniedziałek) o godzinie 17:30 w Mazowieckim Instytucie Kultury.

 

 

Wszystkim uczestnikom w konkursie, bardzo, bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie! Ogromnie cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, jesteśmy pod wrażeniem! :) Na drugim miejscu, z tą samą ilością głosów, uplasowały się dwa filmy: „Nasza młodsza siostra” oraz „Młodość”. Natomiast trzecie miejsce zajął film „To właśnie seks”.
Ale to jeszcze nie koniec konkursu! Przypominamy o losowaniu, w którym nagrody specjalne przypadną 4 osobom, spośród tych, którzy brali udział w konkursie. Losowanie odbędzie się bezpośrednio przed pokazem. Zaś nagrody trafią wyłącznie w ręce osób, które zjawią się na pokazie, tak więc przybywajcie i nagrody zgarniajcie! ;)
Osoby które nie brały udziału w konkursie, serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu, jego wygrana w konkursie pokazuje, że naprawdę warto go obejrzeć :)

 

Wstęp wolny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc:

Anna Żórawska

rezerwacje@kulturabezbarier.org

tel./SMS – 512 396 475

 

 

Więcej o filmie (Źródło: Onet.pl )
Janusz Majewski odżegnuje się od polityki, a swoje dzieło czyni pochwałą życia, pasji, radości. Reżyser nakręcił film na przekór naszym polskim martyrologicznym zapędom i wbrew ponurym wspomnieniom - to ubrana w piękny kostium fantazja, film o złudzeniach i ich utracie, a także o radzeniu sobie z rozczarowaniem.
"Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy" to historia Fabiana, emigranta, który po powrocie do Polski zakłada swingowy big band. Zakochuje się w pięknej, acz tajemniczej kobiecie, którą zatrudnia do swojego zespołu. Życie miłosne pary kwitnie, tak jak i kariera muzyków, którzy przynoszą powiew Zachodu w szarej PRL-owskiej rzeczywistości i obietnicę spełnienia marzeń. Fabian żyje światowym życiem, jeździ czerwonym kabrioletem, nie zna kompleksów ani rozgoryczenia. Co jednak szczególnie wydaje się w tym filmie ważne to to, że dla Fabiana patriotyzm nie oznacza bohaterstwa na polu walki, bo za swoją ojczyznę uznaje muzykę. To już nie wojenny bohater, który rzuca na szali swoje życie - on chce z tego życia czerpać jak najwięcej.
Takich barwnych postaci w filmowym uniwersum jest więcej. W skład big bandu wchodzą milicjant, który przed wojną był trębaczem, stroiciel fortepianów, który nie ceni muzyki, a w każdym pisarzu widzi homoseksualistę czy elegancki doktor Vogt, który amatorsko gra na klarnecie. Jest ukochana Fabiana, Modesta, która prowadzi z nim miłosną grę. Ale są też postacie wyjątkowo nieszczęśliwe. Gospodynią w domu Fabiana jest sfrustrowana, rozgoryczona i pozbawiona nadziei kobieta, która niemal nigdy nie wychodzi z łóżka, złorzeczy wszystkim i klnie na czym świat stoi. Z kolei Wanda, siostra Fabiana przed wojną była śpiewaczką jazzową, a teraz z powodu choroby z trudem wykonuje zawód dentystki.

 

Partnerem pokazu jest Mazowiecki Instytut Kultury.

Galeria zdjęć

  • Plakat filmu Excentrycy

    Plakat filmu Excentrycy

Powrót do: Aktualności