Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Artykuł

24
kwi
2025

9 – 23 sierpnia. Newsletter Fundacji Kultury bez Barier

Grafika promująca koncert duetu - Nika & Simon z gościnnym udziałem Damiana Pietrasika. Żółty baner ze zdjęciem osób artystycznych - Niki i Simona. Oboje siedzą blisko siebie i patrzą prosto w obiektyw. Oboje ubrani są na czarno. Mają poważne, dziarskie miny. Simon ma ciemne, kręcone włosy. Dłoń z pierścieniami trzyma na gitarze. Nika ma długie, rudo-blond włosy i pierścionki na palcach. Obok zdjęcia piktogramy dostępności: tłumaczenie na PJM, pętla indukcyjna, napisy na żywo i audiodeskrypcja. Napis: 13 września, godz. 18:30. Nika & Simon, gościnnie Damian Pietrasik.

DOSTĘPNY KONCERT duetu – Nika & Simon z gościnnym występem Damiana Pietrasika, w Izabelinie pod Warszawą

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza 13 września do Izabelina pod Warszawą – wszystkich fanów muzyki i koncertów na dostępny koncert duetu Nika & Simon. Podczas koncertu gościnnie wystąpi także pianista i kompozytor – Damian Pietrasik. Wstęp na koncert jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Link do zapisów znajdziesz w treści poniżej. Na wydarzenie zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno osoby z niepełnosprawnościami, jak i bez niepełnosprawności.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

DOSTĘPNOŚĆ:

  • audiodeskrypcja na żywo;
  • asysta na miejscu wydarzenia – potrzebę asysty prosimy zgłosić wcześniej mailowo na adres: michalina@kulturabezbarier.org lub tel. / SMS pod numerem: 793 996 475;
  • tłumaczenie piosenek na polski język migowy;
  • pętla indukcyjna;
  • napisy polskie na żywo;
  • dostępność dla osób z niepełnosprawnością ruchu.

DATA: 13 września, godz. 18:30-20:00

MIEJSCE: Centrum Kultury Izabelin, ul. Jana Matejki 21, Izabelin C 05-080

ZAPISY: ZAPISZ SIĘ!

CZAS TRWANIA: 1,5 godz.

OPIS KONCERTU: Nika & Simon zagrają utwory w klimacie lat 60-tych. Wykonają również piosenki współczesne m.in.: Dzieci Kwiaty, które Nika zaprezentowała podczas festiwalu w Opolu. Przygotujcie się na wieczór pełen muzycznych emocji!

O ARTYSTACH

  • Nika Grann – blues-rockowa wokalistka, która od najmłodszych lat fascynowała się muzyką lat 60-tych, 70-tych. i 80-tych. W 2020 roku wystąpiła w finale konkursu „Debiuty” podczas 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
  • Simon (Szymon Fabisiak) – wokalista zespołu Carol Markovsky, regularnie koncertujący w Fabryce Norblina w Warszawie. W sierpniu 2024 wystąpi na festiwalu Top Of The Top w Sopocie, gdzie będzie walczył o nagrodę Bursztynowego Słowika.
  • Damian Pietrasik – pianista i kompozytor, absolwent Szkoły Muzycznej Dla Osób Niewidomych w Laskach, lider jazzowego kwintetu. Współpracował z wieloma artystami, m.in. Edytą Górniak, Niką Grann, Bartem Sosnowskim, Alexandrą Strunin oraz polsko-francuskim zespołem Avenue.

Koncert duetu „Nika&Simon” jest częścią projektu „Muzyka bez Barier: Rock’AD’Roll”, którego celem jest otwarcie świata muzyki na potrzeby osób niewidomych i g/Głuchych.

O PROJEKCIE: Osobom niewidomym i niedowidzącym udostępniamy wizualne kody muzyki poprzez audiodeskrypcję teledysków i okładek płyt. Dla osób g/Głuchych organizujemy koncerty i przekłady tekstów utworów muzycznych na polski język migowy.

