Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Artykuł

24
kwi
2025

2 – 9 grudnia. Sprawdź nowe wydarzenia dostępne

Grafika. Białe tło z wielkim fioletowym kółkiem z białym znakiem zapytania w środku. Napis: Fundacja Kultury bez Barier i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zapraszają na spotkanie, podczas którego wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytanie „Artykuł 14 do zmiany?". Obok na szaro fioletowym kafelku napis: Data: 5.12.2023, godz: 10:00-14:00. Miejsce: online, ZOOM. Wstęp: wolny. Obowiązują zapisy. Dostępność - Zgłoś potrzeby w formularzu. U dołu logotypy organizatorów: Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Programu Dostępność Plus, Fundacji Kultury bez Barier. Formułka o finansowaniu: "Spotkanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego i w ramach projektu POWR.02.19.00-00-PD01/19 „SUCCESSIBILITY zapewnienie koordynacji rządowego programu Dostępność Plus”

Zapraszamy Koordynatorki i Koordynatorów dostępności do dyskusji nad artykułem 14. Ustawy o dostępności. Zapraszamy do zgłoszeń!

Drogie Koordynatorki i Drodzy Koordynatorzy dostępności, zabierzcie głos w ważnej dyskusji! 

Być może jest szansa zmienić Artykuł 14. w Ustawie o dostępności, a ten artykuł dotyczy bezpośrednio Was! Mówi on o koordynatorach dostępności i ich zadaniach.

Zapraszamy na spotkanie, na którym wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytanie: „Artykuł 14 UZD do zmiany?”. W spotkaniu można wziąć udział aktywny jako uczestnik/ uczestniczka debaty oksfordzkiej lub jako słuchacz / słuchaczka.

  • DATA: 5 grudnia 2023 r.;
  • GODZINY: od 10.00 do 14.00;
  • FORMA: online (na platformie Zoom);
  • WSTĘP I ZAPISY: Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba uczestników jest ograniczona. Warunkiem wzięcia udziału w spotkaniu jest wypełnienie formularza oraz potwierdzenie udziału przez Organizatora.
    Link do formularza zapisów: https://forms.office.com/r/XQJHvxxmdG
  • DOSTĘPNOŚĆ: zgłoś swoje potrzeby w odpowiednim polu formularza. Postaramy się na nie odpowiedzieć.

PROGRAM SPOTKANIA:
10:00-10:30 – Otwarcie – przywitanie i prezentacja formuły spotkania.
10:30-11:45 – Debata oksfordzka – wstępna teza: “Artykuł 14 UZD wymaga natychmiastowej zmiany”.
11:45-12:15 – przerwa.
12:15-13:30 – Wnioski za i przeciw – dyskusja – oddanie głosu uczestniczkom i uczestnikom z komentarzem ekspertów i ekspertek. 
13:30-14:00 – Podsumowanie spotkania.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Mail: michalina@kulturabezbarier.org lub telefon/ SMS: +48 793 996 475.
– –
Spotkanie będzie nagrywane do celów archiwalnych. Nie będziemy publikować nagrania.
Organizatorzy: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Fundacja Kultury bez Barier.


Konsultacje projektu ustawy o asystencji osobistej osób
z niepełnosprawnościami

W Kancelarii Prezydenta RP rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu ustawy o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami.

Punktem wyjścia do prac nad projektem była koncepcja asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami przygotowana w ramach prac Narodowej Rady Rozwoju.

Projekt jest odpowiedzią na oczekiwania środowisk osób z niepełnosprawnościami. Rozwiązanie ustawowe zagwarantuje bowiem ciągłość usługi asystencji oraz dostęp do niej, co stanowi jeden z najważniejszych postulatów środowisk osób z niepełnosprawnościami.

Uwagi do przedstawionych rozwiązań legislacyjnych można przesyłać do Kancelarii Prezydenta RP na adres mailowy: asystencja@prezydent.pldo 22 grudnia br.

