POKAZ FILMU „KRÓL LEW” z muzyką na żywo, AD, PJM, pętlą indukcyjną, dostępnością dla osób na wózkach.
26 maja 2024 roku w TAURON Arena Kraków w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej odbędzie się pokaz filmu Disneya „Król lew” (1994) z muzyką na żywo i wersji dostępnej. Fundacja Kultury bez Barier w ramach współpracy zapewni: audiodeskrypcję, tłumaczenie filmu na PJM oraz pętlą indukcyjną. Przestrzeń wydarzenia będzie dostępna dla osób poruszających się na wózkach. Szczegóły dotyczące dostępności i biletów dla osób chcących skorzystać z dostępności znajdziesz poniżej.
O POKAZIE:
Nagrodzoną Oscarem ścieżkę dźwiękową Hansa Zimmera wykonają na żywo Orkiestra Akademii Beethovenowskiej oraz połączone chóry Filharmonii Krakowskiej i Pro Musica Mundi. Artystów poprowadzi ceniony dyrygent Erik Ochsner. Oryginalna wersja „Króla lwa” z 1994 roku zawiera niezapomnianą muzykę skomponowaną przez wielokrotnie nagradzany zespół. Autorami piosenek są Elton John i Tim Rice – obaj uhonorowani zarówno Oscarem, jak i Grammy. Partyturę stworzył zdobywca Oscara i Grammy Hans Zimmer, a aranżacje afrykańskich partii wokalnych są dziełem nagrodzonego Grammy południowoafrykańskiego producenta i kompozytora Lebo M.
Fabuła „Króla lwa” przenosi nas na afrykańską sawannę, gdzie rodzi się przyszły król. Simba idealizuje swojego ojca, Mufasę, i bierze sobie do serca swoje przeznaczenie. Nie wszyscy jednak akceptują nowego następcę tronu. Skaza, brat Mufasy, posuwa się do zdrady, by doprowadzić do wygnania Simby. Ten zaś z pomocą nowo poznanych przyjaciół będzie musiał dorosnąć i odzyskać to, co do niego należy.
DOSTĘPNOŚĆ dla osób niewidomych, słabowidzących:
Film wyświetlimy z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i słabowidzących. Audiodeskrypcję podczas pokazu będzie można odsłuchać przez aplikację AudioMovie. Aby to zrobić, pobierz darmową, bezpieczną aplikację AudioMovie na swój telefon ze sklepu Play lub App Store oraz weź ze sobą telefon i słuchawki. Na miejscu otrzymasz od nas kod QR, po zeskanowaniu go audiodeskrypcja będzie dostępna w aplikacji.
Ilość biletów na miejsca z audiodeskrypcją jest ograniczona. Bilety te są niedostępne w ogólnej sprzedaży. Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością wzroku i chcesz kupić taki bilet, skontaktuj się z nami (tel./SMS: +48 604 483 402, mail: barbara.zajac@kbf.krakow.pl). Możesz także zakupić bilet w kasie (po wcześniejszej rezerwacji) przed samym pokazem. Kasa znajduje się w Tauron Arena Kraków przy głównym wejściu.
Jeśli będą Państwo potrzebowali asystenta prosimy o zgłoszenie poprzez mail na adres: barbara.zajac@kbf.krakow.pl lub telefonicznie (tel. 604 483402) to numer Barbary Zając, koordynatorki dostępności w KBF. Razem z asystentem będzie można przejść z najbliższego przystanku autobusowego lub tramwajowego. Asystent będzie też obecny podczas pokazu w Tauron Arena Kraków.
DOSTĘPNOŚĆ dla osób g/Głuchych, słabosłyszących:
Podczas pokazu zapewniamy również tłumaczenie na polski język migowy (PJM) oraz pętlę indukcyjną dla osób słabosłyszących, zainstalowaną w wyznaczonym sektorze.
Ilość biletów na miejsca z dobrą widocznością tłumacza i pętlą są ograniczone. Bilety te są niedostępne w ogólnej sprzedaży. Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością słuchu i chcesz kupić taki bilet, skontaktuj się z nami (tel./SMS: +48 604 483 402, mail: barbara.zajac@kbf.krakow.pl). Możesz także zakupić bilet w kasie (po wcześniejszej rezerwacji) przed samym pokazem. Kasa znajduje się w Tauron Arena Kraków przy głównym wejściu. Osoby g/Głuche mogą skorzystać z Tłumacza Migam.