Na projekt składają się:

  • serwis internetowy: https://rockadroll.pl z audiodeskrypcjami okładek płyt;
  • organizacja koncertów tłumaczonych na polski język migowy;
  • odsłuchy muzyczne;
  • podcasty o dostępnej muzyce
  • spotkania warsztatowe.

Zapraszamy gorąco na koncert!

Organizator wydarzenia: Fundacja Kultury bez Barier.
Partnerzy: Centrum Kultury Izabelin
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego


Grafika. Szare tło z zieloną ramką. Na tle napis: Partnerstwo. Fundacja Kultury bez Barier została partnerem Inclu(vi)sion: NOWA WIZJA OTWARTEGO RYNKU PRACY DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI. Pod spodem logotypy Fundacji Aktywizacja Inclu(vi)sion oraz Fundacji Kultury bez Barier.

NOWE PARTNERSTWO: FKBB wspiera różnorodność na rynku pracy

Z dumą informujemy, że Fundacja Kultury bez Barier dołączyła do grona partnerów projektu Fundacja Aktywizacja – Inclu(vi)sion. Celem projektu jest zwiększanie zatrudnienia i promocja zatrudniania osób z
niepełnosprawnościami na otwartym, inkluzywnym i dostępnym rynku pracy. Działania te przełożą się na stwarzanie możliwości godnego, niezależnego życia dla osób z niepełnosprawnościami, a także pozytywnie wpłyną na rozwój gospodarczy kraju.

Fundacja Kultury bez Barier od 12 lat zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami i działa na rzecz dostępności, różnorodności, równości oraz włączania społecznego. Cieszymy się, że od lipca 2024 w ramach partnerstwa będziemy mogli kontynuować naszą misję na kolejnych nowych ścieżkach.

Głównym i stałym wydarzeniem projektu jest Kongres Inclu(vi)sion, na który już teraz serdecznie Was zapraszamy. Więcej informacji o wydarzeniu przekażemy wkrótce.

Więcej o Partnerstwie przeczytasz tu: https://incluvision.aktywizacja.org.pl/partnerstwo


Zdjęcie z oprowadzania po parku rzeźby na brudnie. Trzy osoby patrzą na rzeźbę przypominającą anioła. Anioł postawiony jest na wysokim postumencie. Na zdjęcie naniesione są bańki mydlane i zielony element przypominający trawę.

Oprowadzanie po Parku Rzeźby na Bródnie dla osób neuroróżnorodnych z cyklu „Sztuka w całym spektrum”

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na wyjątkowe oprowadzanie po Parku Rzeźby na Bródnie, które odbędzie się w sobotę, 10 sierpnia 2024 roku, o godzinie 12:00. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, ze szczególnym uwzględnieniem osób w spektrum autyzmu.

O WYDARZENIU: W malowniczym otoczeniu parku na Bródnie, wśród zieleni i miejskich blokowisk, uczestnicy będą mieli okazję odkryć ukryte rzeźby autorstwa różnych artystów i artystek. Spacer będzie nie tylko okazją do kontaktu z nowoczesną sztuką, ale również do rozmowy i refleksji nad dziełami, które wzbudzą szczególne zainteresowanie.

DOSTĘPNOŚĆ:

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zadbało o to, aby wydarzenie było w pełni dostępne i komfortowe dla wszystkich uczestników, zwłaszcza dla osób w spektrum autyzmu:

  • Plan spotkania: Uczestnicy otrzymają wcześniej szczegółowy plan wydarzenia, co pomoże w przygotowaniu się do spaceru.
  • Omówienie na początku: Spacer rozpocznie się od omówienia planu i harmonogramu, co pomoże zredukować niepewność.
  • Mała grupa: Maksymalnie 10-osobowa grupa pozwoli na bardziej kameralną i przyjazną atmosferę.
  • Dodatkowe wsparcie: Osoby zainteresowane mogą skorzystać z wygłuszających słuchawek, które zostaną udostępnione na życzenie (prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tej potrzeby).