Projekt ustawy o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami
Uzasadnienie do projektu ustawy o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami


Grafika promująca 23. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Watch Dogs. Zdjęcie przedstawiające nierówny teren pokryty zielenią. W tle zamglony zbiornik wodny i szare, zamglone niebo. Po środku grafiki duże, czerwone, żarzące się koło. Przypomina ono trochę słońce. Wokół grafiki geometryczna, żółta ramka przypominająca kształtem psa z logotypu Festiwalu.  Napis: Prawa Człowieka w Filmie. Kino Muranów, Kinoteka, Mojeekino.pl. 23. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Watch Dogs. 01.12-10.12.2023 -kina i online. 11.12-31.12.2023 - kolekcja specjalna VOD.PL.

Dostępność na Festiwalu Filmowym: WATCH DOCS

W tym roku część festiwalowych seansów i wydarzeń dostępna będzie dla osób z niepełnosprawnością słuchu. Podczas 23. MFF WATCH DOCS zaprezentujemy sześć filmów z napisami dla niesłyszących, wśród nich „Mur” – film otwarcia tegorocznej edycji i debiutancki dokument Kasi Smutniak – czy fascynujący „O czym śnią wieloryby”, w którym korporacyjny prawnik rzuca pracę, by oddać się marzeniu o nawiązaniu kontaktu z morskim olbrzymem.  

Oprócz wybranych seansów, dla osób niesłyszących dostępne będą również niektóre wydarzenia towarzyszące, podczas których zapewnione zostanie tłumaczenie na polski język migowy.

23. MFF WATCH DOCS odbędzie się w formie hybrydowej:

  • w kinach Muranów i Kinoteka w dniach 1-10 grudnia 
  • na platformie mojeekino.pl w dniach 1-10 grudnia 

 Sprzedaż biletów:  

 bilety na pokazy kinowe i karnety online już w sprzedaży:

  • bilety kinowe normalne: 15 zł
  • bilety kinowe ulgowe: 12 zł – dostępne w kasach kin dla seniorów oraz posiadaczy Karty Warszawiaka.

 Filmy z napisami dla niesłyszących: 

  • MUR (Konkurs główny) 
    reż.: Kasia Smutniak 107’ | 2023 Włochy 
    Debiutancki dokument mieszkającej we Włoszech aktorki Kasi Smutniak to film, obok którego nie da się przejść obojętnie. Po raz pierwszy na dużym ekranie z tak bliska możemy obserwować realia sytuacji na polsko-białoruskiej granicy z punktu widzenia aktywistów szukających w Puszczy Białowieskiej potrzebujących pomocy migrantów. 
  • PLAN C. NIE BĘDZIESZ SZŁA SAMA (Konkurs główny)  
    reż.: Tracy Droz Tragos | 94’ | 2022 USA 
    „Plan C” przedstawia działania i motywacje tytułowej grupy aktywistek, usiłującej mimo ograniczeń prawnych zapewniać kobietom w USA dostęp do aborcji farmakologicznej. Jak wygląda praca lekarek, które podejmują ryzyko prawne i narażają się na przemoc, gdyż etyka zawodu oraz zwykłe poczucie przyzwoitości nakazują im pomagać dalej? 
  • O CZYM ŚNIĄ WIELORYBY (Zielony konkurs)  
    reż.: Mark Fletcher 72’ | 2022 Austria 
    Patrick Dykstra porzucił pracę w prawniczej korporacji, by poświęcić się fotografowaniu wielorybów. Latami obserwując morskie giganty, zaczął szukać sposobu, by nawiązać z nimi kontakt. Jak porozumieć się z kilkudziesięciotonowym olbrzymem zachowującym się jak rozbawiony szczeniak? I czy wieloryby mogą coś zyskać na zainteresowaniu ludzi? 
  • FILM OKRESOWY (Chcę zobaczyć)  
    reż.: Lina Plioplyte | 95’ | 2023 USA 
    Choć menstruacja dotyczy ponad połowy populacji, wciąż jest doświadczeniem, które pozostaje na obrzeżach debaty publicznej. Wysiłki aktywistek i organizacji dają jednak nadzieję na lepsze jutro i odrzucenie stworzonego przez mężczyzn paradygmatu. 
  • DANGER ZONE (Nowe filmy polskie)  
    reż.: Vita Maria Drygas | 93’ | 2023 Polska, Wielka Brytania, Belgia, Ukraina 
    Górski Karabach, Syria, Afganistan, Somalia. Co roku na całym świecie miliony amatorów mrocznej turystyki („dark tourism”) podróżują do miejsc naznaczonych tragedią. Niektórzy jako kierunek swojego wakacyjnego pobytu obierają kraje i regiony, z których mogą już nigdy nie wrócić. 
  • NIE UWIERZYSZ, PÓKI NIE ZOBACZYSZ (Chcę zobaczyć)  
    reż.: Polina Georgescu | 50’ | 2022 Węgry, Niemcy 
    Węgry, 2022 rok. Twórcy filmu towarzyszą organizatorom kampanii społecznej zachęcającej do unieważnienia referendum wymierzonego przeciw środowisku LGBTQ+. Czy za pomocą ulotek i młodzieńczego entuzjazmu można pokonać oficjalną propagandową machinę, od lat tłoczącą Węgrom do głów brednie o seksualizacji dzieci i przymusowej zmianie płci? 

