Notice: unserialize(): Error at offset 676 of 769 bytes in /home/czytanie/domains/kulturabezbarier.org/public_html/wp-content/plugins/mailpoet/lib/Entities/SettingEntity.php on line 49
Fundacja Kultury bez Barier
Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Artykuł

22
gru
2024

12 maja – 19 maja 2023. Wydarzenia dostępne

Grafika promująca 20 edycję Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

FKBB zaprasza na: 20. Millennium Docs Against Gravity – wybrane pokazy dostępne w Warszawie

FKBB po raz czwarty zadba o dostępność podczas największego Festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce! Tegoroczna jubileuszowa edycja potrwa od 12 do 21 maja. A zapewniana przez nas dostępność obejmować będzie wybrane pokazy w dwóch warszawskich kinach: Kinotece i Kinie Elektronik.
 
DOSTĘPNOŚĆ
 
Do wybranych seansów zapewniamy:
● audiodeskrypcję
● pętlę indukcyjną
● napisy polskie
● asystę dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Asystent zostanie przypisany indywidualnie do konkretnego uczestnika, który zgłosi taką potrzebę. Asystent może pomóc dotrzeć do kina, a po seansie odprowadzić w umówione miejsce.
 
JAK ZGŁOSIĆ CHĘĆ SKORZYSTANIA Z POMOCY ASYSTENTA?
 
Osoby chcące skorzystać ze wsparcia asystenta prosimy o wysłanie maila na adres: fundacja@kulturabezbarier.org. W treści wiadomości wpisz: datę i tytuł pokazu oraz swój numer telefonu. Zgłoszenie prześlij nam najpóźniej do 24 godzin przed pokazem.
 
● wolontariuszy przeszkolonych z obsługi osób z niepełnosprawnościami.
 
Dodatkowo Fundacja zapewni tłumaczenie na polski język migowy do spotkania z reżyserem filmu „Świat po pracy”.
 
Harmonogram seansów, do których zapewniamy dostępność, znajdziecie na naszej stronie internetowej pod linkiem: HARMONOGRAM POKAZÓW
 
Do zobaczenia!

Więcej o Festiwalu

 

Grafika. Plakat filmu: „Dziki Zachód Calamity Jane”. Napis: Seanse przyjazne sensorycznie. Pokazy filmowe dla osób z nadwrażliwością na bodźce. „Dziki Zachód Calamity Jane” 13.05 (sobota) godz. 10.00. Film z polskim dubbingiem, czas trwania filmu: 82 min. Pokaz biletowany. Koszt biletu zgodny z cennikiem kina.

Helios bez Barier: „Dziki Zachód Calamity Jane” – seans przyjazny sensorycznie 

Sieć Kin Helios Polska i Fundacja Kultury bez Barier zapraszają na kolejny Seans Przyjazny Sensorycznie. Najbliższy pokaz wyjątkowej animacji „Dziki Zachód Calamity Jane” odbędzie się w sobotę, 13 maja we wszystkich kinach Helios w Polsce. 

O FILMIE:

Wyróżniona na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci animacja to ekscytująca opowieść o harcie ducha, przezwyciężaniu uprzedzeń i walce o marzenia, które należy chwytać na lasso, by nie pozwolić im umknąć…

1863, USA. Martha Jane i jej rodzina jadą na zachód w poszukiwaniu lepszego życia. Niespodziewanie to właśnie ona musi przejąć opiekę nad rodzeństwem i nauczyć się jeździć rodzinnym wozem. Nigdy wcześniej nie czuła się tak wolna. Zaczyna ubierać się „jak chłopak”, przez co staje się kłopotliwa dla społeczności. Kiedy przywódca konwoju oskarża ją o kradzież, dziewczyna ucieka, by znaleźć dowód swojej niewinności.

DOSTĘPNOŚĆ: 

  • dubbing polski,
  • przyciszony dźwięk,
  • brak bloku reklamowego,
  • delikatne oświetlenie,
  • możliwość poruszania się po sali i swobodnego wyrażania emocji.

Szczegóły dotyczące cyklu oraz bilety na sobotni pokaz animacji „Dziki Zachód Calamity Jane” dostępne są na stronie Sieci Kin Helios. 

Od maja tego roku sieć nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty, które dostarczać będzie wyjątkowy kontent filmowy skierowany do całych rodzin na potrzeby Seansów. Fundacja Kultury bez Barier jest partnerem merytorycznym cyklu. 