Dzięki współpracy z Migam.PL w Krakowskim Biurze Festiwalowym korzystamy z Tłumacza Migam, czyli usługi natychmiastowego połączenia wideo z tłumaczem języka migowego. Z tłumaczem możesz połączyć się przez: przeglądarkę internetową, aplikację mobilną lub link: https://tlumacz.migam.org/kbf-krakow. Potrzebujesz jedynie dowolnego urządzenia z dostępem do internetu oraz kamerą. Tłumacz dostępny jest w godzinach: od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-16.00, w sobotę w godzinach: 8.00-16.00.
DOSTĘPNOŚĆ dla osób z niepełnoprawnością ruchu:
Bilet dla osób z niepełnosprawnością ruchu (korzystających z wózków /poruszających się na wózkach) zapewnia odpowiednio dostosowane, komfortowe miejsce na wydarzeniu. Miejsca te mają większą przestrzeń oraz dodatkowe dostosowania dla osób z niepełnosprawnością ruchu. Znajdują się one na poziomie A i są umieszczone symetrycznie względem długiej osi północ-południe. Zamontowane są tu także krzesełka dla osób asystujących.
Ilość biletów na te miejsca jest ograniczone. Bilety te są wyłączone z ogólnej sprzedaży ze względu na ich ograniczoną liczbę – jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością ruchu, skontaktuj się z nami (tel./SMS: +48 604 483 402, mail: barbara.zajac@kbf.krakow.pl). Możesz także zakupić bilet w kasie (po wcześniejszej rezerwacji) przed samym pokazem. Kasa znajduje się w Tauron Arena Kraków przy głównym wejściu.
KONTAKT
Barbara Zając – Koordynatorka ds. dostępności
Tel. / SMS.: +48 604 483 402
mail: barbara.zajac@kbf.krakow.pl
FKBB zaprasza na dostępne na: 21. Millennium Docs Against Gravity – wybrane pokazy dostępne w Warszawie
FKBB po raz piąty zadba o dostępność podczas największego Festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce! Tegoroczna jubileuszowa edycja potrwa od 10 do 19 maja. A zapewniana przez nas dostępność obejmować będzie wybrane pokazy w warszawskich kinach: Kinoteka, Atlantic, Iluzjon oraz Kino Muranów.
15.05 godz. 18:45 – Kino Luna, sala A – FILM: „Rave”
O Filmie: Rave
16.05 godz. 18:00 – Kino Muranów, sala Gerard – FILM: „Ostatnia wyprawa”
O Filmie: Ostatnia wyprawa
18.05 godz. 15:00 – Kino Iluzjon, sala Stolica – FILM: „Agent szczęścia”
O Filmie: Agent szczęścia
19.05 godz. 18:00 – Kinoteka, sala 4 – FILM: „Copa 71”
O Filmie: Copa 71
- audiodeskrypcje
- pętle indukcyjne
- napisy dla niesłyszących
- tłumaczenie na polski język migowy do spotkania z reżyserem filmu „Agent szczęścia” i do debaty po filmie „Copa 71”.
W każdym kinie obecni będą wolontariusze i wolontariuszki, którzy będą mogli udzielić informacji, a także pomóc w poruszaniu po przestrzeni kin.
Osoby z psami przewodnikami będą wpuszczane na teren festiwalu.
Szkolenie online: audiodeskrypcja materiałów audiowizualnych
VII edycja konferencji: “O tym się nie mówi. Dobrostan psychiczny osób nie(do)słyszących”
Serdecznie zapraszamy na VII edycję konferencji pt. „O tym się nie mówi. Dobrostan psychiczny osób nie(do)słyszących” organizowaną przez Stowarzyszenie SUITA we współpracy z partnerami. Odbędzie się ona w dniach 24-26.05.2024 r. w Centrum Łowicka w Warszawie.
Michalina Adamska z Fundacji Kultury bez Barier, wprowadzi Was w tajniki powstawania napisów, dla niesłyszących. Warsztaty będą miały tytuł: “Napisy jako komfortowe źródło odbioru informacji”. Odbędą się w sobotę, 25.05.
Bilety i formularz zgłoszeniowy: ZAPISZ SIĘ!
Więcej informacji w formularzu zapisów.
—
Fundacja Kultury bez Barier jest partnerem Konferencji.
ZAPRASZAMY NA STRONĘ TuMożesz DO OGLĄDANIA I LEKTURY WYWIADU: „Usłysz Ani_e – wywiady Ani Żórawskiej z osobami słabosłyszącymi i ich bliskimi. Gość: Asia Orsztynowicz.”