WSTĘP: Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak wymagana jest rezerwacja miejsc. Bezpłatne wejściówki można zarezerwować na stronie: sklep.artmuseum.pl.

MIEJSCE ZBIÓRKI: przed wyjściem ze stacji metra „Bródno”, na rogu ulic Rembielińskiej i Kondratowicza, obok wejścia do kościoła św. Włodzimierza.

PROWADZĄCY: Spacer poprowadzi Marcin Matuszewski, doświadczony edukator i specjalista ds. dostępności, od lat zaangażowany w działania warszawskich instytucji kultury. Jego podejście do kultury i natury oparte jest na uważności i wielozmysłowym doświadczaniu świata.

KONTAKT: W razie pytań lub w celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z Anną Zdzieborską: email: muzeumdostepne@artmuseum.pl lub telefon: 577 006 290.

Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnego odkrywania sztuki w przestrzeni miejskiej!


Męskie i dziecięce dłonie modelują coś masy plastycznej nad stołem. W lewym górnym rogu niebieska kropka z białym napisem: WARSZTATY dla rodzin z dziećmi 4-8 lat. W prawym dolnym rogu czarno-niebieski napis: wystawa POTĘGA OPOWIEŚCI.

Warsztaty, dla rodzin z dziećmi 4-8 lat o alternatywnych potrzebach edukacyjnych

14 sierpnia w godz. 16:30 – 18:00 Muzeum Historii Polski zaprasza na warsztaty dla rodzin z dziećmi o alternatywnych potrzebach edukacyjnych w wieku 4-8 lat. Warsztaty towarzyszą wystawie czasowej „POTĘGA OPOWIEŚCI. Od kroniki do współczesnego muzeum”.

O WYDARZENIU: Na początku wejdziemy na wystawę. Dowiemy się jak dawniej przekazywano historie, poszukamy różnych przedmiotów i porozmawiamy o nich. Potem przejdziemy do sali warsztatowej gdzie uczestnicy i uczestniczki wykonają miniaturę kafla z wybranym herbem.

  • DATA: 14.08, godz. 16:30 – 18:00
  • MIEJSCE: Muzeum Historii Polski na Cytadeli Warszawskiej, ul. Gwardii 1
  • DOSTĘPNOŚĆ: prosty język, piktogramy, przestrzeń wyciszenia, bez barier architektonicznych
  • DLA KOGO: rodziny z dziećmi w wieku 4-8 lat o alternatywnych potrzebach edukacyjnych
  • BILETY: 10 zł – dziecko, 5 zł – opiekun
  • KONTAKT: Masz pytania, potrzebujesz asysty? Napisz lub zadzwoń do koordynatorki ds. dostępności:
    Katarzyna Szafrańska – mailowo: katarzyna.szafranska@muzhp.pl lub tel./sms 665 566 970.

 KUP BILET ONLINE


Przestrzeń wystawy czasowej. Nad białym, okrągłym stołem zwisają z sufitu rulony papieru uformowane w kształt słojów drzewa. W wyokrąglonej ścianie obiekty, grafiki, treści. W centrum bliżej prawej niebeska kropka z biało-czarnym napisem: OPROWADZANIE dla osób w spektrum autyzmu kameralna grupa. W prawym dolnym rogu czarno-niebieski napis: wystawa POTĘGA OPOWIEŚCI.

Oprowadzanie po wystawie czasowej „POTĘGA OPOWIEŚCI. Od kroniki do współczesnego muzeum” dla osób w spektrum autyzmu – kameralna grupa

 21 sierpnia w godz. 16:30 – 17:30 Muzeum Historii Polski zaprasza na oprowadzanie po wystawie czasowej „POTĘGA OPOWIEŚCI. Od kroniki do współczesnego muzeum” dla osób w spektrum autyzmu.