Zapraszamy!

Więcej o pokazach

 

Plakat promujący 6 edycję Festiwalu Filmowego Przejścia. Cieniowane fioletowo - niebieskie tło, faliste. Wygląda trochę jakby ktoś namalował je farbami. Kolory przechodzą przez siebie. Z prawego górnego rogu grafiki wychodzi ozdobny czarno-biały tunel złożony z liter: C. Przed tym tunelem ucieka napis: 6. Festiwal Filmowy Przejścia. Obok napis: 16 - 18 czerwca 2023. Kino Elektronik. Z prawego boku grafiki wychodzi pięć czarnych lub białych abstrakcyjnych plam. U dołu grafiki logotypy  organizatorów i partnerów Festiwalu.

 Save the date! 16 – 18 czerwca odbędzie się 6 edycja Festiwalu Filmowego Przejścia

Z wielką ekscytacją informujemy, że możecie już rezerwować wolny weekend na 16-18 czerwca 2023. Właśnie wtedy odbędzie się 6 edycja naszego dostępnego Festiwalu Filmowego Przejścia!

Pokazy w ramach trzydniowego święta kina odbędą się jak zawsze w warszawskim Kinie Elektronik. Filmy oglądać będziemy z audiodeskrypcją, napisami i pętlą indukcyjną. Więcej informacji podamy wkrótce. 

Mamy nadzieję do zobaczenia w Elektroniku!

Plakat Konferencji. Białe tło z żółtymi plamami po prawej stronie. Napis: Kultura dla Wszystkich. Odbiorca w kryzysie zdrowia psychicznego. Konferencja o dostępności kultury dla osób z różnymi potrzebami. Pod spodem logotypy organizatorów i partnerów.

Konferencja Kultura dla Wszystkich – odbiorcy w kryzysie zdrowia psychicznego

Fundacja Katarynka, Wrocławski Instytut Kultury i Biuro Wrocław Bez Barier zapraszają na czwartą edycję konferencji „Kultura dla wszystkich”. W tym roku konferencja powraca do wrocławskiej Barbary. Transmisja z tłumaczem PJM i napisami na żywo dostępne będą na profilu facebookowym Fundacji. 

TEMATYKA KONFERENCJI:

Konferencja poświęcona jest dostępności kultury dla osób w kryzysie psychicznym. Porozmawiamy o dobrych praktykach w instytucjach i organizacjach związanych z kulturą oraz ich doświadczeniach w realizacji wydarzeń z i dla osób w kryzysie zdrowia psychicznego. Wśród gości prelegentów są osoby zajmujące się dostępnością. Osoby, które włączają do swoich działań odbiorców w kryzysie zdrowia psychicznego i wdrażają rozwiązania w swoich instytucjach kultury. Wszyscy są zaproszeni!

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Data: 24 maja 2023, godz. 11:00 – 14:00.
Miejsce: Barbara, ul. Świdnicka 8b, 50-067 Wrocław.
Dostępność: tłumaczenie migowe, pętla indukcyjna, napisy na żywo
Wstęp: Obowiązują zapisy przez formularz: FORMULARZ ZAPISÓW

Fundacja Kultury bez Barier jest partnerem Konferencji. 

Więcej o Konferencji

 

Grafika promująca Konferencję. Granatowe tło, a na nim zdjęcie uśmiechniętej Ani Żórawskiej. Napis: Anna Żórawska. 31.05.2023 Centrum Konferencyjne Polin ul. M. Anielewicza 6, Warszawa. Obok zdjęcia kolorowa grafika narysowana jedną linią, przedstawiająca różne kobiety. Na grafice napis: Konferencja Make The CHANGE. U góry i u dołu grafiki logotypy organizatorów i partnerów.

Konferencja: MAKE THE CHANGE – Jak prowadząc firmę zmieniać świat na lepsze? 

31 maja zapraszamy Was do Centrum Konferencyjnego Polin na wyjątkową Konferencję Sieci Przedsiębiorczych Kobiet: MAKE THE CHANGE – Jak prowadząc firmę zmieniać świat na lepsze?  Fundacja Kultury bez Barier jest partnerem Konferencji i zapewnia dostępność wydarzenia, a Prezeska Fundacji – Ania Żórawska wystąpi na niej w roli prelegentki. 

