Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Artykuł

21
kwi
2024

Dostępny odsłuch „Live after death” Iron Maiden.

Grafika promująca sierpniowy odsłuch. Napis: Dyskusyjny klub płytowy - odsłuchy. Iron Maiden w PRL. 1984 Live after death! Poniedziałek, 7 sierpnia 2023, godz. 18:00. Czytelnia Elektry na parterze Mazowieckiego Instytutu Kultury, ul. Elektoralna 12. Więcej info: www.mik.waw.pl. Wstęp wolny. Gość specjalny: Adam Wąsik. Pod spodem piktogramy: pętli indukcyjnej i tłumaczenia PJM. Granatowe tło, na nim czarne spirale przypominające ruch płyty winylowej. Obok grafika przedstawiająca grób. Z grobu wystaje  graficzna, żółto - zielona ręka. Wokół ręki pioruny.

 

[ZAPROSZENIE W PJM]

Rozpocznij z nami sierpień muzyczną podróżą do lat 80.! 7 sierpnia razem z Czytelnią Elektra zapraszamy na odsłuch płyty winylowej „Live after death!” zespołu Iron Maiden. Wydarzenie odbędzie się w Elektrze znajdującej się na parterze Mazowieckiego Instytutu Kultury (Elektoralna 12, Warszawa).

„Live after death!” grupy Iron Maiden to album koncertowy, który trafił na sklepowe półki w trakcie legendarnej trasy koncertowej: „World Slavery Tour”.  Podczas tego tournée zespół po raz pierwszy odwiedził Polskę. I to w aż pięciu miastach!

O jednym z tych koncertów opowie nasz gość, Adam Wąsik – fan Ironów, a także kolekcjoner płyt winylowych. Porozmawiamy również o tym, jak w czasach PRL-u wyglądała rzeczywistość fanów słynnej grupy heavymetalowej.

Zapraszamy wszystkich bez względu na stopień sprawności! 

INFORMACJE PRAKTYCZNE: 

Data i miejsce: 7 sierpnia, godz. 18:00. Elektra – Czytelnia Słów i Dźwięków, Mazowiecki Instytut Kultury (Elektoralna 12, Warszawa)

Dostępność: pętla indukcyjna, wydruki tekstów, tłumaczenie rozmowy na PJM, dostępność architektoniczna. Wydarzenie dostępne jest również dla osób z niepełnosprawnościami wzroku.

Wstęp: wolny. Nie ma zapisów.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA 

Wydarzenie jest częścią muzycznego projektu Fundacji Kultury bez Barier – „Rock’AD’Roll” oraz współorganizowanego z Mazowieckim Instytutem Kultury i Czytelnią Elektra – „Dyskusyjnego Klubu Płytowego”. 

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

O Rock’AD’Roll:

Odsłuch jest częścią projektu Rock’AD’Roll, którego celem jest otwarcie świata muzyki na potrzeby osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Osobom niewidomym i niedowidzącym udostępniamy wizualne kody muzyki poprzez audiodeskrypcję teledysków i okładek płyt. Dla osób g/Głuchych i słabosłyszących organizujemy koncerty i przekłady tekstów utworów muzycznych na polski język migowy. Realizujemy także dostępne odsłuchy muzyczne otwarte dla każdego fana, fanki, osoby fanowskiej muzyki. Na każde z tych wydarzeń zapraszamy wszystkie chętne osoby, bez względu na stopień sprawności. 

Na projekt składają się:

  • serwis internetowy z audiodeskrypcjami do okładek płyt: https://rockadroll.pl,
  • organizacja koncertów tłumaczonych na Polski Język Migowy,
  • dostępne odsłuchy muzyczne,
  • podcasty o dostępnej muzyce.

Podsumowanie ROCK’AD’ROLL 2022

O Dyskusyjnym Klubie Płytowym:

Przeczytasz pod linkiem: https://www.mik.waw.pl/7-sierpnia-warszawa-dyskusyjny-klub-plytowy-elektry-odsluchy-iron-maiden-w-prl-1984-live-after-death/.