Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Artykuł

21
kwi
2024

24 lutego – 3 marca. Sprawdź nowe wydarzenia dostępne

Biało-zielono-różowa grafika informacyjna. U góry napis: KawowAnie 8. Pod spodem dymek z tekstem: Wypij z nami kawę w Krakowie! KawowAnie to bezpieczna przestrzeń do: dyskusji o Waszych potrzebach, sieciowania się i wymiany doświadczeń. Po środku grafiki dwadzieścia jeden uśmiechniętych uczestników i uczestniczek KawowAń pozuje z kubkami Kawy. Na dole dymek z tekstem: Dostępność: dla osób poruszających się na wózkach, pętla indukcyjna, tłumaczenie PJM, asysta dla osób niewidomych. Data: 1 marca, godz. 13:00-14:30 lub 16:30-18:00. Miejsce: Spotka, Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35, Kraków. Zapisy: link do formularza w treści postu. Obok logotyp Fundacji Kultury bez Barier.

WYPIJ Z NAMI KAWĘ W KRAKOWIE! Zapraszamy na 8. cykl KawowAń

[ZAPROSZENIE W PJM]

FKBB zaprasza wszystkich z Krakowa i okolic na 8. cykl KawowAń stacjonarnych. Celem spotkań są: rozmowy o potrzebach związanych z dostępnością (i nie tylko), nawiązywanie nowych kontaktów i wymiana doświadczeń. Rozmowy poprowadzi Ania Żórawska – prezeska Fundacji Kultury bez Barier, ekspertka ds. dostępności.
Szczególnie zapraszamy: osoby z niepełnosprawnościami i neuroatypowe; ich rodziców / opiekunów; osoby zajmujące się zawodowo koordynowaniem dostępności w instytucjach, organizacjach, firmach; a także każdego, komu bliskie są takie wartości jak: różnorodność, otwartość, włączanie.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Godziny do wyboru: 13:00-14:30 lub 16:30-18:00.
Miejsce: SPOTKA w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, Kraków.
Dostępność: pętla indukcyjna, tłumaczenie PJM, asysta dla osób niewidomych, dostępność architektoniczna.
Zapisy: ZAPISZ SIĘ!
KONTAKT: Jeśli masz pytania związane z dostępnością lub zapisałeś / zapisałaś się na wydarzenie i chcesz odwołać swoją rezerwację, napisz do nas mailowo na adres: rezerwacje@kulturabezbarier.org lub SMS pod numerem: 512 396 475
Do zobaczenia!
_ _
Partnerem spotkania jest Muzeum Krakowa, na zaproszenie Katarzyny Bury – pełnomocniczki dyrektora ds. dostępności. Na grafice zdjęcie uczestniczek i uczestników KawowaAń oraz prezeska FKBB – Ania Żórawska. Fotografia pochodzi z ostatniego cyklu, który odbył się w Arteneum.


Grafika informacyjna. Szare tło. Napis: Forum bez Barier. Zespół programowy / ekspertka: Anna Żórawska - Fundacja Kultury bez Barier. Po środku zdjęcie uśmiechniętej Anny Żórawskiej.

OSTATNIA SZANSA, ŻEBY KUPIĆ BILETY NA:Forum Bez Barier. O kinie dostępnym” i wziąć udział w prowadzonych przez nas wydarzeniach!

Fundacja Kultury bez Barier, jako partner, zaprasza na wydarzenie. „Forum Bez Barier. O kinie dostępnym”. Forum bez barier to pierwsze w Polsce wydarzenie poświęcone dostępności w sektorze filmowym, skierowane do osób z branży, w szczególności z obszarów produkcji, dystrybucji i zarządzania kinami. W dniach 27−29 lutego Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu zaprasza profesjonalistów i profesjonalistki na wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty, dotyczące produkcji filmowej, dystrybucji i organizacji dostępnych pokazów kinowych.

