Tegoroczna edycja Festiwalu odbywa się w dniach 4-8 października w Warszawie oraz innych miastach Polski pod hasłem: „Możesz mniej„. W programie znajdują się różnorodne dostępne wydarzenia, w tym: pokazy filmowe, spektakle teatralne, zwiedzanie wystaw, warsztaty, spacery i inne. Nie brakuje propozycji dla osób niewidomych, słabowidzących, g/Głuchych, słabosłyszących, w spektrum autyzmu, z niepełnosprawnością intelektualną czy ruchową, a także rodziców dzieci z niepełnosprawnościami oraz osób koordynujących dostępność.
Każdy bez względu na stopień sprawności znajdzie coś dla siebie! Chcemy też podkreślić, że festiwalowe wydarzenia są kierowane do wszystkich chętnych, w końcu „bez barier” znaczy „RAZEM”.
Trwają rezerwacje miejsc i biletów na wydarzenia w ramach
11. Festiwalu Kultury bez Barier! Festiwalowy program Fundacyjny
Wydarzenia festiwalowe przygotowują instytucje kultury i organizacje z różnych stron Polski. Nasza Fundacja Kultury bez Barier przygotowała, jak co roku, również własny program. Tym razem proponujemy Wam 16. bezpłatnych lub objętych specjalną festiwalową opłatą wydarzeń dostępnych. Poniżej znajdziecie nasz harmonogram i linki do zapisów.
Informujemy także, że rezerwacji na wydarzenia można dokonywać bezpośrednio na stronie Festiwalu (zakładka „Program”). Gdybyście potrzebowali wsparcia w dokonaniu rezerwacji lub mieli pytania na temat procesu dokonywania rezerwacji, zapraszamy do kontaktu z Działem Rezerwacji pod numerem 535 395 513 (telefon oraz SMS).
HARMONOGRAM FESTIWALOWYCH WYDARZEŃ FUNDACYJNYCH:
-
4 października, godz. 13:30 – 15:30 – Targi Dostępnej Kultury
Miejsce: Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa.
Dostępność: miejsce wyciszenia, słuchawki wyciszające, pętla indukcyjna, tłumaczenie PJM. Istnieje możliwość skorzystania z asysty wolontariusza/-ki – prosimy zaznaczyć taką potrzebę w trakcie rezerwacji.
Dostępność miejsca: Dowiedz się więcej o dostępności miejsca
Zapisy: ZAPISZ SIĘ NA TARGI
- 5 października, godz. 16:30 – 18:30 – Minikurs polskiego języka migowego z Konradem Kozłowskim
Miejsce: Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa.
Dostępność: pętla indukcyjna, prowadzenie w polskim języku migowym. Istnieje możliwość skorzystania z asysty wolontariusza/-ki – prosimy zaznaczyć taką potrzebę w trakcie rezerwacji.
Dostępność miejsca: https://fkbb.pl/miejsca/16520/
Zapisy: ZAPISZ SIĘ NA MINIKURS PJM
- 5 października, godz. 18:30 – 20:00 – Dostępny pokaz filmu „Siostrzeństwo świętej sauny”
Dostępność: audiodeskrypcja, napisy dla niesłyszących, pętla indukcyjna. Istnieje możliwość skorzystania z asysty wolontariusza/-ki – prosimy zaznaczyć taką potrzebę w trakcie rezerwacji.
Dostępność miejsca: https://fkbb.pl/miejsca/18453/
Miejsce: Kino Atlantic
Wstęp: Cena biletu dla uczestników Festiwalu Kultury bez Barier – 21 zł. Obowiązuje rezerwacja przez stronę Festiwalu: https://fkbb.pl/wydarzenia/18456/.
- 6 października, godz. 17:00 – 19:00 – „Hakuna matata” – warsztaty z interpretacji utworu w PJM z Alicją Szurkiewicz
Miejsce: Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa.
Dostępność: pętla indukcyjna, prowadzenie w polskim języku fonicznym oraz w polskim języku migowym, przenośne systemy FM, tłumaczenie na polski język migowy, tyflografika, materiały do dotykania. Istnieje możliwość skorzystania z asysty wolontariusza/-ki – prosimy zaznaczyć taką potrzebę w trakcie rezerwacji.
Dostępność miejsca: https://fkbb.pl/miejsca/16520/.
Zapisy: https://fkbb.pl/wydarzenia/17318/
- 7 października, godz. 10:00 – 11:45 – seans filmu: „Święto Ognia”, dostosowany do potrzeb osób w spektrum
Miejsce: Helios Blue City, Warszawa
Dostępność: wydarzenie w „Cichych godzinach”, dla osób w spektrum autyzmu, lektor polski (do filmu). Istnieje możliwość skorzystania z asysty wolontariusza/-ki – prosimy zaznaczyć taką potrzebę w trakcie rezerwacji.
