Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Artykuł

20
cze
2024

Otwieramy zgłoszenia dla Partnerów 11. edycji Festiwalu Kultury bez Barier

Grafika. Białe tło z napisem: Otwieramy zgłoszenia dla Partnerów 
11. Festiwalu Kultury bez Barier
 
Drodzy Partnerzy!
 
Festiwal Kultury bez Barier w tym roku odbędzie się w dniach od 4 do 8 października. Na wydarzenia organizowane przez partnerów przeznaczyliśmy 4 dni, od 5 do 8 października. 
 
Wobec tak skróconego czasu trwania Festiwalu i naszej potrzeby, aby program przełożył się na wyjątkowe święto dostępnej kultury, z najlepszymi wydarzeniami, o które ciężko poza Festiwalem – przed nami duże wyzwanie!
 
Chcemy wspólnie z Wami podjąć decyzję, jakie wydarzenia przyjmiemy do programu 11. edycji Festiwalu.
 
Jak to zrobimy?

Poniżej plan działania dotyczący tworzenia tegorocznego programu.
 
1. Zgłoszenia Partnerów
 
Czekamy na zgłoszenia instytucji chętnych do udziału w 11. Festiwalu. Macie na to czas do 10 lipca.
Aby się zgłosić wystarczy założyć konto na stronie Festiwalu, lub zalogować się na zeszłoroczne konto, podać aktualne dane kontaktowe i zaakceptować nowy regulamin. 
 
 
2. Podział na podzespoły
 
Ze zgłoszonych instytucji stworzymy podzespoły. W każdym podzespole oprócz Partnerów znajdą się Koordynatorki (ekspertki ds. dostępności z zespołu Fundacji Kultury bez Barier), oraz Doradcy / Doradczynie (odbiorcy / odbiorczynie działań FKBB, osoby z niepełnosprawnościami, samorzecznicy / samorzeczniczki, miłośnicy / miłośniczki dostępnej kultury).
 
3. Praca nad programem
 
W tych podzespołach będziecie pracować do 5 września, wspólnie wybierając najlepsze wydarzenia, które znajdą się w programie Festiwalu w 2023 roku.
 
UWAGA – istnieje możliwość, że Doradca / Doradczyni i Koordynator / Koordynatorka nie zdecydują się wybrać Waszego wydarzenia do programu Festiwalu.
 
4. Decyzja o wyborze wydarzeń
 
Wybrane wydarzenia zostaną zakwalifikowane do programu, a ich organizatorzy będą oficjalnie Partnerami Festiwalu Kultury bez Barier.
 
5. Dzień Otwarty!
 
Partnerów, którzy współtworzą program oraz wszystkich innych chętnych, zapraszamy do wystawienia się podczas Dnia Otwartego Festiwalu (4 października), gdzie odbiorcy / odbiorczynie, nauczycielki / nauczyciele, Partnerzy i Partnerki będą mogli poznać dostępną ofertę, z której można skorzystać cały rok, nie tylko podczas Festiwalu 🙂 
 
Wszyscy, którzy zdecydują się na udział w Dniu Otwartym również będą Partnerami Festiwalu.
 
 
Regulamin udziału Partnera
 
Spotkanie dla Partnerów
Wszystkich Was serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie dla Partnerów, które odbędzie się 7 lipca od 10:00 do 12:00 lub od 17:30 do 19:30 (termin do wyboru).
 
Aby wziąć udział w spotkaniu wypełnij Formularz rejestracji na spotkanie 7 lipca.
 
W dniu spotkania otrzymasz link do Zooma. Na spotkanie zapraszamy wszystkich Partnerów, którzy się zgłoszą. 
Nie musisz czekać na link potwierdzający 🙂
 
Podczas tego spotkania odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości, wysłuchamy tez Waszych pomysłów i na pewno wspólnie się zainspirujemy 🙂
 
Notatki 
Załączamy: 
  • prezentację z podstawowymi informacjami na temat tegorocznej edycji Festiwalu oraz podsumowaniem odpowiedzi z ankiety rozesłanej do odbiorców działań Fundacji Kultury bez Barier na temat ich preferencji dotyczących programu Festiwalu

11. Festiwal Kultury bez Barier (2023) – notatki ze spotkania 15.06.2023

Jeżeli macie wątpliwości – zachęcamy do kontaktu mailowo na adres: marta@kulturabezbarier.org. 
 
Liczymy na Was!