  • DATA: 21.08, godz. 16:30 – 17:30
  • MIEJSCE: Muzeum Historii Polski na Cytadeli Warszawskiej ul. Gwardii 1
  • DOSTĘPNOŚĆ: prosty język, kameralna grupa, oprowadzanie w cichych godzinach, pokój wyciszenia, słuchawki wygłuszające, asysta, brak barier architektonicznych
  • DLA KOGO: dorośli, osoby w spektrum autyzmu
  • BILETY: 15 zł
  • KONTAKT: Masz pytania, potrzebujesz asysty? Napisz lub zadzwoń do koordynatorki ds. dostępności:
    Katarzyna Szafrańska – mailowo: katarzyna.szafranska@muzhp.pl lub tel./sms 665 566 970.

 KUP BILET ONLINE


Zdjęcie z oprowadzania po parku rzeźby na brudnie. Trzy osoby idą przez zielony park. Widać tylko ich tył, plecy. Mają ze sobą plecaki i / lub torebki. Na zdjęcie naniesione są bańki mydlane i zielony element przypominający trawę.

Czego nie widać w sztuce? Oprowadzanie po Parku Rzeźby na Bródnie dla osób niewidomych i słabowidzących

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na bezpłatne oprowadzanie po Parku Rzeźby na Bródnie, które odbędzie się w sobotę, 24 sierpnia 2024 roku, o godzinie 12:00. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, ze szczególnym uwzględnieniem osób niewidomych i słabowidzących.

O WYDARZENIU: Park Rzeźby na Bródnie to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy. Jest to jednak park nieoczywisty. Znajdziemy tu nie tylko wspaniałą zieleń i miejsce na odpoczynek od wielkiego miasta. Podczas naszego spotkania poszukamy ukrytych wśród alejek dzieł sztuki. Porozmawiamy o nich, doświadczymy ich materialności i zastanowimy się nad ich rolą w przestrzeni publicznej.

DOSTĘPNOŚĆ:

  • audiodeskrypcja na żywo
  • pomoce dotykowe
  • asysta w drodze i podczas wydarzenia (chęć skorzystania z asysty prosimy zgłaszać podczas zapisów).

ZAPISY: wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy – napisz mailowo na adres: muzeumdostepne@artmuseum.pl lub zadzwoń: tel. 577 006 290.

MIEJSCE ZBIÓRKI: na zewnątrz wyjścia ze stacji metra „Bródno” (Metro Bródno 14), na rogu ulic Rembielińskiej i Kondratowicza, przed wejściem do kościoła św. Włodzimierza.

PROWADZĄCY: Spacer poprowadzi Marcin Matuszewski, doświadczony edukator i specjalista ds. dostępności, od lat zaangażowany w działania warszawskich instytucji kultury. Jego podejście do kultury i natury oparte jest na uważności i wielozmysłowym doświadczaniu świata.

KONTAKT: W razie pytań lub w celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z Anną Zdzieborską: email: muzeumdostepne@artmuseum.pl lub telefon: 577 006 290.

Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnego odkrywania sztuki w przestrzeni miejskiej!


ZAPROSZENIE DO WYPEŁNIENIA ANONIMOWEJ ANKIETY PROJEKTU SEKSON FUNDACJI AVALON

Przekazujemy informację o ankiecie projektu Sekson Fundacji Avalon. Ankieta dotyczy przyjemności w kontekście seksualności i codziennego funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami. Badanie ma na celu zgromadzenie cennych informacji, które pomogą lepiej zrozumieć potrzeby i doświadczenia osób z niepełnosprawnościami w zakresie seksualności.

Zebrane odpowiedzi będą nieocenione przy projektowaniu nadchodzącej Konferencji Sekson, której tegorocznym tematem przewodnim będzie przyjemność. Fundacja chce, aby to wydarzenie odpowiadało na realne potrzeby i problemy, z jakimi spotykają się osoby z niepełnosprawnościami, dlatego Wasz wkład jest dla nich niezwykle ważny.