Wstęp: Cena biletu: 29,90 zł. Obowiązuje rezerwacja przez stronę Festiwalu: https://fkbb.pl/wydarzenia/17768/.
- 7 października, godz. 10:00 – 12:00 – Las Bielański – spacer z przewodnikiem
Miejsce: Las Bielański, Warszawa
Dostępność: dla osób w spektrum autyzmu, dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, przenośne systemy FM, tłumaczenie na polski język migowy, tyflografika, materiały do dotykania. Istnieje możliwość skorzystania z asysty wolontariusza/-ki – prosimy zaznaczyć taką potrzebę w trakcie rezerwacji.
Zapisy: https://fkbb.pl/wydarzenia/16723-2/
- 7 października, godz . 11:00 -13:00 – „Hakuna matata” – warsztaty z interpretacji utworu w PJM
Miejsce: Polski Związek Głuchych,. Oddział Mazowiecki, ul. Białostocka 4, Warszawa.
Dostępność: prowadzenie w polskim języku migowym, tłumaczenie na polski język migowy. Istnieje możliwość skorzystania z asysty wolontariusza/-ki – prosimy zaznaczyć taką potrzebę w trakcie rezerwacji.
Zapisy: https://fkbb.pl/wydarzenia/17318-2/
- 7 października, godz. 11:00 – 13:00 – Osiedle „Przyjaźń” – spacer z przewodniczką
Miejsce: start przy Ratuszu Bemowo (ul. Powstańców Śląskich 70).
Dostępność: tłumaczenie PJM, przenośne systemy FM, dla osób w spektrum autyzmu, dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Istnieje możliwość skorzystania z asysty wolontariusza/-ki – prosimy zaznaczyć taką potrzebę w trakcie rezerwacji.
Dostępność miejsca: https://fkbb.pl/miejsca/16516/
Wstęp: Bezpłatny – rezerwacje przez stronę Festiwalu: https://fkbb.pl/wydarzenia/16514-2/
- 7 października, g. 11:00 – 12:00 – Dostępna szermierka samurajska – warsztaty dla osób z niepełnosprawnością wzroku
Miejsce: sala Spółdzielni Mieszkaniowej „Rozłogi”, ul. Lazurowa 14
Dostępność: audiodeskrypcja. Istnieje możliwość skorzystania z asysty wolontariusza/-ki – prosimy zaznaczyć taką potrzebę w trakcie rezerwacji.
Dostępność miejsca: https://fkbb.pl/miejsca/17538/
Wstęp: bezpłatny – na podstawie rezerwacji dokonanej przez stronę Festiwalu: https://fkbb.pl/wydarzenia/17325/
- 7 października, godz. 13:00 – 14:00 – Dostępna szermierka samurajska – warsztaty dla osób z niepełnosprawnością słuchu
Miejsce: sala Spółdzielni Mieszkaniowej „Rozłogi”, ul. Lazurowa 14
Dostępność: tłumaczenie PJM. Istnieje możliwość skorzystania z asysty wolontariusza/-ki – prosimy zaznaczyć taką potrzebę w trakcie rezerwacji.
Dostępność miejsca: https://fkbb.pl/miejsca/17538/
Wstęp: bezpłatny – na podstawie rezerwacji dokonanej przez stronę Festiwalu: https://fkbb.pl/wydarzenia/17325-2/
- 7 października, godz. 16:30 – 17:30 – Salsa, merengue, bachata – dostępne warsztaty taneczne
- 8 października, g.10:00 – 11:00 – Retro Warszawa – oprowadzanie po wystawie z PJM
Miejsce: Art Box Experience w Fabryka Norbilna, Warszawa
Dostępność: tłumaczenie na polski język migowy. Istnieje możliwość skorzystania z asysty wolontariusza/-ki – prosimy zaznaczyć taką potrzebę w trakcie rezerwacji.
Dostępność miejsca: https://fkbb.pl/miejsca/16691/
Wstęp: Bilety na wystawę z oprowadzaniem kosztują 35 zł/os. Liczba miejsc ograniczona. Dodatkowo, 8 października na hasło „Kultura bez barier” można będzie wejść na wystawę na podstawie biletu ulgowego 55 zł/os. Rezerwacja miejsce przez stronę Festiwalu: https://fkbb.pl/wydarzenia/16687/
- 8 października, g. 11:00 – 13:00 – Las Młociński – dostępny spacer z przewodnikiem
Miejsce: Las Młociński
Dostępność: audiodeskrypcja, tyflografiki – materiały do dotykania, dla osób w spektrum autyzmu, dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Istnieje możliwość skorzystania z asysty wolontariusza/-ki – prosimy zaznaczyć taką potrzebę w trakcie rezerwacji.
