Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Artykuł

9
paź
2024

Zapraszamy do Gdańska na 9. KawowAnie!

Zielono-różowo-biała grafika informacyjna. Kolaż. U góry napis: KawowAnie 9. Pod spodem dymek z tekstem: Napij się z nami kawy w Gdańsku! KawowAnie to bezpieczna przestrzeń do: dyskusji o potrzebach związanych z dostępnością, sieciowania się i wymiany doświadczeń. Po środku grafiki znajduje się część zespołu Fundacji. W tle Paulina Gojtka, Ania Żórawska, Michalina Adamska, Alicja Szurkiewicz. Wszystkie mają na sobie fioletowe bluzy z logiem Fundacji. Przytulają się do siebie i uśmiechają się. Na przodzie siedzą Darek Zajkowski i Robert Więckowski. Darek ma zdziwioną minę. W ręku trzyma kubek. Robert ma zamknięte oczy, uśmiecha się. W ręku trzyma filiżankę. Na dole dymek z tekstem: Dostępność: dla osób poruszających się na wózkach, pętla indukcyjna, tłumaczenie PJM, asysta dla osób niewidomych. Data: 22 marca, godz. 12:00-13:30 lub 16:30-18:00. Miejsce: Kawiarnia Kompozyt, ul. Stefana Jaracza 14. Zapisy: link do formularza w treści postu. Obok logo Fundacji Kultury bez Barier.
 
FKBB zaprasza wszystkich z Trójmiasta i okolic na 9. cykl KawowAń stacjonarnych. Celem spotkań są: rozmowy o potrzebach związanych z dostępnością (i nie tylko), nawiązywanie nowych kontaktów i wymiana doświadczeń. Rozmowy poprowadzi Ania Żórawska – prezeska Fundacji Kultury bez Barier, ekspertka ds. dostępności.
 
INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Godziny do wyboru: 12:00 – 13:30 lub 16:30-18:00.
Miejsce: Kawiarnia KOMPOZYT, ul. Stefana Jaracza 14, Gdańsk.
Dostępność: pętla indukcyjna, tłumaczenie PJM, asysta dla osób niewidomych, dostępność architektoniczna.
Zapisy: ZAPISZ SIĘ!
KONTAKT: Jeśli masz pytania związane z dostępnością lub zapisałeś / zapisałaś się na wydarzenie i chcesz odwołać swoją rezerwację, napisz do nas mailowo na adres: rezerwacje@kulturabezbarier.org lub SMS pod numerem: 512 396 475
 
CZYM SĄ KAWOWANIA? KawowAnia to bezpieczna przestrzeń do wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy osobami korzystającymi z dostępności, a osobami tę dostępność zapewniającymi. To także miejsce do rozmów o potrzebach osób, które na co dzień zajmują się lub pracują z osobami z niepełnosprawnościami i neuroatypowymi. Podczas spotkań dyskutujemy również o naszej Fundacji i przyszłych działaniach. Dotychczas odbyło się 7 cykli KawowAń po 14 spotkań stacjonarnych w Warszawie oraz 2 cykle po 2 spotkania w formie online. Dzięki tym spotkaniom nadaliśmy naszym działaniom ludzką twarz. Wy mogliście poznać osoby, które stoją za działaniami, wydarzeniami naszej Fundacji, a my mieliśmy szansę poznać część z Was – czyli naszych odbiorców i osoby, którym bliskie są takie wartości jak: różnorodność, włączanie i widoczność. Dowiedzieliśmy się, czego nie wiecie o naszej Fundacji, poznaliśmy wasze potrzeby i zrozumieliśmy, co Was frustruje. Dotarliśmy też do zupełnie nowych osób. Dziękujemy za te spotkania i zapraszamy do zapisów na kolejne!

KOGO ZAPRASZAMY?
Szczególnie zapraszamy: osoby
z niepełnosprawnościami i neuroatypowe, ich rodziców / opiekunów, osoby zajmujące się zawodowo koordynowaniem dostępności w instytucjach, organizacjach, firmach, a także każdego, komu bliskie są takie wartości jak: różnorodność, otwartość, włączanie.

Do zobaczenia!
_ _
Partnerem spotkań jest NOMUS. Wydarzenie w Kompozycie odbywa się na zaproszenie Sylwi Bruny – właścicielki kawiarni.