ZAPROSZENIE DO WYPEŁNIENIA ANONIMOWEJ ANKIETY PROJEKTU SEKSON FUNDACJI AVALON
Przekazujemy informację o ankiecie projektu Sekson Fundacji Avalon. Ankieta dotyczy przyjemności w kontekście seksualności i codziennego funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami. Badanie ma na celu zgromadzenie cennych informacji, które pomogą lepiej zrozumieć potrzeby i doświadczenia osób z niepełnosprawnościami w zakresie seksualności.
Zebrane odpowiedzi będą nieocenione przy projektowaniu nadchodzącej Konferencji Sekson, której tegorocznym tematem przewodnim będzie przyjemność. Fundacja chce, aby to wydarzenie odpowiadało na realne potrzeby i problemy, z jakimi spotykają się osoby z niepełnosprawnościami, dlatego Wasz wkład jest dla nich niezwykle ważny.
Ankieta kierowana jest do osób z niepełnosprawnościami, jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmie około 10 minut. Wyniki badania będą wykorzystane wyłącznie w celach badawczych i edukacyjnych. Ankieta pod linkiem: Wypełnij ankietę

LUBLIN: Startuje projekt „Głuche miasto” i zaprasza na wydarzenia z PJM i pętlą indukcyjną
„Głuche miasto” to spotkania i szkolenia z PJM i pętlą indukcyjną. Ich celem jest zapewnienie osobom niesłyszącym i słabosłyszącym dostępu do informacji oraz wydarzeń.
Z radością objęliśmy projekt patronatem, gdyż jedną z jego organizatorek jest nasza była stażystka – Klaudia Kopciowska, która w 2022 działała na rzecz Tu Możesz – baza wiedzy dla osób słabosłyszących. Niezmiernie cieszymy się, gdy osoby, z którymi współpracowaliśmy pozostają na polu dostępności i tworzą takie wspaniałe rzeczy.
Rozpiskę nadchodzących wydarzeń w ramach „Głuche miasto” znajdziecie poniżej:
- 13.08, godz. 18:00 | „Na granicy trzech światów: Głuchych, słyszących i słabosłyszących. Praktyczny savoir vivre”
GDZIE: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, ul. Narutowicza 4
DOSTĘPNOŚĆ: tłumaczenie PJM, pętla indukcyjna
- 22.08, godz. 18:00 | „To, co widać, a czego nie widać” – spotkanie z psychologiem
GDZIE: Biblioteka Wojewódzka im. H. Łopacińskiego, ul. Narutowicza 4
DOSTĘPNOŚĆ: tłumaczenie PJM, pętla indukcyjna
Śledźcie profil „Głuchego miasta” na FB: OBSERWUJ PROFIL
Bezpłatne oprowadzanie z audiodeskrypcją na żywo po wystawie „Hasior. Trwałość przeżycia”. Zapisz się!
Zamek Królewski w Warszawie zaprasza na oprowadzanie z audiodeskrypcją na żywo po wystawie dzieł Władysława Hasiora. Nasze spotkanie pozwoli na kontakt ze sztuką jednego z najwybitniejszych polskich artystów XX wieku, słynącego z asamblaży, czyli kompozycji stworzonych z gotowych przedmiotów. Wystawa „Hasior. Trwałość przeżycia” jest zaproszeniem do niezwykłego świata wyobraźni artysty, który z często prozaicznych obiektów wyczarowuje dzieła o hipnotyzującym oddziaływaniu.
Termin oprowadzania:
- 21 sierpnia 2024r. godz. 16:00
ZAPISY: Uczestnictwo jest bezpłatne na podstawie zapisów pod adresem: tdrapala@zamek-krolewski.pl lub telefonicznie: 22 35 55 360. Limit miejsc jest ograniczony.
Bezpłatne oprowadzanie w PJM po wystawie „Hasior. Trwałość przeżycia”. Zapisz się!
- 28 sierpnia 2024 r., godz. 16:00
Projekt „Światło jest w nas” i parady lampionów
Trwają parady lampionów w ramach „Światło jest w nas”. Najbliższa parada odbędzie się w Hajnówce, 4 sierpnia o godzinie 21:00, na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Wertep w amfiteatrze i parku miejskim.
Zachęcamy do zapoznania się z całością projektu organizowanego przez zespół artystyczny Hajnówki Centralnej – Stacji Kultury i Stowarzyszenie „Pocztówka” z Policznej, ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami.