OPIS WYWIADU:
Rower? Siatkówka? Rolki? Okej, ale to wciąż za mało!
Zatem może… Paralotnia? Snowboard? A może jednak skoki spadochronem?
Poznajcie dzisiaj Asia Orsztynowicz, pasjonatkę sportów, szczególnie tych ekstremalnych. Nasza gościni opowiada o sobie, własnych wyzwaniach i przełamywaniu własnego strachu. Po to, by odkrywać i doświadczać nowego.
Posłuchajcie nie tylko historii Asi, ale wyłapcie też ciekawostki dotyczące skoków spadochronem:
- czego nie można robić podczas skoku spadochronem?
- jak w powietrzu oszacować, na jakiej wysokości aktualnie jesteś?
- jak długo trwa skok?
- na jakiej wysokości otwierasz spadochron?
LINK do filmu z wywiadem i transkrypcji: CZYTAJ I OGLĄDAJ WYWIAD
Asia Orsztynowicz – nie słyszy od urodzenia. Miała wszczepiony implant ślimakowy, ale jej nie pomógł. Korzysta z jednego aparatu słuchowego. Asia ukończyła studia mgr z fizjoterapii, pracuje z osobami ze znaczną niepełnosprawnością, np. z porażeniem czterokoniczynowym, z osobami po udarach, po wypadkach. Pracuje również z pacjentami ortopedycznymi, neurologicznymi i sportowcami. Sporty ekstremalne to jej wielka pasja.
Touch tour oraz audiodeskrypcja do spektaklu „Orlando. Biografie” w reżyserii Agnieszki Blońskiej w Teatrze Powszechnym
Informacje praktyczne:
- 2 lipca, godzina 18:00 touch tour, 19:00 spektakl, Warszawa
- Dostępność: audiodeskrypcja i touch tour poprzedzający spektakl
- Organizator: Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera
- Rezerwacje i zapisy: Bilet na spektakl kosztuje 40 zł. Aby zarezerwować bilet, zapisać się na touch tour oraz uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z koordynatorką dostępności Natalią Cierniak pod numerem telefonu: 798 033 800 lub drogą mailową: n.cierniak@powszechny.com. Można również pozostawić wiadomość głosową.
Rezerwacje biletów można dokonać również stacjonarnie w kasie Teatru, godziny otwarcia: wtorek – piątek, 12.00 – 18.00 (lub do rozpoczęcia spektaklu), przerwa w pracy kasy: 15.30 – 16.00, sobota – niedziela 14.00 – 18.00 (lub do rozpoczęcia spektaklu), przerwa w pracy kasy: 15.30 – 16.00.
O wydarzeniu:
Zapraszamy serdecznie 2 lipca 2024 roku na spektakl „Orlando. Biografie” z audiodeskrypcją. Spektakl poprzedzać będzie touch tour, czyli krótka wycieczka w scenografii spektaklu, w trakcie której będzie możliwość zapoznania się z topografią sceny, dotknięcia rekwizytów oraz posłuchania wprowadzenia do spektaklu.
O spektaklu:
„Jedna płeć jest od drugiej różna, lecz w istocie mieszają się ze sobą. W każdej ludzkiej istocie zachodzi chwiejność między jedna płcią a drugą i często tylko strój pozwala zachować pozór męski bądź niewieści, a pod spodem kryje się coś wręcz przeciwnego niż na wierzchu” (Virginia Woolf, „Orlando”).
Mamy nadzieję, że spotkamy się razem na tym wyjątkowym spektaklu. Serdecznie Was zapraszamy!
Więcej informacji o spektaklu i touch tour
Save the date! 7. Przegląd Filmowy Przejścia 14-16 czerwca w Warszawie
Fundacja Kultury bez Barier zorganizuje kolejną edycję „Przejść”, czyli najbardziej dostępnego wydarzenia filmowego w Warszawie! Tym razem pod nazwą – 7. Przegląd Filmowy Przejścia – spotykamy się w dniach 14-16 CZERWCA w Kino Elektronik.
W programie pokazy z audiodeskrypcją, pętlą indukcyjną, napisami, tłumaczeniem na PJM. Wszystkie zapowiedzi przed seansami oraz wydarzenia towarzyszące będą tłumaczone na PJM.
Tytuły filmów i szczegóły podamy niebawem.
Zapamiętajcie te daty i do zobaczenia!
