Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Artykuł

4
mar
2024

Niebezpieczni Dżentelmeni – dostępny pokaz z dyskusją po projekcji

Grafika. Napis: Niebezpieczni Dżentelmeni 2 marca, godzina 18:00, Kino Eektronik, Warszawa. Pod napisem piktogramy: audiodeskrypcji, napisów dla niesłyszących, pętli indukcyjnej oraz logotypy: Dzielnicy Żoliborz miasta Warszawy, SKS, Europa Cinemas Creative Europe Media. Grafika przedstawia Witkacego (Marcin Dorociński), Tadeusza Boya-Żeleńskiego (Tomasz Kot) i Bronisława Malinowskiego (Wojciech Mecwaldowsk). Panowie podnoszą ręce do góry, jakby ktoś do nich mierzył z broni. W tle rozmyty, zaśnieżony górski krajobraz.

Niebezpieczni Dżentelmeni, w składzie: Tadeusz Boy-Żeleński, Witkacy, Joseph Conrad i Bronisław Malinowski zagoszczą 2 marca w Kinie Elektronik, i z naszą pomocą przemówią do Was dostępnym językiem. Nie żartujemy!

Fundacja Kultury bez Barier, Kino Elektronik oraz Urząd Dzielnicy Żoliborz zapraszają 2 marca na godzinę 18:00 na dostępny pokaz filmu: ,,Niebezpieczni Dżentelmeni”!
 
Po projekcji odbędzie się dyskusja z zaproszonymi gośćmi. Szczegóły niebawem!
 
Film pokażemy jak zwykle z: audiodeskrypcją, napisami dla niesłyszących oraz pętlą indukcyjną. Rozmowa po projekcji będzie tłumaczona na PJM.
 
Zapraszamy do zapisów! (Link do formularza w dalszej części ogłoszenia).

O FILMIE „Niebezpieczni Dżentelmeni”:

„Niebezpieczni Dżentelmeni” to iskrzący dowcipem i tętniący akcją komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to „kto zabił?”, jest pytanie „kogo zabito?”. Tomasz Kot, Marcin Dorociński, Andrzej Seweryn i Wojciech Mecwaldowski jako artystyczne, naukowe i… celebryckie osobowości początku XX wieku w sensacyjnej historii, której próżno szukać na kartach podręczników!
Plejada wybitnych polskich aktorów odsłaniająca nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci oraz piętrowa zagadka kryminalna i niepowtarzalna atmosfera Zakopanego – wszystko to w reżyserskim debiucie fabularnym Macieja Kawalskiego.
 
Tadeusz Boy-Żeleński (T. Kot), Witkacy (M. Dorociński), Joseph Conrad (A. Seweryn) i Bronisław Malinowski (W. Mecwaldowski), cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina…
 
(źródło: oh.kino.pl)

DOSTĘPNOŚĆ:

  • napisy polskie
  • pętla indukcyjna
  • audiodeskrypcja
  • tłumaczenie PJM zapowiedzi przed i dyskusji po filmie

 INFORMACJE PRAKTYCZNE:

ADRES: Kino Elektronik – MCKM, ul. gen. Józefa Zajączka 7, Warszawa (Żoliborz)
 
DATA: 2 marca 2023, godz. 18:00
 
ORGANIZATORZY: Fundacja Kultury bez Barier, Kino Elektronik, Urząd Dzielnicy Żoliborz.
 
ZAPISY: Wstęp bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz: ZAPISZ SIĘ!
Uwaga! Aktualnie nie ma już wolnych miejsc na wydarzenie! Zachęcamy jednak do śledzenia naszych kanałów, gdzie będziemy informować o ewentualnych wolnych miejscach.
 
Do zobaczenia w Elektroniku!