Ankieta kierowana jest do osób z niepełnosprawnościami, jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmie około 10 minut. Wyniki badania będą wykorzystane wyłącznie w celach badawczych i edukacyjnych. Ankieta pod linkiem: Wypełnij ankietę 


Logo. Głuche Miasto. Poniżej napisu rysunek - szkic budynków miasta.

LUBLIN: Startuje projekt „Głuche miasto” i zaprasza na wydarzenia z PJM i pętlą indukcyjną 

„Głuche miasto” to spotkania i szkolenia z PJM i pętlą indukcyjną. Ich celem jest zapewnienie osobom niesłyszącym i słabosłyszącym dostępu do informacji oraz wydarzeń.

Z radością objęliśmy projekt patronatem, gdyż jedną z jego organizatorek jest nasza była stażystka – Klaudia Kopciowska, która w 2022 działała na rzecz Tu Możesz – baza wiedzy dla osób słabosłyszących. Niezmiernie cieszymy się, gdy osoby, z którymi współpracowaliśmy pozostają na polu dostępności i tworzą takie wspaniałe rzeczy. 

Rozpiskę nadchodzących wydarzeń w ramach „Głuche miasto” znajdziecie poniżej: 

  • 13.08, godz. 18:00 | „Na granicy trzech światów: Głuchych, słyszących i słabosłyszących. Praktyczny savoir vivre”

GDZIE: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, ul. Narutowicza 4

DOSTĘPNOŚĆ: tłumaczenie PJM, pętla indukcyjna 

  • 22.08, godz. 18:00 | „To, co widać, a czego nie widać” – spotkanie z psychologiem

GDZIE: Biblioteka Wojewódzka im. H. Łopacińskiego, ul. Narutowicza 4

DOSTĘPNOŚĆ: tłumaczenie PJM, pętla indukcyjna 

Śledźcie profil „Głuchego miasta” na FB: OBSERWUJ PROFIL


Poziomy prostokąt. Na intensywnym czerwonym tle w centrum jest umieszczone czarnobiałe zdjęcie Władysława Hasiora. Fotografia ma nieregularny kształt o ostrych kątach, jakby została wycięta nożyczkami niesprawną ręką. Na zdjęciu widać artystę w średnim wieku. Ma szczupłą twarz o zapadniętych policzkach, duże uszy. Patrzy z uwagą na widza. Na wysokości czoła i pod twarzą pojawia się tytuł wystawy: Hasior. Trwałość przeżycia. Całe czerwone tło jest gęsto wypełnione słowami Hasior stworzonymi z czarnych liter różnej grubości.

Bezpłatne oprowadzanie z audiodeskrypcją na żywo po wystawie „Hasior. Trwałość przeżycia”. Zapisz się!

Zamek Królewski w Warszawie zaprasza na oprowadzanie z audiodeskrypcją na żywo po wystawie dzieł Władysława Hasiora. Nasze spotkanie pozwoli na kontakt ze sztuką jednego z najwybitniejszych polskich artystów XX wieku, słynącego z asamblaży, czyli kompozycji stworzonych z gotowych przedmiotów. Wystawa „Hasior. Trwałość przeżycia” jest zaproszeniem do niezwykłego świata wyobraźni artysty, który z często prozaicznych obiektów wyczarowuje dzieła o hipnotyzującym oddziaływaniu.

Termin oprowadzania:

  • 21 sierpnia 2024r. godz. 16:00

ZAPISY: Uczestnictwo jest bezpłatne na podstawie zapisów pod adresem: tdrapala@zamek-krolewski.pl lub telefonicznie: 22 35 55 360. Limit miejsc jest ograniczony.


Poziomy prostokąt. Na intensywnym czerwonym tle w centrum jest umieszczone czarnobiałe zdjęcie Władysława Hasiora. Fotografia ma nieregularny kształt o ostrych kątach, jakby została wycięta nożyczkami niesprawną ręką. Na zdjęciu widać artystę w średnim wieku. Ma szczupłą twarz o zapadniętych policzkach, duże uszy. Patrzy z uwagą na widza. Na wysokości czoła i pod twarzą pojawia się tytuł wystawy: Hasior. Trwałość przeżycia. Całe czerwone tło jest gęsto wypełnione słowami Hasior stworzonymi z czarnych liter różnej grubości.

