Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Artykuł

21
kwi
2024

ZAPRASZAMY do Krakowa na 8. CYKL KAWOWAŃ

Biało-zielono-różowa grafika informacyjna. U góry napis: KawowAnie 8. Pod spodem dymek z tekstem: Wypij z nami kawę w Krakowie! KawowAnie to bezpieczna przestrzeń do: dyskusji o Waszych potrzebach, sieciowania się i wymiany doświadczeń. Po środku grafiki dwadzieścia jeden uśmiechniętych uczestników i uczestniczek KawowAń pozuje z kubkami Kawy. Na dole dymek z tekstem: Dostępność: dla osób poruszających się na wózkach, pętla indukcyjna, tłumaczenie PJM, asysta dla osób niewidomych. Data: 1 marca, godz. 13:00-14:30 lub 16:30-18:00. Miejsce: Spotka, Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35, Kraków. Zapisy: link do formularza w treści postu. Obok logotyp Fundacji Kultury bez Barier.

FKBB zaprasza wszystkich z Krakowa i okolic na 8. cykl KawowAń stacjonarnych. Celem spotkań są: rozmowy o potrzebach związanych z dostępnością (i nie tylko), nawiązywanie nowych kontaktów i wymiana doświadczeń. Rozmowy poprowadzi Ania Żórawska – prezeska Fundacji Kultury bez Barier, ekspertka ds. dostępności.
 
INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Godziny do wyboru: 13:00-14:30 lub 16:30-18:00.
Miejsce: SPOTKA w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, Kraków.
Dostępność: pętla indukcyjna, tłumaczenie PJM, asysta dla osób niewidomych, dostępność architektoniczna.
Zapisy: ZAPISZ SIĘ!
KONTAKT: Jeśli masz pytania związane z dostępnością lub zapisałeś / zapisałaś się na wydarzenie i chcesz odwołać swoją rezerwację, napisz do nas mailowo na adres: rezerwacje@kulturabezbarier.org lub SMS pod numerem: 512 396 475
 
CZYM SĄ KAWOWANIA? KawowAnia to bezpieczna przestrzeń do wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy osobami korzystającymi z dostępności, a osobami tę dostępność zapewniającymi. To także miejsce do rozmów o potrzebach osób, które na co dzień zajmują się lub pracują z osobami z niepełnosprawnościami i neuroatypowymi. Podczas spotkań dyskutujemy również o naszej Fundacji i przyszłych działaniach. Dotychczas odbyło się 7 cykli KawowAń po 14 spotkań stacjonarnych w Warszawie oraz 2 cykle po 2 spotkania w formie online. Dzięki tym spotkaniom nadaliśmy naszym działaniom ludzką twarz. Wy mogliście poznać osoby, które stoją za działaniami, wydarzeniami naszej Fundacji, a my mieliśmy szansę poznać część z Was – czyli naszych odbiorców i osoby, którym bliskie są takie wartości jak: różnorodność, włączanie i widoczność. Dowiedzieliśmy się, czego nie wiecie o naszej Fundacji, poznaliśmy wasze potrzeby i zrozumieliśmy, co Was frustruje. Dotarliśmy też do zupełnie nowych osób. Dziękujemy za te spotkania i zapraszamy do zapisów na kolejne!

KOGO ZAPRASZAMY?
Szczególnie zapraszamy: osoby
z niepełnosprawnościami i neuroatypowe; ich rodziców / opiekunów; osoby zajmujące się zawodowo koordynowaniem dostępności w instytucjach, organizacjach, firmach; a także każdego, komu bliskie są takie wartości jak: różnorodność, otwartość, włączanie.

Do zobaczenia!
_ _
Partnerem spotkania jest Muzeum Krakowa, na zaproszenie Katarzyny Bury – pełnomocniczki dyrektora ds. dostępności. Na grafice zdjęcie uczestniczek i uczestników KawowaAń oraz prezeska FKBB – Ania Żórawska. Fotografia pochodzi z ostatniego cyklu, który odbył się w Arteneum.