Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Artykuł

21
kwi
2024

Odsłuch płyty: „The Hand Luggage Studio”

Grafika. Fioletowe tło, na którym ułożone są logo projektu Rock’AD’Roll. Napis u góry: Elektra Czytelnia Słów i Dźwięków. W żółtym kole napis: Odsłuch płyty The hand luggage studio. Na dole napis: 7 października 2022, godz. 18:00. Obok logo Kultury Dostępnej.i napis: Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wciąż trudno w to uwierzyć, ale cała twórczość Sosnowskiego na zawsze została zamknięta w dwóch płytach. W czasie wydarzenia spotkamy się z pierwszą z nich, z „The Hand Luggage Studio”, która zapewniła mu pozycję jednego z najważniejszych muzyków bluesowo-rockowych XXI wieku. Odsłuch będzie skonstruowany wokół specjalnego winylu wydanego w celu wsparcia rodziny, którą osierocił muzyk.

7 października o godz. 18:00 zapraszamy do Mazowieckiego Instytutu Kultury na odsłuch organizowany przez Fundację Kultury Bez Barier i Czytelnię Elektra. Odsłuch będzie połączony z dyskusją o płycie oraz jej okładce.

Sosnowski grał na gitarze, śpiewał charakterystycznym, zachrypniętym głosem i kochał to, co robił. Teksty pisała mu żona, a Sosnowski komponował do nich muzykę. Była, wciąż jest w tych utworach niezwykła szczerość, te piosenki są prawdziwe, płyną z głębi serca. Wciągają energią, melodyjnością, wagą słów. W czasie odsłuchu spotkamy się między innymi z muzykami, którzy znali Sosnowskiego i z nim koncertowali.

Lokalizacja: Czytelnia Słów i Dźwięków Elektra (parter), Mazowiecki Instytut Kultury. Ul. Elektoralna 12, 00-139 Warszawa

Wstęp: bezpłatny. Nie ma konieczności odbioru wejściówek – wystarczy zarezerwować miejsce przez stronę festiwalu: https://fkbb.pl/wydarzenia/9183/

Dostępność zapewniana podczas wydarzenia:

  • audiodeskrypcja
  • pętla indukcyjna
  • tłumaczenie na polski język migowy
  • o dostępności miejsca przeczytasz tutaj : DOSTĘPNOŚĆ MIK

Dołącz do nas!

– –
Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Rock’AD’Roll” oraz 10. Festiwalu Kultury bez Barier. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Celem projektu Rock’AD’Roll jest otwarcie świata muzyki na potrzeby osób niewidomych i g/Głuchych. Osobom niewidomym i niedowidzącym udostępniamy wizualne kody muzyki poprzez audiodeskrypcję teledysków i okładek płyt. Dla osób g/Głuchych organizujemy koncerty i przekłady tekstów utworów muzycznych na polski język migowy.

Na projekt składają się:

serwis internetowy: https://rockadroll.pl oraz fanpage: https://www.facebook.com/projektrockadroll;
organizacja koncertów tłumaczonych na polski język migowy;
odsłuchy muzyczne;
podcasty.

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logotyp Kultura Dostępna.