Spektakl dyplomowy „Casting” reż. Mateusza Atmana i Agnieszki Jakimiak w Teatrze Collegium Nobilium z audiodeskrypcją!
Teatr Collegium Nobilium w maju zaprasza na spektakl z audiodeskrypcją: „Casting”. 18.05.2024 godz. 19:00. Scena główna. Informacje o kontakcie z kasą i biletach znajdują się poniżej.
DOSTĘPNOŚĆ TEATRU:
-
W kasie teatru przy Scenie Głównej dostępna jest pętla indukcyjna.
-
Budynek Teatru Collegium Nobilium oraz Akademii Teatralnej jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Ze względów architektonicznych liczba miejsc dla osób poruszających się na wózkach jest ograniczona. Widownia na Scenie Głównej i dojazd do niej jest przystosowany do Państwa potrzeb. Na sali im. Jana Kreczmara, gdzie miejsca są nienumerowane, żeby zagwarantować Państwu dostępność miejsc, prosimy o wcześniejsze poinformowanie, podczas zakupu biletu, że istnieje potrzeba zarezerwowania miejsca dla widza na wózku. Po przybyciu do kasy Teatru zostaną Państwo pokierowani przez pracowników do odpowiedniego miejsca.
SPRZEDAŻ BILETÓW:
- poprzez stronę internetową: https://tcn.at.edu.pl/spektakl/casting-2/
- stacjonarnie w kasie Teatru
KOSZT BILETÓW:
- wejściówka – 25 zł
- bilet ulgowy – 40 zł
- bilet normalny – 55 zł
KONTAKT Z KASĄ I BIUREM OBSŁUGI WIDZA:
- Kasa biletowa Teatru Collegium Nobilium w Warszawie, ul. Miodowa 22/24, czynna: od wtorku do piątku w godz. 15:00-19:00 lub do rozpoczęcia przedstawienia oraz w soboty w godz. 15:00-17:00 lub do rozpoczęcia przedstawienia.
- Można skontaktować się z kasą od wtorku do piątku w godzinach 11:00-19:00, w weekendy w godzinach 13:00-17:00: tel. 662 155 960, mail: kasa@e-at.edu.pl.
- Informacje: Biuro Obsługi Widzów, tel. 22 831 02 16 wew. 202, mail: bow@e-at.edu.pl.
- Dojazd jest dostosowany, natomiast okienko kasowe nie jest wystarczająco nisko.
[W maju spektakl „Tango” z audiodeskrypcją!] Teatr Polski w Warszawie zaprasza na spektakle za złotówkę z audiodeskrypcją, pętlą indukcyjną i dostępnością dla osób poruszających się na wózkach.
Teatr Polski w maju zaprasza na spektakl z audiodeskrypcją: „Tango”. 18.05.2024 godz. 19:00. Duża scena. Informacje o kontakcie z kasą i biletach za złotówkę znajdują się poniżej.
DOSTĘPNOŚĆ TEATRU:
- Na Scenie Kameralnej, na Dużej Scenie (na parterze widowni) oraz w kasie dostępne są pętle indukcyjne.
- Budynek Teatru Polskiego jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Ze względów architektonicznych liczba miejsc dla osób poruszających się na wózkach jest ograniczona. Czasami zdarza się również, że ze względów scenograficznych miejsca dla widzów poruszających się na wózkach są specjalnie przygotowywane. Żeby zagwarantować Państwu dostępność miejsc, prosimy o wcześniejsze poinformowanie, podczas zakupu biletu, że istnieje potrzeba zarezerwowania miejsca dla widza na wózku. Na widowni Dużej Sceny miejsca dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi dostosowane są tylko na parterze.
KONTAKT Z KASĄ I BIUREM OBSŁUGI WIDZA:
- Kasa biletowa Teatru Polskiego w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 6, tel. 22 505 92 90, mail: bilety@teatrpolski.waw.pl. Kasa Główna Teatru czynna: od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00 oraz od soboty do niedzieli w godz. 12:00-18:00.
- Informacje: Biuro Obsługi Widzów, tel. 22 505 92 20 lub 22 505 92 21, mail: rezerwacje@teatrpolski.waw.pl.
- Kasa dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach znajduje się przy Scenie Kameralnej, z wejściem od ulicy Sewerynów. Godziny otwarcia: wtorki w godz. 10:00-18:00 i soboty w godz. 12:00-18:00 oraz na godzinę przed spektaklami granymi na Scenie Kameralnej.