 Wydarzenia towarzyszące tłumaczone na polski język migowy: 

  • 2 GRUDNIA 20:00 KINO MURANÓW, SALA GERARD  

GRANICE WRÓCIŁY. Dyskusja po polskiej premierze filmu „Mur”  
Prowadzenie: Katarzyna Kolenda-Zaleska  
Granica między Polską a Białorusią dla wielu Polaków stała się granicą człowieczeństwa. Kilkaset kilometrów dalej polska granica symbolizuje empatię i gościnność naszego społeczeństwa. Morze Śródziemne nazywane jest granicą twierdzy Europa. Nowa żelazna kurtyna ponownie oddziela Zachód od ruskiego miru. Granice wróciły – czy mają dla nas nowe znaczenie?

  • 3 GRUDNIA 19:30 KINO MURANÓW, SALA GERARD 

Spotkanie po filmie „Danger Zone” 

  • 5 GRUDNIA 19:00 KINOTEKA, SALA 6  

KTO ODCINA POLITYCZNE KUPONY OD MOWY NIENAWIŚCI?  I CZEMU TRACIMY WSZYSCY? Rozmowa po projekcji filmu „Nie uwierzysz, póki nie zobaczysz”  
Prowadzenie: Ada Tymińska, Olga Świerkocka  
Kto próbował zbić polityczny kapitał na lękach i niechęciach społecznych i czy na pewno była to gra warta świeczki? Prezentacja raportu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka o stosowaniu mowy nienawiści podczas w ostatniej kampanii wyborczej w Polsce.

  • 5 GRUDNIA 18:00 KINO MURANÓW, SALA GERARD  

Spotkanie po filmie „Mur”  

  • 8 GRUDNIA 19:45 MURANÓW, SALA GERARD

CO DALEJ Z ABORCJĄ? Dyskusja po projekcji filmu „Plan C. Nie będziesz szła sama” 
Prowadzenie: Paulina Reiter  
Kto może uzdrowić sytuację z dostępem do aborcji w Polsce? Politycy, polityczki, aktywistki… a może lekarze? Ponoszą przecież odpowiedzialność za swoje działania – tę prawną, ale też moralną. Społeczną i zawodową. Czyli jaką? Czy publiczna debata na temat zdrowia reprodukcyjnego w Polsce musi opierać się na kompromisie? 

Pełna lista dostępnych wydarzeń oraz pozostałe informacje o dostępności (w tym dostępności architektonicznej) dostępna jest na www.watchdocs.pl. 


Plakat Festiwalu pięć smaków. Niebiesko-czarne tło, ilustracja króliczej głowy. Poniżej tekst: dsotępność na pięciu smakach. Piktogramy opisanych niżej rozwiązań dostępności.

Jeszcze do 3 grudnia możesz oglądać online filmy z napisami dla niesłyszących oraz z polskimi i angielskimi, w ramach 17. Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. 

Kultura powinna być dostępna dla każdego, dlatego dokładamy największych starań, by Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków był dla jak najszerszego grona widzów.

Dostępność dla osób niesłyszących i słabosłyszących:

  • 2 filmy dostępne na platformie VOD Festiwalu zawierają napisy dla niesłyszących. Są to filmy: „U Twego boku” i „Światło nie zgaśnie nigdy. Oglądaj na VOD

Wszystkie filmy online pokazywane są z polskimi i angielskimi napisami! 

Oglądaj na VOD


Pomarańczowo-czarna grafika. Na tle mapy świata z pomarańczowymi kontynentami czarne hasło: „Orange the World, przeciw przemocy ze względu na płeć”. Pod spodem, czarnymi i pomarańczowymi literami, informacje o debacie.