Podczas wydarzenia wraz z ponad 20 ekspertkami_ami będziemy rozmawiać o trendach i realnych wyzwaniach biznesu. A także o tym, jak prowadzenie biznesu może wpłynąć na otoczenie (w tym środowisko naturalne) i społeczność oraz jak tworzyć przyjazne miejsca pracy!

UWAGA 1:  Wydarzenie jest płatne! Informacje o biletach i program Konferencji znajdziecie na stronie pod linkiem: BILETY I PROGRAM.

UWAGA 2: Ze względu na ograniczoną ilość miejsc i naszą chęć by wszystkie zainteresowane osoby z naszej społeczności mogły wziąć udział – PROSIMY! Zanim kupicie bilety, napiszcie do nas mailowo na adres: rezerwacje@kulturabezbarier.org. W tytule wpiszcie: Dostępność MTC, a w treści powiadomcie nas o swoich potrzebach i poczekajcie na nasze zatwierdzenie. 

W trakcie Konferencji zapewniamy:

  • dostępność dla osób z niepełnosprawnością wzroku – asysta w dostaniu się na aulę konferencyjną oraz odpowiednio przygotowane prezentacje prelegentów;
  • tłumaczenie wystąpień na polski język migowy;
  • pętlę indukcyjną.

Konferencja skierowana jest do WSZYSTKICH osób zainteresowanych tematami: biznesu, przedsiębiorczości, wsparcia kariery zawodowej. Nie musisz prowadzić własnego biznesu, by wziąć udział w wydarzeniu.

Nie zwlekajcie z mailami do nas i do zobaczenia!

Więcej o Konferencji

 

KALENDARZ WYDARZEŃ DOSTĘPNYCH 

13 – 14 maja, Warszawa

Miasteczko Funduszy Europejskich w sercu Warszawy z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami.

Dostępność: podjazdy dla wózków; dostosowane toalety; tłumacz PJM na scenie; pętle indukcyjne przy recepcji oraz w sali warsztatowej; audiodeskrypcja obrazu ze sceny (prosimy o zgłoszenie się do obsługi); przeszkoleni asystenci

Organizator: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej 

WIĘCEJ INFORMACJI

13 maja, godz. 17:30, Białystok

Białystok młodego Zamenhofa – zwiedzanie z audiodeskrypcją

Dostępność: audiodeskrypcja, tyflografiki

Wstęp: bezpłatny

Organizator: Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Europejska Noc Muzeów, Białostocki Ośrodek Kultury 

WIĘCEJ INFORMACJI

14 maja, godz. 11:00-14:00, Warszawa

„O mincerzach, kupcach i innych zapomnianych zawodach” – warsztaty dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami

Dostępność: Warsztaty są dostosowane w szczególności do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, sprzężoną, w spektrum autyzmu.

Wstęp: bezpłatny, wymagana rezerwacja mailowo na adres: muzeumdostepne@polin.pl

Organizator: POLIN. Muzeum Historii Żydów Polskich. 

WIĘCEJ INFORMACJI

16 maja, godz. 16:00, Wrocław

 Kino Bez Barier. Pokaz filmowy „Skołowani” z audiodeskrypcją, pętlą indukcyjną i napisami + dyskusja

Dostępność: audiodeskrypcja, pętla indukcyjna, napisy

Organizator: Fundacja Katarynka, Kino Nowe Horyzonty 

WIĘCEJ INFORMACJI

16 maja, godz. 18:00, Warszawa

Jak zadzwonić do domu Głuchego? – Czyli o g/Głuchych i PJM z Natalią Siuchtą

Dostępność: tłumaczenie na PJM i polski język foniczny 

Organizator: NZS UW, Koło Lingwistyczno-Translatoryczne Polskiego Języka Migowego – LiTr PJM

WIĘCEJ INFORMACJI

16 maja, godz. 18:00, Warszawa

Warsztaty filmowe z Tomkiem Grabowskim
 
Dostępność: prowadzenie w PJM
 
Zapisy: muzeumdostepne@artmuseum.pl lub 577 006 290
 
Organizator: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
 

18 maja, godz. 12:30, online

II blok Miesiąca Różnorodności 2023 „Budowanie mostów bez barier” [online]

Rejestracja: https://odpowiedzialnybiznes.pl/rejestracja-ii-blok-tematyczny-miesiaca-roznorodnosci-2023-online/

