Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Artykuł

21
kwi
2024

Odsłuch: The Pau & Bajzel ,,Konopnicka”.

Grafika promująca odsłuch. Różowo-żółte wzory, w tle widać ukryte zdjęcie oczu. Być może są to oczy Konopnickiej. Napisy: The Pau & Bajzel: Konopnicka. Premiera limitowanej edycji kasety! Winyle. Dyskusyjny klub Płytowy. Gościni: The Pau. Na górze i na dole logotypy organizatorów. Na dole piktogramy dostępności.

Fundacja Kultury bez Barier (Rock’AD’Roll) i Mazowiecki Instytut Kultury (Czytelnia Elektra) zapraszają 8 maja o godz. 18:00 na przedpremierowy odsłuch płyty: The Pau & Bajzel ,,Konopnicka”. Gościnią spotkania będzie Paulina Dudek znana jako ,,The Pau”. Wstęp wolny!

,,Konopnicka” to punk-rockowe spojrzenie duetu The Pau & Bajzel na wiersze słynnej wieszczki-społeczniczki, która w swoich czasach wzbudziła niejedną kontrowersję. Podczas majowego odsłuchu w Czytelni Elektra zapoznamy się z tym nietypowym albumem przedpremierowo z płyty testowej wytłoczonej w celu sprawdzenia jakości matryc. 

Gościnią naszego spotkania będzie Paulina Dudek znana pod pseudonimem: The Pau. Piosenkarka, przedstawicielka punk rocka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i kompozytorka. 

Fundacja Kultury bez Barier jak zawsze zadba o najlepszą dostępność wydarzenia. Na miejscu zapewnimy: dostępność architektoniczną, pętle indukcyjną, wydruki tekstów, tłumaczenie PJM. Nasze spotkania są też dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

To jednak nie koniec niespodzianek! Podczas spotkania chętne osoby będą miały możliwość zakupu limitowanego albumu „Konopnicka” w wersji na kasecie magnetofonowej. Tylko 100 sztuk będzie czekać na swoich_je nowych_e właścicieli_ki. 

Wstęp wolny! Zapraszamy!

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

 • Data: 8 maja godz. 18:00
 • Miejsce: Czytelnia Elektra w Mazowieckim Instytucie Kultury. Ul.  Elektoralna 12, Warszawa.
 • Dostępność: architektoniczna, dla osób z niepełnosprawnością wzroku, pętle indukcyjna, wydruki tekstów, tłumaczenie PJM. 
 • Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaKulturyBezBarier
 • Wstęp: wolny.

Odsłuch jest częścią Dyskusyjnego Klubu Płytowego, czyli comiesięcznej okazji do spotkań z innymi fanami dobrej muzyki i płyt winylowych przy kawie i herbacie. Bez barier i całkowicie za darmo! 

O DKP:

Dyskusyjny Klubu Płytowy to wspólna inicjatywa Fundacji Kultury bez Barier i Mazowieckiego Instytutu Kultury, łącząca wszystkich fanów muzyki bez względu na stopień ich sprawności. Odsłuchy odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w Czytelni Elektra i są zaplanowane do końca 2023 roku. 

Oprócz słuchania muzyki na klubowiczów_czki czekają również spotkania z osobistościami świata muzyki, unboxingi wyjątkowych wydań płyt, Latająca Płytoteka (Czytelnia rozdaje płyty niemieszczące się w kolekcji Elektry!), a także możliwość umycia płyt ze swojej kolekcji profesjonalną myjką. A dla najwytrwalszych klubowiczów_czek, którzy_re będą regularnie uczestniczyć w odsłuchach, czekać będą pod koniec roku specjalne prezenty.

HARMONOGRAM POZOSTAŁYCH ODSŁUCHÓW: 

 • 5 czerwca 
 • 3 lipca
 • 7 sierpnia 
 • 4 września
 • 2 października
 • 6 listopada
 • 4 grudnia 

Szczegóły spotkań podamy wkrótce! Organizatorzy_rki zastrzegają sobie prawo do zmian dat spotkań. O wszelkich zmianach informować będziemy na bieżąco.

Wydarzenia organizowane są w ramach projektu Rock’AD’Roll Fundacji Kultury bez Barier. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.