Debata z okazji kampanii Orange The World: Od przemocy do mocy. Feministyczne Historie Emancypacji. Debata po polsku z tłumaczeniem na PJM oraz pętlą indukcyjną i dostępnością dla osób niewidomych i słabowidzących. 

Austriackie Forum Kultury zaprasza 7 grudnia w czwartek, o godzinie 18.30 do Austriackiego Forum Kultury na debatę „Od przemocy do mocy. Feministyczne historie emancypacji” w ramach światowej akcji „Orange the World”.

Wstęp wolny.

W czasie debaty będzie mowa, między innymi, o wzajemnym wsparciu dziewcząt i kobiet ponad 100 lat temu, o inicjatywach feministek od lat 80. XX wieku i o współczesnym wsparciu osób doświadczających przemocy lub zagrożonych nią.

W debacie wezmą udział: dr Alicja Urbanik-KopećAnna Czerwińska, Dr Alicja Długołęcka , Magda Korczyńska. Moderatorką będzie Agata Czarnacka.

DOSTĘPNOŚĆ:

  • Debata będzie okazją do wyjątkowego, cieniowego tłumaczenia na PJM. Każdej uczestniczce towarzyszyć będzie jedna tłumaczka. Tłumaczą na PJM: Kinga Chmielewska, Alicja Famulska, Marlena Florczyk, Emilia Szuchniewicz, Weronika Szymańska-Gątarek. 
  • Zapewniamy też pętlę indukcyjną.
  • Wydarzenie dostępne jest dla osób niewidomych i słabowidzących.
  • W przypadku potrzeby skorzystania z asysty, prosimy o kontakt: Paulina Celińska, tel. 502-175-192, pcelinska@gmail.com.

Serdecznie zapraszamy!


Grafika promująca. Szaro-różowe tło z ciemno zielonymi plamami i z czarnym puzzlem. Napis: R20 charytatywna aukcja sztuki refugees welcome. W 23.

Sztuka w całym spektrum – oprowadzanie po wystawie dla osób
w spektrum autyzmu.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie po wystawie “Refugees Welcome” w ramach cyklu „Sztuka w całym spektrum”. Oprowadzanie zostało przygotowane z myślą o potrzebach osób w spektrum autyzmu, ale zapraszamy na nie wszystkich zainteresowanych.

Na wystawie “Refugees Welcome” pokazujemy ponad 80 dzieł sztuki. Większość prac powstała specjalnie z myślą o tym wydarzeniu. Wystawie towarzyszy aukcja charytatywna. Dochód z aukcji przeznaczony jest na pomoc osobom z doświadczeniem uchodźstwa. Prace na wystawie dotyczą wielu różnych tematów. Jednym z nich jest przyroda i nasza z nią relacja.

Podczas oprowadzania porozmawiamy między innymi o twórczości Krzysztofa Maniaka i prezentowanej na wystawie fotografii pod tytułem “Róże”. Wymienimy się swoimi spostrzeżeniami na temat bycia w przyrodzie i jej doświadczania.

  • Data: 5 grudnia 2023, godz. 17:00.
  • Miejsce: Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą, które znajduje się na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22 w Warszawie.
  • Dostępność wydarzenia: Oprowadzanie odbywa się w ramach cyklu „Sztuka w całym spektrum”. Dbamy o zapewnienie warunków komfortowych dla osób w spektrum autyzmu:

    – zaczynamy od omówienia planu i czasu zwiedzania;
    – spotykamy się w grupie do 15 osób;
    – na wystawie wyłączamy głośne dźwięki i intensywne światła;
    – podczas wydarzenia nie organizujemy innych spotkań dla grup;
    – chętnym udostępniamy słuchawki wygłuszające;
    – osoby przeciążone bodźcami mogą odpocząć w zamykanej sali znajdującej się obok sali wystawowej.

    Informacje praktyczne dla osób w spektrum autyzmu.

Istnieje możliwość skorzystania z asysty wolontariuszki, która pomoże w dotarciu do Muzeum i powrocie do domu. Chęć skorzystania z asysty prosimy zgłaszać zapisując się na oprowadzanie.

