„Sen o Warszawie”, „Dwudziestolatki”, „Jedziemy autostopem” czy „już za rok matura” i jeszcze wiele, wiele innych piosenek. Zna je każdy, a niektórzy zapewne razem z nimi dorastali. Teraz będziemy je sobie przypominać i to w takiej wersji, w jakiej były słuchane w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Chodźcie z nami na dostępny ODSŁUCH!
7 listopada o godz. 17:30 zapraszamy na kolejny odsłuch organizowany przez Fundację Kultury Bez Barier i Czytelnię Elektra. Tym razem przeniesiemy się w „Złote lata polskiego beatu”. Będą nam towarzyszyły Czerwone Gitary, Polanie, Czesław Niemen i cała plejada rodzimych gwiazd tworzących prawdziwe arcydzieła rock’n’rolla, obowiązkowe na niejednej prywatce czy potańcówce. Posłuchamy tych dźwięków i trochę o nich porozmawiamy.
Temat odsłuchu zaczerpnęliśmy od tytułu serii płyt winylowych, wydanych przez Polskie Nagrania na początku lat 90tych! Wśród kolekcjonerów seria jest poszukiwanym białym krukiem, bogatym przekrojem przez polską muzykę rozrywkową lat 60tych. Wiązały się z nią niezwykłe historie i oczekiwania, a na uwagę zasługują także okładki o unikatowej urodzie.
Lokalizacja: Czytelnia Słów i Dźwięków Elektra (parter), Mazowiecki Instytut Kultury. Ul. Elektoralna 12, 00-139 Warszawa
Wstęp: darmowy po wypełnieniu formularza: FORMULARZ ZAPISÓW.
Dostępność zapewniana podczas wydarzenia:
- pętlę indukcyjną;
- tłumaczenie na polski język migowy;
- audiodeskrypcję okładki płyty;
- o dostępności miejsca przeczytasz tutaj: DOSTĘPNOŚĆ MIK;
– –
Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Rock’AD’Roll”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Celem projektu Rock’AD’Roll jest otwarcie świata muzyki na potrzeby osób niewidomych i g/Głuchych. Osobom niewidomym i niedowidzącym udostępniamy wizualne kody muzyki poprzez audiodeskrypcję teledysków i okładek płyt. Dla osób g/Głuchych organizujemy koncerty i przekłady tekstów utworów muzycznych na polski język migowy.
Na projekt składają się:
- serwis internetowy: https://rockadroll.pl oraz fanpage: https://www.facebook.com/projektrockadroll;
- organizacja koncertów tłumaczonych na polski język migowy;
- odsłuchy muzyczne;
- podcasty.