Bezpłatne oprowadzanie w PJM po wystawie „Hasior. Trwałość przeżycia”. Zapisz się!

[Oglądaj ZAPROSZENIE W PJM]

Zamek Królewski w Warszawie zaprasza na oprowadzanie w polskim języku migowym po wystawie dzieł Władysława Hasiora. Nasze spotkanie pozwoli na kontakt ze sztuką jednego z najwybitniejszych polskich artystów XX wieku, słynącego z asamblaży, czyli kompozycji stworzonych z gotowych przedmiotów. Wystawa „Hasior. Trwałość przeżycia” jest zaproszeniem do niezwykłego świata wyobraźni artysty, który z często prozaicznych obiektów wyczarowuje dzieła o hipnotyzującym oddziaływaniu.
 
Termin oprowadzania:
  • 28 sierpnia 2024 r., godz. 16:00
ZAPISY: Uczestnictwo jest bezpłatne na podstawie zapisów pod adresem: tdrapala@zamek-krolewski.pl lub telefonicznie: 22 35 55 360. Limit miejsc jest ograniczony.

Grafika. Napis: znajdź wydarzenie dostępne. Poniżej ramka z tekstem "kalendarz wydarzeń dostępnych". Na dole: dodaj nowe wydarzenie dostępne. Poniżej ramka "dodaj wydarzenie". Na samym dole napis: wejdź na www.tumozesz.pl . Logo Tu Możesz.

Zachęcamy do zaglądania na stronę www.tumozesz.pl oraz na profil na Facebooku!

Jesteś osobą g/Głuchą lub słabosłyszącą?

  •  Korzystasz z aparatów słuchowych i/lub implantów słuchowych? Na stronie możesz znaleźć miejsca, w których zainstalowana jest pętla indukcyjna.
  • Jeżeli jesteś zainteresowany wydarzeniami dostępnymi z pętlą indukcyjną, napisami, tłumaczeniem na polski język migowy – skorzystaj z naszego kalendarza!

Jesteś koordynatorem dostępności?

  • W Twojej instytucji jest pętla indukcyjna? Zgłoś się do naszej bazy!
  • Organizujesz u siebie wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością słuchu? Pochwal się nim! Z radością udostępnimy informacje w naszym kalendarzu i pochwalimy na socialach.

    W powyższych sprawach skontaktuj się z nami! Napisz e-maila na: ola@kulturabezbarier.org

KALENDARZ WYDARZEŃ DOSTĘPNYCH:

11 sierpnia, godzina 11:00, Warszawa

Spacer z audiodeskrypcją po wystawie czasowej „Natura ciekawości – wystawa prac Agnieszki Cieślińskiej-Kaweckiej i zbiory wilanowskie

Dostępność: audiodeskrypcja do odsłuchania pod linkiem: ODSŁUCHAJ AD oraz pomoce dotykowe. Ciekawym elementem wystawy są również nagrania z odgłosami wybranych roślin przedstawionych na dziełach oraz zapachy zainspirowane prezentowanymi dziełami.

Bilety: udział w spacerze jest płatny (35 zł – bilet normalny, 28 zł – bilet ulgowy)
Kontakt: mailowo pod adresem: mwalewska@muzeum-wilanow.pl

Organizator: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Więcej informacji o wystawie 

12 sierpnia, godz. 17:00-19:00, Wrocław

Warsztaty stylizacji. Katarynkowe metamorfozy

Dostępność: audiodeskrypcja, pętla indukcyjna, pomoce dotykowe, toaleta i dostępność architektoniczna, pokój wyciszeń

Zapisy: mailowo: kontakt@fundacjakatarynka.pl lub telefonicznie/SMS: 797 122 452 oraz 507 507 129. Wstęp bezpłatny.