  • Zapisy: Zapisz się na wydarzenie przez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie internetowej: https://forms.gle/WvmEjixmFVozR6Gn9.
  • Wstęp: Udział w spotkaniu oraz wstęp na wystawę kosztuje 1 zł.
  • Prowadzenie: Marcin Matuszewski.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się z Anną Zdzieborską pisząc na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl lub dzwoniąc: tel. 577 006 290.

Zapraszamy!


Grafika promująca. Szaro-różowe tło z ciemno zielonymi plamami i z czarnym przekreślonym okiem, piktogramem symbolizującym niepełnosprawność wzroku. Napis: R20 charytatywna aukcja sztuki refugees welcome. W 23.

Czego nie widać w sztuce? – oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Refugees Welcome”

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzanie po wystawie “Refugees Welcome” w ramach cyklu „Czego nie widać w sztuce?”. Oprowadzanie zostało przygotowane z myślą o potrzebach osób z niepełnosprawnością wzroku. Dokładny opis audiodeskryptywny i zaangażowanie zmysłu dotyku pozwala poznać prezentowane na wystawie prace.

Współczesny świat stawia przed nami wiele wyzwań. Jednym z nich jest trwający wciąż kryzys migracyjny. W odpowiedzi na to wyzwanie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Fundacja Ocalenie i Towarzystwo Przyjaciół MSN po raz kolejny zorganizowały wystawę “Refugees Welcome”. Wystawa i towarzysząca jej aukcja dzieł sztuki są solidarnościowym gestem środowiska artystycznego wobec osób z doświadczeniem uchodźczym.

Na wystawie prezentujemy ponad 80 dzieł sztuki, które pozwalają zaobserwować różnorodność form i technik, ale również ważnych i aktualnych tematów podejmowanych przez artystki i artystów. Jednym z nich jest przyroda i nasza z nią relacja. Podczas oprowadzania porozmawiamy między innymi o twórczości Krzysztofa Maniaka, który w swojej sztuce podejmuje działania w krajobrazie i wchodzi w bezpośrednią interakcję z przyrodą. Wymienimy się swoimi spostrzeżeniami na temat bycia w przyrodzie i jej doświadczania.

  • Data: 7 grudnia 2023, g. 17:00.
  • Miejsce: Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą, które znajduje się na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22 w Warszawie.
  • Dostępność wydarzenia: zapewniamy audiodeskrypcję na żywo, pomoce dotykowe oraz asystę w drodze i podczas wydarzenia (chęć skorzystania z asysty prosimy zgłaszać podczas zapisów).
  • Zapisy: muzeumdostepne@artmuseum.pl, tel.: 577 006 290.
  • Wstęp: 1 zł.
  • Prowadzenie: Marcin Matuszewski.

Zapraszamy!


Zaproszenie do wypełnienia ankiety w projekcie „Badania dostępne dla wszystkich”

[Zaproszenie w PJM]

Opowiedz, jak korzystasz z kultury!

Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością, g/Głuchą, w spektrum autyzmu lub kryzysie psychicznym,
weź udział w krótkiej ankiecie i odpowiedz na kilka pytań o to, jak korzystasz z kultury. W ankiecie pytamy między innymi o czytanie książek, słuchanie muzyki czy udział w wydarzeniach. Wyniki badań opublikowane zostaną na stronie projektu pod koniec tego roku.

Dostępność: Ankieta jest w wersji tekstowej, z piktogramami i w polskim języku migowym.

Wypełnij ankietę

Więcej informacji o projekcie

Działanie realizowane jest w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Zaproszenie do badania od Pauliny Zagrobelnej, gościni naszego wywiadu „UsłyszAni”

Serdecznie zapraszamy Osoby Słabosłyszące i g/Głuche między 18, a 45r. ż. do udziału w ankiecie dotyczącej wpływu nowoczesnych technologii asystujących na jakość życia. Badania prowadzone są przez Paulinę Zagrobelną z Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, zostaną wykorzystane do pracy doktorskiej i przyczynią się do poprawy dostępności uczelni, instytucji kultury i innych miejsc przestrzeni publicznej.
Chętne osoby proszone są o kontakt mailowy: paulina.zagrobelna@pjwstk.edu.pl.
 
Dla każdego uczestnika badania przewidziany jest upominek niespodzianka 🙂
 
Link do badania: Dołącz do badania!