BILETY ZA ZŁOTÓWKĘ:
Teatr Polski w Warszawie przyłączył się do Programu „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu”. W ramach Programu osoba z niepełnosprawnościami i osoba towarzysząca mogą skorzystać z oferty repertuarowej Teatru kupując bilet w cenie – 1 zł. Program jest przeznaczony dla mieszkańców województwa mazowieckiego i obowiązuje do 31 grudnia 2024 roku. Zakup biletu w ramach Programu możliwy jest wyłącznie w kasach biletowych Teatru: w kasie głównej przy ul. Krakowskie Przedmieście 6 lub w kasie Sceny Kameralnej przy ul. Sewerynów.
Warunkiem skorzystania z Programu jest złożenie przez osobę z niepełnosprawnościami i jej osobę towarzyszącą prawidłowo wypełnionego „Oświadczenia o miejscu zamieszkania w miejscowości na terenie województwa mazowieckiego” oraz okazanie w kasie teatru ważnej legitymacji osoby z niepełnosprawnościami. Gdy bilety w kasie Teatru kupuje osoba towarzysząca, prosimy również o okazanie ważnej legitymacji osoby z niepełnosprawnościami, dla której dokonuje zakupu.
UWAGA! Bilet za złotówkę nie dotyczy premier, spektakli gościnnych, spektakli współprodukowanych, miejsc w loży prezydenckiej oraz spektaklu sylwestrowego.
Wciąż możesz podpisać się pod petycją: Wybory dostępne dla wszystkich!
Wybory są świętem demokracji, ale osoby z niepełnosprawnościami nie mogą w pełni korzystać ze swoich praw wyborczych . A przecież to także wyborcy i wyborczynie! Osoby z niepełnosprawnościami mają prawo do rzetelnej informacji, udziału w debacie publicznej, dostępnych lokali wyborczych, do startowania w wyborach. Dostępne wybory to nasza wspólna sprawa!
Apelujemy o:
- dostępne dla wszystkich programy komitetów wyborczych i informacje o kandydatach i kandydatkach, przygotowane z myślą o osobach z różnymi rodzajami niepełnosprawności
- przedwyborcze spotkania w miejscach dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami i tłumaczone na Polski Język Migowy
- zapraszanie na debaty i uwzględnienie na listach osób z niepełnosprawnościami
- język debat wolny od stereotypów i uprzedzeń, prosty i zrozumiały
- proste, rzetelne informacje o uprawnieniach przysługujących wyborcom i wyborczyniom z niepełnosprawnościami
- zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami w pełni dostępnych lokali wyborczych i udogodnień gwarantujących samodzielne i tajne głosowanie
- przyjazną, fachową obsługę osób z niepełnosprawnościami podczas głosowania, w tym umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami głosowania poza kolejnością.
WIĘCEJ INFORMACJI I PODPISZ PETYCJĘ
Fundacja Kultury bez Barier jest jedną z inicjatorek petycji.
JESZCZE TYLKO do 19 MAJA MOŻESZ się zgłosić na: Open Call (czyli: otwarty nabór, nabór wniosków) na koprodukcje sceniczne realizowane w ramach projektu Europe Beyond Access
W ramach kolejnej edycji projektu Europe Beyond Access ogłoszony został właśnie Open call!
Serdecznie zapraszamy artystów i artystki do zgłaszania się w naborze na koprodukcje sceniczne realizowane w ramach projektu Europe Beyond Access. W programie mogą brać udział osoby G/głuche lub z niepełnosprawnościami, działające w obszarze tańca, choreografii lub ruchu.
Termin nadsyłania wniosków to 19.05.2024.
KALENDARZ WYDARZEŃ DOSTĘPNYCH
11 maja, godz. 11:00 i 13:00, Warszawa
„Rośliny z kolorowego ogrodu” – warsztaty rodzinne dla rodzin z dziećmi w spektrum autyzmu w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. O godz. 11:00 dla dzieci: 3-6 lat, o godz. 13:00 dla dzieci: 7-12 lat.
Dostępność: elastyczny scenariusz pozwala zaangażować się dzieciom o różnych potrzebach; przed warsztatami zostanie wysłany ilustrowany plan zajęć; na początku spotkania zostanie omówiony plan i czas trwania, ograniczenie rozpraszających bodźców (np. dźwięki, światło); dbamy o wrażliwość sensoryczną uczestniczek i uczestników; trudne pojęcia zostaną wytłumaczone na konkretnych przykładach; ilustracje i piktogramy; kameralna grupa.