Na samym wydarzeniu nie zabraknie reprezentacji naszej Fundacji. 

CO BĘDZIEMY ROBIĆ PODCZAS FORUM?

Ania Żórawska (prezeska Fundacji Kultury bez Barier, ekspertka ds. dostępności), jako członkini zespołu programowego Forum, będzie współprowadzić dwa wydarzenia:
 • 27.02.2024, godzina 14:00 – „Wykład: ABC dostępności”. Współprowadzenie: Justyna Mańkowska z Fundacji Katarynka. Więcej informacji: https://bit.ly/3I4X1lb.
 • 27.02.2024, godzina 17:15 – „Panel dyskusyjny: Dostępność sektora filmowego – jakie wyzwania i bariery stoją przed nami?”. Współprowadzenie: Marcin Adamczak. Osoby uczestniczące: Marek Bień, Marlena Gabryszewska, Anna Pachnicka, Aleksandra Więcek. Więcej informacji: https://bit.ly/3UzWv6r.
Robert Więckowski (wiceprezes Fundacji Kultury bez Barier, ekspert ds. dostępności dla osób niewidomych i słabowidzących) poprowadzi warsztaty: „Jak tworzyć kino dostępne dla osób niewidomych i niedowidzących”.
 • 27.02.2029, godzina 12:00-13:30 (pierwsza grupa)

 • 28.02.2029, godzina 9:15-10:45 (druga grupa)

Więcej informacji: https://bit.ly/3I03mym.

Alicja Szurkiewicz (tłumaczka PJM, ekspertka ds. dostępności dla osób g/Głuchych i słabosłyszących) przeprowadzi warsztaty: „Jak tworzyć kino dostępne dla osób g/Głuchych i niedosłyszących?”
 • 29.02.2024, godzina 9:15-10:45 (pierwsza grupa)
 • 29.02.2024, godzina 11:00-12:30 (druga grupa)
Więcej informacji: https://bit.ly/4bDc6IA.
 
BILETY: Kup bilet na Forum (akredytację): KUP BILET.
 
Chcesz zdobyć wiedzę od najlepszych ekspertów / ekspertek w branży, dotyczącą zapewniania dostępności w sektorze filmowym? Obowiązkowo dołącz do nas w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu! A może znasz kogoś, komu przydałaby się taka wiedza? Nie zwlekaj i przekaż mu informacje o Forum.

Grafika informacyjna. Zielone tło przedstawiające tancerzy w ruchu. Na grafice różowy napis: Ruchome Centrum Kultury w polskim języku i PJM. 24.02, 02.03 godz. 12:00. Warsztaty choreograficzne z Agatą Reglicką. ul. Obozowa 85. Na dole logotypy Wolskiego Centrum Kultury i Miasta Stołecznego Warszawy.

Ruchome Centrum Kultury // warsztaty choreograficzne z Agatą Redlicką w języku polskim i PJM

[ZAPROSZENIE PJM]

Celem warsztatów jest eksploracja Wolskiego Centrum Kultury poprzez pracę z ciałem i ruchem. Uczestnicy zostaną zaproszeni do twórczego wykorzystania przestrzeni i przekształcenia swoich obserwacji w improwizowane eksperymenty ruchowe.

Podczas zajęć skupimy się na pogłębionej obserwacji przestrzeni, rozwijaniu wyobraźni i świadomości ciała. W swobodnej atmosferze poszukamy odpowiedzi na pytania:
 • W jaki sposób doświadczamy otaczających nas obiektów?
 • Czy możemy spojrzeć na przestrzeń inaczej niż na co dzień?
 • Jak architektura może nas zainspirować do ruchu?

W warsztatach może wziąć udział każda osoba bez względu na doświadczenie taneczne. Prosimy o wzięcie obuwia na zmianę. Warsztaty poprowadzi Agata Redlicka – tancerka, performerka, filolożka.