KALENDARZ WYDARZEŃ DOSTĘPNYCH 

2 grudnia, godz. 11:00 – 13:00, Wrocław

Oprowadzanie z audiodeskrypcją po Centrum Technologii Audiowizualnych 

Dostępność: audiodeskrypcja. Zapraszamy do rezerwacji miejsc i odbiorników do audiodeskrypcji. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp bezpłatny. Zapisy na oprowadzanie pod mailem kontakt@fundacjakatarynka.pl oraz telefonicznie pod numerem 725 211 301 lub 797 122 452.

Organizator: Fundacja Katarynka 

Więcej informacji o oprowadzaniu 

2 grudnia, godz. 19:00, Warszawa 

Spektakl: „Wstyd” w reżyserii Gosi Wdowik
 
Dostępność: audiodeskrypcja
 
Organizator: Nowy Teatr w Warszawie
 

3 grudnia, godz. 12:00, Kraków

Oprowadzanie po wystawie „Uczyń to realnym. Czyli podobnym do czego?” Współczesna sztuka litewska.

Dostępność: tłumaczenie PJM

Organizator: MOCAK. Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. 

Więcej informacji o oprowadzaniu 

4 grudnia, godz. 18:00, Wrocław

Czytanie sensoryczne z audiodeskrypcją powieści „Ziarno prawdy” Zygmunta Miłoszewskiego

Dostępność: audiodeskrypcja, wydarzenie dla osób poruszających się na wózkach. 

Wstęp – darmowy. Zapraszamy do zapisów pod mailem: kontakt@fundacjakatarynka.pl oraz telefonicznie pod numerem: 725 211 301 lub 797 122 452. 

Organizator: Fundacja Katarynka, Wrocławski Dom Literatury, Proza.

Więcej informacji o czytaniu

7 grudnia, godz. 17:30, Warszawa

Oprowadzanie w PJM po wystawie EMANACJE Anny Masiul-Gozdeckiej. 

Dostępność: pętla indukcyjna. Oprowadzanie w polskim języku migowym z tłumaczeniem na język foniczny.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury, Galeria Elektor. 

Więcej informacji o oprowadzaniu.

9 grudnia, godz. 9:00 – 16:00, Warszawa

Ocalone w tłumaczeniu – warsztaty z tłumaczenia literatury dla tłumaczek i tłumaczy PJM 

Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Polskiego Języka Migowego

Więcej informacji o warsztatach 

9 grudnia, godz. 10:00, Warszawa

MŁODA LINGWISTYKA MIGOWA. Ogólnopolska konferencja naukowa

Dostępność: tłumaczenie na język polski i PJM

Organizator: Koło Lingwistyczno-Translatoryczne Polskiego Języka Migowego – LiTr PJM

Więcej informacji o temacie konferencji

9 grudnia, godz. 17.00, Rabka-Zdrój

Spektakl: Teatralna i poetycka podróż z Anną Seniuk: „KSIĘGA ZIÓŁ” wg. Sándora Márai’a i nie tylko….

Dostępność: tłumaczenie na PJM, audiodeskrypcja, miejsce dostępne architektonicznie.

Organizator: Fundacja Kinematograf

Więcej informacji o spektaklu

10 grudnia, godz. 16:00, Wrocław

Adapter – kino bez barier. Pokaz filmu: „Miało Cię nie być”. 

Dostępność: audiodeskrypcja, napisy, pętla indukcyjna oraz spotkanie z PJM.

Organizator: Fundacja Katarynka 

Więcej informacji o pokazie 

14 grudnia, godz. 17:00 – 18:30, Kraków

BOŻE NARODZENIE | dostępne oprowadzanie kuratorskie z audiodeskrypcją 

Dostępność: audiodeskrypcja na żywo

Organizator: Muzeum Etnograficzne w Krakowie 

Więcej informacji o oprowadzaniu 


W newsletterze promujemy także wydarzenia nadesłane do nas przez instytucje i organizacje z całej Polski. Nie odpowiadamy za ich realizację. Jeżeli masz uwagi dotyczące wydarzenia opisanego w newsletterze – skontaktuj się z jego organizatorem.

Jeśli chcesz anulować subskrypcję tego newslettera wyślij maila na adres: fundacja@kulturabezbarier.org o treści „Anulacja subskrypcji FKBB”.