Organizator: Fundacja Katarynka

Więcej informacji o wydarzeniu 

15 sierpnia, godz. 11:00 – 21:00, Rabka-Zdrój

LUSTRO HISTORII 2024 – impreza plenerowa w amfiteatrze rabczańskim

Dostępność: tłumaczenie na PJM, audiodeskrypcja, miejsce dostępne architektonicznie, materiały dotykowe.

Organizator: Fundacja Kinematograf

Więcej informacji o imprezie plenerowej 

18 sierpnia, godz. 16:00-18:00, Wrocław

Spacer po Stadionie Olimpijskim z audiodeskrypcją

Dostępność: audiodeskrypcja

Zapisy: wstęp jest darmowy. Zapisy na oprowadzanie pod mailem kontakt@fundacjakatarynka.pl oraz telefonicznie pod numerem 797 122 452 lub 507 507 129. Liczba miejsc ograniczona!

Organizator: Fundacja Katarynka

Więcej informacji o oprowadzaniu 

20 sierpnia, godz. 12:00 i 17:00, Gdańsk

Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Stary, ale jary”. Wystawa prac artystów z Pomorza i Druskiennik

Dostępność: audiodeskrypcja

Zapisy: do dnia 19.08.2024 mailowo na adres: monika.konca@nck.org.pl, anna-maria.piotrowska@nck.org.pl
lub telefonicznie: 505 988 250.

Organizator: Galeria Nadbałtyckiego Centrum Kultury

Więcej informacji o wystawie

Do 16 grudnia, Warszawa

Wystawa „(po)ŻYDOWSKIE… Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata” z dostępnością

Dostępność: tyflografiki i audiodeskrypcje do wybranych obrazów Majera, dostępność dla osób poruszających się na wózkach, ścieżka rodzinna w polskim języku migowym zawierająca ciekawostki i zadania dotyczące wystawy. Ścieżka dostępna bezpłatnie w kasie muzeum na tablecie z dużym ekranem. Bezpłatne spacery po wystawie z audiodeskrypcją, tyflografikami lub PJM. Spacery można zarezerwować na stronie muzeum. Dla dzieci w spektrum autyzmu i ich rodzin zajęcia „Poranne Ptaszki”. Zajęcia, odbywają się przed oficjalnym otwarciem muzeum. Na zajęciach tworzona jest przestrzeń przyjazna dla dzieci wrażliwych na bodźce sensoryczne – ograniczenie dźwięków i światła na wystawie.

Organizator: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Więcej informacji o wystawie i dostępności

2 sierpnia, godz. 10:00-11:30, Warszawa

Spacer sensoryczny po Łazienkach Królewskich dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Dostępność: Dostępność dla osób dorosłych z niepełnosprawnością wzroku poprzez angażowanie różnych zmysłów ze szczególnym uwzględnieniem słuchu i dotyku. Brak barier architektonicznych. Kontakt w sprawie dostępności: Anna Milczanowska, Pełnomocnik Dyrektora e-mail: amilczanowska@lazienki-krolewskie.pl lub tel.: (+48) 518 715 362 (można wysłać SMS lub MMS) od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00

Wstęp bez biletu. Ruszamy z tarasu przed Pałacem na Wyspie. Link do mapy: https://maps.app.goo.gl/q9maMSc5SuN9nBbLA

Organizator: Łazienki Królewskie

Więcej informacji o spacerze

Kalendarz wydarzeń dostępnych TuMożesz z PJM i pętlą indukcyjną kliknij i sprawdź


W newsletterze promujemy także wydarzenia nadesłane do nas przez instytucje i organizacje z całej Polski. Nie odpowiadamy za ich realizację. Jeżeli masz uwagi dotyczące wydarzenia opisanego w newsletterze – skontaktuj się z jego organizatorem.

Jeśli chcesz anulować subskrypcję tego newslettera, wyślij maila na adres: fundacja@kulturabezbarier.org o treści „Anulacja subskrypcji FKBB”.