DATY, MIEJSCE, DOSTĘPNOŚĆ: 
 
24 lutego (sobota) godz. 12:00 – warsztat w języku polskim
Dom Społeczny, ul. Obozowa 85
2 marca (sobota) godz. 12:00 – warsztat w polskim języku migowym
Dom Społeczny, ul. Obozowa 85

Wstęp: wolny, zapisy: ludzie@wck-wola.pl lub sms +48 609 892 494

O prowadzącej: „W swojej praktyce artystycznej skupiam się przede wszystkim na improwizacji solowej. Nieustannie zadaję sobie pytanie o to, czym jest eksperyment w pracy choreograficznej i gdzie kończy się taniec. Prowadzę warsztaty taneczno-ruchowe w języku polskim i w polskim języku migowym. Proponowane przeze mnie zadania mają na celu przede wszystkim rozwijanie świadomości ruchowej.”
Wydarzenie na Facebooku: Wyświetl wydarzenie
Więcej informacji na stronie Wolskiego Centrum Kultury: Dowiedz się więcej

Zielono-pomarańczowa grafika informacyjna podzielona poziomo na pół. Na zielonej części napis: Konferencja. Zdrowie psychiczne głuchych i słabosłyszących. 22 marca 2024 r. w Warszawie. Na pomarańczowej części ten sam tekst w języku ukraińskim.

Konferencja „Zdrowie psychiczne g/Głuchych i słabosłyszących”

[ZAPROSZENIE W PJM]

Gdzie: w Warszawie
Kiedy: 22 marca 2024 r.
Udział: bezpłatny, obowiązuje rejestracja przez formularz: ZAPISZ SIĘ!
Dostępność: tłumaczenie na polski język migowy, tłumaczenie na ukraiński język migowy, tłumaczenie z języka migowego na język polski, pętla indukcyjna
Cel konferencji: zbadanie sytuacji w obszarze zdrowia psychicznego osób g/Głuchych i słabosłyszących, przegląd badań naukowych w tym zakresie, dostępność do usług medycznych, profilaktyka zdrowia psychicznego, wymiana doświadczeń specjalistów pracujących na rzecz środowiska osób g/Głuchych i słabosłyszących, podsumowanie projektu Tarcza psychiczna 2.0 realizowanego dzięki grantowi z Funduszu Tutaj Fundacji Ashoka

Organizator: Fundacja Akademia Młodych Głuchych 

 

Pokaż się – badanie sytuacji niewidomych i niedowidzących osób LGBT+ w Polsce

Kolektyw Śląsk Przegięty od grudnia 2023 do marca 2024 roku przeprowadzi badania dotyczące sytuacji niewidomych i niedowidzących osób LGBT+ w Polsce. To pierwsze z szeregu działań w ramach projektu „Pokaż się”, adresowanego do osób nieheteronormatywnych z niepełnosprawnością wzroku.

 • Według danych GUS w Polsce żyje około 1,8 miliona osób niewidomych i niedowidzących.
  Jeśli założymy, że podobnie jak w przypadku reszty społeczeństwa, przynajmniej 5% z nich
  to osoby LGBT+, mamy grono prawie 100 tysięcy, o sytuacji których wiemy bardzo niewiele
  – mówi Paweł Świerczek, założyciel kolektywu.

Badanie ma na celu rozpoznanie potrzeb i problemów osób LGBT+ z niepełnosprawnością wzroku. Pozwoli nam to przygotować grunt pod działania odpowiadające na konkretne potrzeby tej grupy. Naszym celem jest udostępnianie kultury queerowej osobom niewidomym i niedowidzącym. Wyniki badania zostaną upowszechnione w publikacji podsumowującej projekt „Pokaż się” na początku 2025 r.

Jeśli jesteś niewidomą lub niedowidzącą osobą LGBT+ i chcesz wziąć udział w badaniu, możesz to zrobić na dwa sposoby.

