Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Artykuł

28
mar
2025

Bovska w Opolu – dostępny koncert

Baner. Plakat koncertu Bovskiej w Opolu. Różowe tło. Zdjęcie portretowe przedstawiające Bovską w czerwonym kostiumie scenicznym na tle nieba. Napis: Bovska koncert z tłumaczeniem na polski język migowy, napisami na żywo i pętlą indukcyjną. Obok napisu logo projektu Rock’AD’Roll.

Otwórz się na bo(v)skie, muzyczne i dostępne doświadczenie – koncert: Bovska w Opolu z tłumaczeniem na polski język migowy, napisami na żywo i pętlą indukcyjną! Już 27 października w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu wystąpi Magda Grabowska-Wacławek znana jako Bovska. Tym samym Fundacja Kultury bez Barier po raz kolejny udostępni muzykę współczesną osobom g/Głuchym i słabosłyszącym. Nie możesz tego przegapić! 

27 października o godz. 19:00 w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu wystąpi Magda Grabowska-Wacławek znana jako „Bovska” – polska wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, performerka, a także ilustratorka i graficzka. Bovska zagra tego dnia w duecie z gitarzystą Krzysztofem Kawałko. Koncert artystki będzie również transmitowany na kanałach Youtube i Facebook Fundacji Kultury Bez Barier oraz projektu RockAdRoll. Tym samym Fundacja Kultury bez Barier po raz kolejny udostępni muzykę współczesną osobom g/Głuchym i słabosłyszącym.
 
Nie możesz tego przegapić!

Dostępność koncertu – Bovska w Opolu: 

Podczas koncertu Fundacja Kultury bez Barier zapewni:

  • tłumaczenie na polski język migowy (Tłumacze i tłumaczki Fundacji Kultury Bez Barier przygotowali przekład utworów Bovskiej na polski język migowy.)
  • pętla indukcyjna
  • napisy polskie na żywo.

Wstęp na koncert – Bovska w Opolu:

Wstęp bezpłatny. Konieczne wypełnienie formularza: WYPEŁNIJ!

O Bovskiej:

Okrzyknięta jednym z najważniejszych debiutów 2016 r. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty, „Kaktus”, został wyprzedany 2 dni po premierze, a utwory Bovskiej jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w Internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 35 MILIONÓW razy.
 
W 2017 nominowana do nagrody Fryderyki 2016 w kategorii Debiut Roku oraz do nagrody MTV Europe Music Award w kategorii najlepszy polski wykonawca. Nominowana do nagrody Fryderyki 2017 za drugi album PYSK w kategorii elektronika. Artystka otrzymała również Złotą Płytę̨ za sprzedaż̇ ponad 10 tysięcy egzemplarzy singla „Kaktus”. W zaledwie rok od premiery swojej pierwszej płyty Bovska zaprezentowała drugi album zatytułowany „Pysk”.
 
BOVSKA ma za sobą̨ występy na najważniejszych Festiwalach w kraju: Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Slot Art. Festiwal i Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Była też jedyną gwiazdą z Europy, na festiwalu Shimokitazawa Sound Cruising w Tokio w 2017 roku.
 
W październiku 2018 r. wydała swój trzeci studyjny album KĘSY, który, tak jak poprzednie dwa krążki, stworzyła wraz z Janem Smoczyńskim.
 
Czwarty album Bovskiej SORRENTO został wydany 24 kwietnia 2020.

Bovska od początku zaskakuje swoim wyrazistym, rozpoznawalnym wizerunkiem scenicznym. Oprawa wizualna jej projektu jest dopracowana do granic możliwości: od konceptualnych wydawnictw (self-published), poprzez stronę internetową i serię kameralnych nagrań, aż po imponujące muzycznie i scenograficznie koncerty.

O Krzysztofie Kawałko:

Doświadczony gitarzysta o imponującym dorobku muzycznym. Wśród wielu artystów, z którymi współpracował, należy wymienić takie nazwiska jak: Piotr Bukartyk, Monika Borzym, John Porter i Anita Lipnicka, Reni Jusis, czy Pendofsky. Grywał również z Eweliną Flintą i Dorotą Miśkiewicz. Współpraca z Krzysztofem owocuje brudnym brzmieniem gitary i nadaniem muzyce dynamizmu, i mocniejszego charakteru.

O projekcie Rock’AD’Roll:

Koncert Bovskiej jest częścią projektu Rock’AD’Roll, którego celem jest otwarcie świata muzyki na potrzeby osób niewidomych i g/Głuchych. Osobom niewidomym i niedowidzącym udostępniamy wizualne kody muzyki poprzez audiodeskrypcję teledysków i okładek płyt. Dla osób g/Głuchych organizujemy koncerty i przekłady tekstów utworów muzycznych na polski język migowy.

Na projekt składają się:

  • serwis internetowy: https://rockadroll.pl;
  • organizacja koncertów tłumaczonych na polski język migowy;
  • odsłuchy muzyczne.

 

Organizator wydarzenia: Fundacja Kultury bez Barier.

Partnerzy: Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu, Fundacja Akademia Młodych Głuchych, Arto Music&Media

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 
Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Logotyp Kultura Dostępna.