Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Artykuł

20
maj
2024

11. KawowAnie! Pora na Wrocław

Różowo-zielono-biała grafika informacyjna. Kolaż. U góry napis: KawowAnie 11. Pod spodem dymek z tekstem: Chodź na kawę we Wrocławiu! KawowAnie to bezpieczna przestrzeń do: dyskusji o potrzebach związanych z dostępnością, sieciowania się i wymiany doświadczeń. Po środku grafiki znajdują się uśmiechnięte Ania Żórawska i Justyna Mańkowska. Obie trzymają kubki z kawą w ręku. Na dole dymek z tekstem: Dostępność: dla osób poruszających się na wózkach, pętla indukcyjna, tłumaczenie PJM, asysta dla osób niewidomych. Data: 8 maja, godz. 12:30-14:00 lub 17:00-18:30. Miejsce: Pracownia Dostępnej Kultury, Wrocław. Zapisy: link do formularza w treści postu. Obok logotyp Fundacji Kultury bez Barier, Fundacji Katarynka i Wrocław Miasto Spotkań.

Fundacja Kultury bez Barier wraz z Fundacją Katarynka zapraszają do Wrocławia na 11. KawowAnie. Cel spotkań to: rozmowy o potrzebach związanych z dostępnością, nawiązywanie nowych kontaktów i wymiana doświadczeń. Rozmowy poprowadzą: Ania Żórawska — prezeska Fundacji Kultury bez Barier i Justyna Mańkowska — prezeska Fundacji Katarynka. 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

  • Data: 8 maja
  • Godziny do wyboru: 12:30 — 14:00 lub 17:00 – 18:30.
  • Miejsce: Pracownia Dostępnej Kultury, ul. Energetyczna 10A, Wrocław.
  • Dostępność: Fundacja Katarynka zapewnia pętlę indukcyjną, tłumaczenie PJM, asystę dla osób niewidomych. Miejsce wydarzenia jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach.
  • Zapisy: ZAPISZ SIĘ!

KONTAKT: 

Jeśli masz pytania związane z dostępnością lub zapisałeś / zapisałaś się na wydarzenie i chcesz odwołać swoją rezerwację, napisz do nas mailowo na adres: rezerwacje@kulturabezbarier.org lub SMS pod numerem: 793 996 475.

KOGO ZAPRASZAMY?

Szczególnie zapraszamy: osoby z niepełnosprawnościami i neuroatypowe, ich rodziców / opiekunów, osoby zajmujące się zawodowo koordynowaniem dostępności w instytucjach, organizacjach, firmach, a także każdego, komu bliskie są takie wartości jak: różnorodność, otwartość, włączanie.

CZYM SĄ KAWOWANIA?

KawowAnia to bezpieczna przestrzeń do wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy osobami korzystającymi z dostępności, a osobami tę dostępność zapewniającymi. To także miejsce do rozmów o potrzebach osób, które na co dzień zajmują się lub pracują z osobami z niepełnosprawnościami i neuroatypowymi. Podczas spotkań dyskutujemy również o naszej Fundacji i przyszłych działaniach. Dotychczas odbyło się 10 cykli KawowAń po 20 spotkań stacjonarnych w Warszawie i innych miastach (Kraków, Gdańsk, Łódź) oraz 2 spotkania w formie online. Dzięki tym spotkaniom nadaliśmy naszym działaniom ludzką twarz. Wy mogliście poznać osoby, które stoją za działaniami naszej Fundacji, a my mieliśmy szansę poznać Was —  naszych odbiorców i inne osoby, którym bliskie są takie wartości jak: różnorodność, otwartość i włączanie. Dziękujemy za każde spotkanie i zapraszamy do zapisów na kolejne!
Do zobaczenia!
_ _
Partnerem spotkań jest Fundacja Katarynka. Zadanie publiczne jest finansowane ze środków finansowych otrzymanych od Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)