 1. Pierwszy to wypełnienie anonimowej ankiety, która znajduje się pod tym linkiem
  (formularz Google): WYPEŁNIJ ANKIETĘ – BADANIE

 2. Drugi to rozmowa telefoniczna lub przez WhatsApp: możesz zadzwonić lub napisać wiadomość na numer 503 390 944. Osoba prowadząca badania umówi z Tobą dogodny termin na rozmowę. Udział w badaniu zajmie nie więcej niż 30 minut. Zapewniamy pełną anonimowość.

Jeśli znasz niewidomą lub niedowidzącą osobę LGBT+ – zaproś ją do udziału w badaniu.

Więcej informacji o projekcie „Pokaż się” oraz działalności Śląsk Przegięty znajdziecie na
kanałach Śląska Przegiętego w mediach społecznościowych (facebook, instagram). Organizatorem wydarzeń jest Śląsk Przegięty, działający od ponad 5 lat kolektyw artystyczno-badawczy. Projekt uzyskał wsparcie finansowe ILGA-Europe.

Kontakt w sprawie pytań: Paweł Świerczek, Natalia Kaniak, Bartek Sołtysik – mailowo: slaskprzegiety@gmail.com


Grafika informacyjna. Szare tło z kolorowymi dyskami nachodzącymi na siebie. Napis: Forum bez Barier. O kinie dostępnym. 27-29.02.2024, Poznań. U góry piktogramy dostępności: tłumaczenia na polski język migowy, napisów, dostępności dla osób poruszających się na wózkach, audiodeskrypcji, pętli indukcyjnej.

UWAGA NOWY PROGRAM! „Forum bez Barier. O kinie dostępnym” – wydarzenie dla profesjonalistek i profesjonalistów z branży filmowej 

Forum bez barier to pierwsze w Polsce wydarzenie poświęcone dostępności w sektorze audiowizualnym, skierowane do osób z branży filmowej, w szczególności z obszarów produkcji, dystrybucji i zarządzania kinami. W dniach 27−29 lutego Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu zaprasza profesjonalistów i profesjonalistki na wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty, dotyczące dystrybucji, produkcji i organizacji dostępnych pokazów filmowych.

W programie Forum zaplanowano rozmowy o wyzwaniach i barierach, z jakimi mierzy się obecnie sektor audiowizualny w obszarze dostępności w Polsce. Czy dostępność się opłaca, skąd brać na nią środki i jak nowe technologie mogą w tym pomóc? Na Forum będzie można znaleźć odpowiedzi na te pytania oraz dobre przykłady z Polski i z zagranicy.

Program w dostępnym cyfrowo pliku PDF do pobrania: OTWÓRZ – Program Forum bez barier_wersja uzupełniona

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Data: 27-29 lutego.

Miejsce: Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań.

Dostępność: Przestrzeń, w której odbędzie się Forum, jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach, a wszystkie sale – z wyjątkiem warsztatowych – wyposażone są w pętle indukcyjne.
Zaplanowane wydarzenia, poza warsztatami, będą tłumaczone na polski język migowy.
Wydarzeniom specjalnym, czyli dwóm pokazom filmowym, tłumaczonym na polski język migowy, towarzyszyć będą audiodeskrypcja z głośników oraz napisy dla niesłyszących. Jeśli potrzebujesz innego wsparcia poinformuj o tym organizatora wydarzenia. Organizator dołoży wszelkich starań, aby je zapewnić.

Wstęp i bilety: Aby wziąć udział w Forum należy zapisać się przez formularz akredytacyjny: ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE i zakupić bilet w cenie:

 • od 15 lutego – 250 złotych brutto.

W przypadku pytań dotyczących wydarzenia prosimy kontaktować się z Joanną Stankiewicz z Forum bez barier. Kontakt mailowo pod adresem: j.stankiewicz@ckzamek.pl lub telefonicznie: +48 608-437-377.

Organizator: Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. 