Dostępność miejsca: https://fkbb.pl/miejsca/17304/
Zapisy: https://fkbb.pl/wydarzenia/16723/
- 8 października, godz. 12:00- 13:00 – Retro Warszawa – oprowadzanie po wystawie z elementami audiodeskrypcji
Dostępność: elementy audiodeskrypcji. Istnieje możliwość skorzystania z asysty wolontariusza/-ki – prosimy zaznaczyć taką potrzebę w trakcie rezerwacji.
Dostępność miejsca: https://fkbb.pl/miejsca/16691/
Miejsce: Art Box Experience w Fabryka Norbilna, Warszawa
Wstęp: Bilety na wystawę z oprowadzaniem kosztują 35 zł/os. Liczba miejsc ograniczona. Dodatkowo, 8 października na hasło „Kultura bez barier” można będzie wejść na wystawę na podstawie biletu ulgowego 55 zł/os. Rezerwacja miejsce przez stronę Festiwalu: https://fkbb.pl/wydarzenia/16687-2/
- 8 października, godz .13:00 – 14:00 – Retro Warszawa – oprowadzanie po wystawie z elementami audiodeskrypcji
Dostępność: elementy audiodeskrypcji. Istnieje możliwość skorzystania z asysty wolontariusza/-ki – prosimy zaznaczyć taką potrzebę w trakcie rezerwacji.
Dostępność miejsca: https://fkbb.pl/miejsca/16691/
Miejsce: Art Box Experience w Fabryka Norbilna, Warszawa
Wstęp: Bilety na wystawę z oprowadzaniem kosztują 35 zł/os. Liczba miejsc ograniczona. Dodatkowo, 8 października na hasło „Kultura bez barier” można będzie wejść na wystawę na podstawie biletu ulgowego 55 zł/os. Rezerwacja miejsce przez stronę Festiwalu: https://fkbb.pl/wydarzenia/16687-2-2/
- 8 października, g. 14:00 – 16:00 – Osiedle „Przyjaźń” – spacer z przewodniczką
Miejsce: start przy Ratuszu Bemowo (ul. Powstańców Śląskich 70).
Wstęp: Bezpłatny – rezerwacje przez stronę Festiwalu: https://fkbb.pl/wydarzenia/16514/
Podział wydarzeń festiwalowych na grupy odbiorców
11. Festiwal Kultury bez Barier to 122 wydarzenia dostępne w Warszawie, innych miastach Polski i online. Wśród wydarzeń znajdują się propozycje dla osób z niepełnosprawnościami wzroku, słuchu, osób w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnością intelektualną, a także wydarzenia przyjazne sensorycznie oraz wydarzenia wytchnieniowe.
Chcąc ułatwić Wam poszukiwania najbardziej pasujących do Waszych potrzeb wydarzeń, przygotowaliśmy dostępne pliki docx. z listami wydarzeń podzielonymi na grupy odbiorców. Pliki można pobrać.
Zapraszamy do zapoznania się z plikami (znajdują się na dole wpisu) i rezerwacji miejsc oraz biletów na wydarzenia.
Rezerwacji na wydarzenia można dokonywać bezpośrednio na stronie Festiwalu (zakładka „Program”). Gdybyście potrzebowali wsparcia w dokonaniu rezerwacji lub mieli pytania na temat procesu dokonywania rezerwacji, zapraszamy do kontaktu z Działem Rezerwacji pod numerem 535 395 513 (telefon oraz SMS).
Wydarzenia dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku 11. FKBB
Wydarzenia dostępne dla osób z niepełnosprawnością słuchu 11. FKBB
Wydarzenia dostępne dla osób w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnością intelektualną 11. FKBB
Wydarzenia przyjazny sensorycznie 11. FKBB
Wydarzenia Festiwalowe w całej Polsce 11. FKBB
Wydarzenia wytchnieniowe 11. FKBB
Do zobaczenia na Festiwalu!
W newsletterze promujemy także wydarzenia nadesłane do nas przez instytucje i organizacje z całej Polski. Nie odpowiadamy za ich realizację. Jeżeli masz uwagi dotyczące wydarzenia opisanego w newsletterze – skontaktuj się z jego organizatorem.
Jeśli chcesz anulować subskrypcję tego newslettera wyślij maila na adres: fundacja@kulturabezbarier.org o treści „Anulacja subskrypcji FKBB”.