Zachęcamy do zaglądania na stronę www.tumozesz.pl oraz na profil na Facebooku!
Jesteś osobą g/Głuchą lub słabosłyszącą?
- Korzystasz z aparatów słuchowych i/lub implantów słuchowych? Na stronie możesz znaleźć miejsca, w których zainstalowana jest pętla indukcyjna.
- Jeżeli jesteś zainteresowany wydarzeniami dostępnymi z pętlą indukcyjną, napisami, tłumaczeniem na polski język migowy – skorzystaj z naszego kalendarza!
Jesteś koordynatorem dostępności?
- W Twojej instytucji jest pętla indukcyjna? Zgłoś się do naszej bazy!
- Organizujesz u siebie wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością słuchu? Pochwal się nim! Z radością udostępnimy informacje w naszym kalendarzu i pochwalimy na socialach.
W powyższych sprawach skontaktuj się z nami! Napisz e-maila na: ola@kulturabezbarier.org
KALENDARZ WYDARZEŃ DOSTĘPNYCH:
15 sierpnia, godz. 11:00 – 21:00, Rabka-Zdrój
LUSTRO HISTORII 2024 – impreza plenerowa w amfiteatrze rabczańskim
Dostępność: tłumaczenie na PJM, audiodeskrypcja, miejsce dostępne architektonicznie, materiały dotykowe.
Organizator: Fundacja Kinematograf
Więcej informacji o imprezie plenerowej
20 sierpnia, godz. 12:00 i 17:00, Gdańsk
Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie „Stary, ale jary”. Wystawa prac artystów z Pomorza i Druskiennik
Dostępność: audiodeskrypcja
Zapisy: do dnia 19.08.2024 mailowo na adres: monika.konca@nck.org.pl, anna-maria.piotrowska@nck.org.
lub telefonicznie: 505 988 250.
Organizator: Galeria Nadbałtyckiego Centrum Kultury
Do 16 grudnia, Warszawa
Wystawa „(po)ŻYDOWSKIE… Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata” z dostępnością
Dostępność: tyflografiki i audiodeskrypcje do wybranych obrazów Majera, dostępność dla osób poruszających się na wózkach, ścieżka rodzinna w polskim języku migowym zawierająca ciekawostki i zadania dotyczące wystawy. Ścieżka dostępna bezpłatnie w kasie muzeum na tablecie z dużym ekranem. Bezpłatne spacery po wystawie z audiodeskrypcją, tyflografikami lub PJM. Spacery można zarezerwować na stronie muzeum. Dla dzieci w spektrum autyzmu i ich rodzin zajęcia „Poranne Ptaszki”. Zajęcia, odbywają się przed oficjalnym otwarciem muzeum. Na zajęciach tworzona jest przestrzeń przyjazna dla dzieci wrażliwych na bodźce sensoryczne – ograniczenie dźwięków i światła na wystawie.
Organizator: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Więcej informacji o wystawie i dostępności
2 sierpnia, godz. 10:00-11:30, Warszawa
Spacer sensoryczny po Łazienkach Królewskich dla osób z niepełnosprawnością wzroku
Dostępność: Dostępność dla osób dorosłych z niepełnosprawnością wzroku poprzez angażowanie różnych zmysłów ze szczególnym uwzględnieniem słuchu i dotyku. Brak barier architektonicznych. Kontakt w sprawie dostępności: Anna Milczanowska, Pełnomocnik Dyrektora e-mail: amilczanowska@lazienki-krolewskie.pl lub tel.: (+48) 518 715 362 (można wysłać SMS lub MMS) od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00
Wstęp bez biletu. Ruszamy z tarasu przed Pałacem na Wyspie. Link do mapy: https://maps.app.goo.gl/q9maMSc5SuN9nBbLA
Organizator: Łazienki Królewskie
Kalendarz wydarzeń dostępnych z PJM i pętlą indukcyjną – kliknij i sprawdź
W newsletterze promujemy także wydarzenia nadesłane do nas przez instytucje i organizacje z całej Polski. Nie odpowiadamy za ich realizację. Jeżeli masz uwagi dotyczące wydarzenia opisanego w newsletterze – skontaktuj się z jego organizatorem.
Jeśli chcesz anulować subskrypcję tego newslettera, wyślij maila na adres: fundacja@kulturabezbarier.org o treści „Anulacja subskrypcji FKBB”.