Partnerzy główni: Fundacja Kultury bez Barier, Fundacja Katarynka, Stowarzyszenie Kin Studyjnych 

Forum bez barier jest realizowane w ramach programu Collaborate to Innovate Europa Cinemas, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Miasta Poznań.

WIECEJ INFORMACJI O FORUM


Grafika informacyjna do wystawy z audiodeskrypcją . Różowo-brzoskwiniowe tło, a na nim fragmenty obrazu Jerzego Nowosielskiego. Napis: "Sztuka widzenia. Nowosielski i inni." Obok piktogram audiodeskrypcji. Pod nim kolejny napis: Jerzy Nowosielski Villa Dei Misteri czyta Mariusz Turczyk. Pod spodem logotyp Fundacji Kultury bez Barier.

Ostatnie dwa tygodnie wystawy w Zamku Królewskim „Sztuka widzenia. Nowosielski i inni”. Na wystawie znajdziecie audiodeskrypcję do 6 obrazów, napisaną przez naszą audiodeskryptorkę – Emilię Piegat!

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

 • DOSTĘPNOŚĆ: Do sześciu obrazów prezentowanych na wystawie nasza Fundacja przygotowała audiodeskrypcje, które odsłuchać może każdy z odbiorników umieszczonych bezpośrednio przy opisywanych obrazach. Autorką audiodeskrypcji jest nasza audiodeskryptorka, Emilia Piegat. Dodatkowo każda osoba zwiedzająca może skorzystać z audioprzewodnika.  
 • BILETY: Dostępne w kasie i online: KUP BILET. Ulgowy z audioprzewodnikiem –  30 zł. Normalny
  z audioprzewodnikiem – 40 zł.  
 • CZAS TRWANIA WYSTAWY: do 3 marca 2024 r. 
 • MIEJSCE: Zamek Królewski w Warszawie 

O WYSTAWIE:

„Każdy odbiorca jest właściwie też artystą, bo jeżeli włącza się w proces wchodzenia w głąb tak zwanego dzieła sztuki, to sam tworzy” – z tych słów Jerzego Nowosielskiego jasno wynika, że sztuka to przede wszystkim widzenie, a sam proces ekspresji i zmagań z materią jest już sprawą wtórną. Podejście to zdominowało w ostatnim stuleciu rozumienie, czym tak naprawdę jest sztuka. Wystawa zorganizowana w 100. rocznicę urodzin artysty jest próbą osadzenia jego twórczości w szerszym kontekście sztuki polskiej drugiej połowy XX w. i zaproszeniem odbiorców do wspólnego aktu widzenia, a tym samym tworzenia.

Sztuka Jerzego Nowosielskiego stanowi jedyną w swoim rodzaju syntezę fascynacji sztuką bizantyjską, w szczególności ikonopisarstwem, z duchem awangardy. Artysta związany z II Grupą Krakowską i Tadeuszem Kantorem wypracował swój indywidualny styl, formalnie czerpiąc z surrealizmu i abstrakcjonizmu, na poziomie znaczeń zaś odwołując się przede wszystkim do uniwersalnej ludzkiej tęsknoty za metafizyką. W jego przedstawieniach figuratywnych motywem powracającym najczęściej było kobiece ciało. Wszystkie te sposoby widzenia, odwzorowywania i komentowania świata przewijały się również w pracach innych twórców, którzy jak on doświadczyli traumy II wojny światowej, a także tych urodzonych później.

Wystawa dzieli się na cztery kręgi narracyjne, które można wyodrębnić w twórczości artysty, są to: surrealizm, cielesność, eschatologia oraz abstrakcja. W ramach każdego z nich wybrane obrazy i rysunki Nowosielskiego, cytaty z jego wypowiedzi, a także zachowane materiały filmowe stanowią rodzaj istotnego kontekstu czy wręcz klucza interpretacyjnego do zaprezentowanych prac innych twórców podejmujących podobne wątki. Wśród nich figurują: Wojciech Fangor, Stefan Gierowski, Władysław Hasior, Maria Jarema, Jadwiga Sawicka, Teresa Pągowska i inni. Celem wystawy jest więc przede wszystkim ukazanie dzieł we wzajemnym dialogu.

