Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Artykuł

4
mar
2024

„Wspaniały świat” – teledysk w języku migowym na Dzień Dziecka!

Baner - zdjęcie z planu teledysku. Aladyn i Dżasmina na latającym dywanie.

„Chodź, pokażę ci świat, lśniący życiem i piękny. Świat, na który nie okiem, ale sercem czystym patrz”

– to niezwykłe przesłanie rozpoczyna utwór „Wspaniały świat” zamigany przez dzieci niesłyszące w teledysku wydanym z okazji Dnia Dziecka. To już czwarty klip stworzony do kinowego hitu przez Disneya i Fundację Kultury Bez Barier.

 

Od dziś teledysk można obejrzeć na YouTube Disney Polska oraz na kanale Disney Channel: obejrzyj teledysk.

 

 

Przed Wami efekty ciężkiej – i ogromnie satysfakcjonującej – pracy w bardzo dużym zespole!

Ten wspaniały świat stworzyli aktorzy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących im. Jana Siestrzyńskiego w Wejherowie:

Karina Szwarc, Kacper Olszewski, Kornelia Szachta-Nowak, Aniela Kortas, Dominik Brejski, Franciszek Pelczar, Jakub Korejke, Tatiana Konkel, Julia Boś, Natalia Więckowska, Oskar Regliński, Małgorzata Słomińska, Łukasz Gruba.

 

Wsparli ich cudowni nauczyciele: Joanna Olejnik, Marta Rozbicka, Maciej Zagórowicz.

W rolę wszedł także nasz ambasador Tomek Kot!

 

Z naszej strony całość spięła oczywiście Alicja Szurkiewicz!

Podczas nagrywania wspierali ją Paulina Gojtka, Michalina Adamska, Bernard Kinov.

W przygotowaniu tłumaczenia uczestniczyła Fundacja Akademia Młodych Głuchych.

 

Zamieszczamy również odcinek specjalny wywiadu Widzę głosy x Disney, z którego możecie dowiedzieć się jak wyglądał backstage produkcji, poznać lepiej realizatorów przedsięwzięcia oraz posłuchać ciekawostek dotyczących Polskiego Języka Migowego: obejrzyj odcinek.

Załączamy do tego transkrypcję – kliknij.


Opis teledysku:

Teledysk w formie nagrania spektaklu teatralnego. Pełna widownia teatru, przed nimi niebieska kurtyna. Za kulisami Tomek Kot i kilkoro dzieci w obsłudze efektów specjalnych i oświetlenia. Czekają z niecierpliwością na rozpoczęcie.

Kurtyna unosi się – na scenie Aladyn i Dżasmina. Migają tekst piosenki. Za nimi scenografia w formie pałacu owiniętego błyszczącą folią.  Za kulisami przygotowanie do pierwszego efektu specjalnego – wszystko się udaje, gdy Aladyn i Dżasmina siadają na latającym dywanie, podwieszonym na cienkich linkach, i unoszą się kilkadziesiąt centymetrów nad sceną.

Kolejny efekt specjalny – Dżin, także zjawia się na scenie uniesiony w powietrze! Ekipa za kulisami przybija piątkę, oddycha z ulgą. Na widowni Bernard, tłumacz języka migowego – na jego uśmiechniętej twarzy także widać ulgę.

Podczas refrenu piosenki reflektory oświetlają widownię, wśród widzów aktorzy przebrani za postaci i zwierzęta z filmu – w kolorowych strojach, także migają fragmenty piosenki. Na scenie coraz więcej postaci, poruszają kolorowymi materiałami, tworząc migotliwe tło dla Aladyna i Dżasminy.

Piosenka kończy się. Aktorzy stają na krawędzi sceny, kłaniają się. Na ich twarzach maluje się radość i duma. Z góry spada kolorowe confetti, aktorzy kłaniają się.


Teledysk powstał we współpracy z Disney Polska.

Logotyp Disney