Organizator: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
15 maja 2024 r. godz. 13:00, Kraków
Spektakl „Wesele” w reż. Mai Kleczewskiej (touch tour scenografii przed spektaklem o godzinie 15:00)
Dostępność: audiodeskrypcja, tłumaczenie na PJM, napisy w języku polskim, pętla indukcyjna
Bilety na stronie: https://
Rezerwacja miejsc pod adresem: feiglewicz@teatrwkrakowie.pl,
Organizator: Teatr im. Słowackiego w Krakowie
16 maja 2024 r. godz. 19:00, Warszawa
Spektakl „Napis” Géralda Sibleyrasa w reż. Artura Tyszkiewicza
Dostępność: audiodeskrypcja
Organizator: Teatr Ateneum
18 maja, godz. 11:00, Warszawa
„Baśniowe światy Marii Prymaczenko” – warsztaty rodzinne w PJM dla dzieci 3-6 lat na wystawie „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Dostępność: warsztaty w PJM, tłumaczone na polski język foniczny
Organizator: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Więcej informacji o warsztatach
18 maja, godz. 13:00, Warszawa
„Konik Garbusek szczęścia życzy” – warsztaty rodzinne w PJM dla dzieci 7-12 lat na wystawie „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Dostępność: warsztaty w PJM, tłumaczone na polski język foniczny
Organizator: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
18 maja, godz. 19:00, Warszawa
Spektakl „Tango” z audiodeskrypcją
Dostępność: audiodeskrypcja, na Scenie Kameralnej, na Dużej Scenie (na parterze widowni) oraz w kasie dostępne są pętle indukcyjne.
Bilety: Kasa biletowa Teatru Polskiego w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 6, tel. 22 505 92 90, mail: bilety@teatrpolski.waw.pl. Kasa Główna Teatru czynna: od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00 oraz od soboty do niedzieli w godz. 12:00-18:00. Informacje: Biuro Obsługi Widzów, tel. 22 505 92 20 lub 22 505 92 21, mail: rezerwacje@teatrpolski.waw.pl. Lub KUP BILET ONLINE
19 maja 2024 r. godz. 16:00, Kraków
Spektakl „Simona K. Wołająca na puszczy” (touch tour scenografii przed spektaklem o godzinie 15:00)
Dostępność: audiodeskrypcja, napisy w języku polskim
Bilety na stronie: https://
Rezerwacja miejsc pod adresem: feiglewicz@teatrwkrakowie.pl,
Organizator: Teatr im. Słowackiego w Krakowie
19 maja 2024 r. godz. 19:00, Warszawa
Spektakl: „Matka” Stanisława Ignacego Witkiewicza w reż. Anny Augustynowicz
Dostępność: audiodeskrypcja
Organizator: Teatr Ateneum
22 maja 2024 r. godz. 17:00, Kraków
Warsztaty taneczne „Ruch w spektaklu 1989” z tłumaczeniem na PJM dla osób z niepełnosprawnością słuchu, prowadzi Paulina Narożnik- tancerka ze spektaklu „1989”
Dostępność: tłumaczenie na PJM
Bilety na stronie: https://
Rezerwacja miejsc pod adresem: feiglewicz@teatrwkrakowie.pl,
Organizator: Teatr im. Słowackiego w Krakowie
1 czerwca, godz. 10:00 – 17:00, Warszawa
„Jestem. Mogę. Będę. Samorzecznictwo młodych w spektrum autyzmu” – spotkanie z prof. Tony’m Attwood’em
Organizator: Fundacja AleKlasa, Fundacja Autism Team, Klub Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team
8 czerwca, godz. 17.00 i 19.30, Gdańsk
Romeo i Julia | spektakl Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Bilety: 50 zł ulgowe i 70 zł normalne do kupienia na interticket.pl
Dostępność: pętla indukcyjna, spektakl teatralny w dwóch językach, polskim fonicznym i migowym
Organizator: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
W newsletterze promujemy także wydarzenia nadesłane do nas przez instytucje i organizacje z całej Polski. Nie odpowiadamy za ich realizację. Jeżeli masz uwagi dotyczące wydarzenia opisanego w newsletterze – skontaktuj się z jego organizatorem.
Jeśli chcesz anulować subskrypcję tego newslettera, wyślij maila na adres: fundacja@kulturabezbarier.org o treści „Anulacja subskrypcji FKBB”.