Serdecznie Was zapraszamy!


Wypełnij anonimową ankietę związaną z dostępnością przestrzeni turystycznej dla osób z niepełnosprawnościami!

Treść zaproszenia do ankiety: Nazywam się Katarzyna Cyberna. Jestem studentką V roku studiów magisterskich na kierunku Turystyka i Rekreacja na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której wyniki posłużą mi jako materiał badawczy do napisania pracy magisterskiej związanej z tematyką „Dostępności przestrzeni turystycznej Krakowa i Poznania dla osób z niepełnosprawnościami”. Wypełnienie ankiety nie powinno zająć więcej niż 10 minut. Bardzo dziękuję za poświęcony czas i udzielone odpowiedzi!

Link do ankiety: WYPEŁNIJ ANKIETĘ


KALENDARZ WYDARZEŃ DOSTĘPNYCH 

24 lutego, godz. 10:00-14:30, Warszawa

„Skąd mam wiedzieć o swojej granicy zawłaszczenia? „!  – szkolenie z Danielem Kotowskim dla tłumaczek i tłumaczy PJM

Dostępność: Prowadzenie w PJM 

Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Polskiego Języka Migowego

Więcej informacji o szkoleniu 

24 lutego, godz. 10:00-16:00, Warszawa

[ZAPROSZENIE PJM]

Warsztaty kompetencji psychologicznych „Bliskość w relacji ze sobą i innymi”, prowadzenie: psychologowie – Anna Martyniuk-Białecka oraz Filip Rola.

Dostępność: Warsztaty będą prowadzone w polskim języku migowym i tłumaczone na ukraiński język migowy. 

Wstęp: Warsztaty są bezpłatne, dostępne dla osób głuchych i słabosłyszących od 16 r.ż. Udział osób niepełnoletnich jest możliwy za zgodą rodzica. Na warsztaty obowiązuje rejestracja: link do zgłoszenia: ZAPISZ SIĘ!
Zapisy przyjmujemy do 23 lutego 2024 roku. O zakwalifikowaniu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.
Organizator: Fundacja Akademia Młodych Głuchych
 

25 lutego, godz. 10:00-15:00, online

„Skąd mam wiedzieć o swojej granicy zawłaszczenia? „!  – szkolenie z Danielem Kotowskim dla tłumaczek i tłumaczy PJM

Dostępność: Prowadzenie w PJM 

Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Polskiego Języka Migowego

Więcej informacji o szkoleniu 

24 lutego, 23 marca, 20 kwietnia, 18 maja, 15 czerwca godz. 12:00, Warszawa

Dotknąć teatru. Cykl spotkań o teatrze dla osób z niepełnosprawnością wzroku i osób towarzyszących

Bilety: dla uczestnika 10 zł, dla osoby towarzyszącej 1 zł

Organizator: Teatr Wielki Opera Narodowa

Więcej informacji o cyklu spotkań 

27 lutego, godzina 18:00 i 29 lutego, godzina 13:00, Wrocław

Kino bez barier: Pokazy filmu „Chłopi” z napisami, audiodeskrypcją, pętlą indukcyjną i tłumaczeniem na Polski Język Migowy

Dostępność: audiodeskrypcja, napisy, pętla indukcyjna, tłumaczenie PJM

Bilety: Cena biletu to 8 zł. Bilety dostępne są stacjonarnie w kasach kina oraz online na stronie: KUP BILET. W razie pytań, zapraszamy do kontaktu pod adresem: kino@kinonh.pl oraz pod numerem 532 726 581.

