Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Artykuł

20
maj
2024

20. Millennium Docs Against Gravity – pokazy dostępne

Grafika promująca 20 edycję Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Fundacja Kultury bez Barier we współpracy z Against Gravity zapewni dostępność podczas 20. edycji Festiwalu: Millennium Docs Against Gravity. Dostępność będzie obejmować wyłącznie wybrane pokazy w Warszawie. Zapraszamy gorąco wszystkich kinomaniaków do Kinoteki i Kina Elektronik!

Fundacja Kultury bez Barier po raz czwarty zadba o dostępność podczas największego festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce. Jubileuszowa 20. edycja Festiwalu Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w dniach 12 – 21 maja. Jej hasłem będzie: „Nie bądź obojętny_a”, odwołujące się do słynnych słów Mariana Turskiego (polskiego historyka, dziennikarza i działacza społecznego pochodzenia żydowskiego), które stało się hasłem obchodów 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim organizowanych przez Muzeum POLIN.

Oferowana dostępność

Do wybranych pokazów zapewniamy: 

  • audiodeskrypcję
  • pętlę indukcyjną
  • napisy polskie
  • asystę dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Asystent zostanie przypisany indywidualnie do konkretnego uczestnika, który zgłosi taką potrzebę. Asystent może pomóc dotrzeć do kina, a po seansie odprowadzić w umówione miejsce. Osoby chcące skorzystać ze wsparcia asystenta proszone są o kontakt mailowy na adres: fundacja@kulturabezbarier.org. W treści wiadomości wpisz: datę i tytuł seansu oraz swój numer telefonu. Zgłoszenie należy przesłać najpóźniej do 24 godzin przed pokazem.
  • wolontariuszy przeszkolonych z obsługi osób z niepełnosprawnościami.

Dodatkowo Fundacja zapewni tłumaczenie na polski język migowy do spotkania z reżyserem filmu „Świat po pracy”.

Harmonogram pokazów dostępnych

  • 13.05 godz. 18:30 – Kinoteka sala 1

 „Świat po pracy”

Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem tłumaczone na PJM. 

  • 16.05 godz. 20:30 – Kino Elektronik

„Siostrzeństwo świętej sauny”

  • 20.05 godz. 13:30 – Kinoteka sala 1

„Apolonia, Apolonia”

  • 21.05 godz. 18:30 – Kino Elektronik

„I król rzekł: „Co za fantastyczna maszyna!”

Bilety i informacje dotyczące festiwalu

Bilety wstępu na pokazy oraz pełne informacje dotyczące festiwalu znajdziesz na stronie MDAG pod linkiem: https://mdag.pl/20/pl/warszawa/homepage