Organizator: Karta Różnorodności w Polsce

WIĘCEJ INFORMACJI

19 maja, godz. 19:00, Warszawa

Spektakl: Tom na wsi – z audiodeskrypcją i napisami polskimi

Dostępność: audiodeskrypcja, napisy polskie

Bilety: Bilety w ramach TR BEZ BARIER można zakupić on-line. Przysługują osobom z niepełnosprawnościami wraz z osobą towarzyszącą. Cena biletu – 20,00 zł. W celu rezerwacji miejsc prosimy o kontakt mailowy: bezbarier@trwarszawa.pl lub z kasą TR Warszawa, mail: kasa@trwarszawa.pl / tel. 505 283 185 / tel. 570 758 620.

Organizator: TR Warszawa

WIĘCEJ INFORMACJI

20 maja, godz. 18:00, Sosnowiec 

Scena dostępna: Kto puka? / PJM + audiodeskrypcja

Dostępność: tłumaczenie PJM, audiodeskrypcja, napisy dla niesłyszących. Osoby pragnące skorzystać z powyższych udogodnień proszone są o kontakt z Biurem Współpracy z Widzami: tel. 32 266 11 27 lub mailowo: rezerwacje@teatrzaglebia.pl.

Organizator: Teatr Zagłębia w Sosnowcu 

WIĘCEJ INFORMACJI

21 maja, godz. 11:00-14:00, Warszawa

„W królestwie Maciusia” – warsztaty dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami

Wstęp: bezpłatny, wymagana rezerwacja mailowo na adres: muzeumdostepne@polin.pl

Organizator: POLIN. Muzeum Historii Żydów Polskich. 

WIĘCEJ INFORMACJI

25 maja, godz. 10:00, Warszawa

„Budowanie mostów na przyszłość”. Gala finałowa Miesiąca Różnorodności

Rejestracja: https://odpowiedzialnybiznes.pl/budowanie-mostow-na-przyszlosc-rejestracja-na-gale-finalowa-miesiaca-roznorodnosci/

Organizator: Karta Różnorodności w Polsce

WIĘCEJ INFORMACJI

26 maja, godz. 19:00, Warszawa

Spektakl: Rodzina – z napisami polskimi
 
Dostępność: napisy polskie

Bilety: Bilety w ramach TR BEZ BARIER można zakupić on-line. Przysługują osobom z niepełnosprawnościami wraz z osobą towarzyszącą. Cena biletu – 20,00 zł. W celu rezerwacji miejsc prosimy o kontakt mailowy: bezbarier@trwarszawa.pl lub z kasą TR Warszawa, mail: kasa@trwarszawa.pl / tel. 505 283 185 / tel. 570 758 620.

Organizator: TR Warszawa

WIĘCEJ INFORMACJI

27 maja godz. 11:00. Warszawa

Integracyjne warsztaty rodzinne w Parku Rzeźby na Bródnie
 
Dostępność: Spotkanie kierowane jest do dzieci w wieku 5-12 lat, w tym szczególnie do dzieci w spektrum autyzmu.
 
Zapisy: muzeumdostepne@artmuseum.pl lub 577 006 290
 
Organizator: Muzeum Sztuki Nowoczesnej
 

27 maja, godz. 19:00, Warszawa

Spektakl: Rodzina – z audiodeskrypcją i napisami polskimi 
 
Dostępność: napisy polskie

Bilety: Bilety w ramach TR BEZ BARIER można zakupić on-line. Przysługują osobom z niepełnosprawnościami wraz z osobą towarzyszącą. Cena biletu – 20,00 zł. W celu rezerwacji miejsc prosimy o kontakt mailowy: bezbarier@trwarszawa.pl lub z kasą TR Warszawa, mail: kasa@trwarszawa.pl / tel. 505 283 185 / tel. 570 758 620.

Organizator: TR Warszawa

WIĘCEJ INFORMACJI

 

W newsletterze promujemy także wydarzenia nadesłane do nas przez instytucje i organizacje z całej Polski. Nie odpowiadamy za ich realizację. Jeżeli masz uwagi dotyczące wydarzenia opisanego w newsletterze – skontaktuj się z jego organizatorem.

Jeśli chcesz anulować subskrypcję tego newslettera wyślij maila na adres: fundacja@kulturabezbarier.org o treści „Anulacja subskrypcji FKBB”