Organizator: Fundacja Katarynka

Więcej informacji o pokazach

27 – 29 luty, Poznań 

Forum bez Barier. O kinie Dostępnym – wydarzenie dla profesjonalistek i profesjonalistów z branży filmowej

Dostępność: Przestrzeń, w której odbędzie się Forum, jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach, a wszystkie sale – z wyjątkiem warsztatowych – wyposażone są w pętle indukcyjne.
Zaplanowane wydarzenia, poza warsztatami, będą tłumaczone na polski język migowy.
Wydarzeniom specjalnym, czyli dwóm pokazom filmowym, tłumaczonym na polski język migowy, towarzyszyć będą audiodeskrypcja z głośników oraz napisy dla niesłyszących. Jeśli potrzebujesz innego wsparcia poinformuj o tym organizatora wydarzenia. Organizator dołoży wszelkich starań, aby je zapewnić.

Wstęp i bilety: Aby wziąć udział w Forum należy zapisać się przez formularz akredytacyjny:ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE i zakupić bilet w cenie: od 15 lutego – 250 złotych brutto.

Organizator: Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Stowarzyszenie Kin Studyjnych, Fundacja Katarynka, Programy Społeczne – Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Fundacja Kultury bez Barier, Kino bez barier 

Więcej informacji o forum 

29 lutego, godz. 12:00 – 13:30, online

Webinar: Projektowanie uniwersalne. Język inkluzywny w instytucji kultury

Rejestracja: ZAPISZ SIĘ!

Organizator: Kadra Kultury NCK 

Więcej informacji o webinarze

2 marca, godz. 11:00, Warszawa

Czy wiesz, że … – warsztaty rodzinne. Uczymy o niepełnosprawności przez zabawę. 

Organizator: Fundacja Kulawa Warszawa, Arteneum 

Więcej informacji o warsztatach i dostępności

6 marca – Kraków, 7 marca – Wrocław, 12 marca – Poznań, 14 marca Warszawa

Cykl spotkań: Najnowocześniejsze technologie dla dzieci wspomagające słyszenie . Spotkania z ekspertami z działu Audiologii

Dostępność: W trakcie spotkania osoby korzystające z aparatów słuchowych będą mogły skorzystać z dodatkowych systemów wspomagających słyszenie. Jedyne co trzeba zrobić to upewnić się u protetyka słuchu, że w aparacie słuchowym jest dostępny program cewki telefonicznej.

Wstęp i zapisy: Udział w spotkaniach jest bezpłatny , wystarczy zgłosić się poprzez formularz i otrzymać potwierdzenie rejestracji. Formularz zgłoszeniowy: https://www.surveymonkey.com/r/Wydarzenie_PHONAK

WIĘCEJ INFORMACJI O CYKLU SPOTKAŃ

10 marca, godz. 17:00, Warszawa

Dom otwarty – spektakl z audiodeskrypcją 

Dostępność: audiodeskrypcja

Bilety: Kasy biletowe tel. 22 505 92 90 lub mail: bilety@teatrpolski.waw.pl lub KUP BILET ONLINE

Organizator: Teatr Polski

Więcej informacji o spektaklu 

1 czerwca, godz. 10:00 – 17:00, Warszawa

„Jestem. Mogę. Będę. Samorzecznictwo młodych w spektrum autyzmu” – spotkanie z prof. Tony’m Attwood’em 

Organizator: Fundacja AleKlasa, Fundacja Autism Team, Klub Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team 

Więcej informacji o spotkaniu 


W newsletterze promujemy także wydarzenia nadesłane do nas przez instytucje i organizacje z całej Polski. Nie odpowiadamy za ich realizację. Jeżeli masz uwagi dotyczące wydarzenia opisanego w newsletterze – skontaktuj się z jego organizatorem.

Jeśli chcesz anulować subskrypcję tego newslettera wyślij maila na adres: fundacja@kulturabezbarier.org o treści „Anulacja subskrypcji FKBB”.