Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Artykuł

20
maj
2024

10. KawowAnie! Zapraszamy do Łodzi

Różowo-zielono-biała grafika informacyjna w formie animowanej. U góry napis: KawowAnie 10. Pod spodem dymek z tekstem: Wypijmy razem kawę w Łodzi! KawowAnie to bezpieczna przestrzeń do: dyskusji o potrzebach związanych z dostępnością, sieciowania się i wymiany doświadczeń. Po środku grafiki dwanaście uśmiechniętych uczestniczek i jeden uczestnik KawowAń. Niektórzy trzymają w rękach kubki z kawą. Na dole dymek z tekstem: Dostępność: dla osób poruszających się na wózkach, pętla indukcyjna, tłumaczenie PJM, asysta dla osób niewidomych. Data: 17 kwietnia, godz. 12:00-13:30 lub 16:00-17:30. Miejsce: Akademickie Centrum Designu ASP w Łodzi, ul. Księży Młyn 13/15. Zapisy: link do formularza w treści postu. Obok logotyp Fundacji Kultury bez Barier i Akademickiego Centrum Designu.
 
Zapraszamy 17 kwietnia do Łodzi na okrągły, bo 10. cykl KawowAń stacjonarnych. Cel spotkań to: rozmowy o potrzebach związanych z dostępnością, nawiązywanie nowych kontaktów i wymiana doświadczeń. Rozmowy poprowadzi Ania Żórawska – prezeska Fundacji Kultury bez Barier, ekspertka ds. dostępności.
 
INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Data: 17 kwietnia
Godziny do wyboru: 12:00 — 13:30 lub 16:00 — 17:30.
Miejsce: Akademickie Centrum Designu ASP w Łodzi, ul. Księży Młyn 13/15, Łódź.
Dostępność: pętla indukcyjna, tłumaczenie PJM, asysta dla osób niewidomych, dostępność architektoniczna.
Zapisy: ZAPISZ SIĘ!
KONTAKT: Jeśli masz pytania związane z dostępnością lub zapisałeś / zapisałaś się na wydarzenie i chcesz odwołać swoją rezerwację, napisz do nas mailowo na adres: rezerwacje@kulturabezbarier.org lub SMS pod numerem: 512 396 475
KOGO ZAPRASZAMY? Szczególnie zapraszamy: osoby z niepełnosprawnościami i neuroatypowe, ich rodziców / opiekunów, osoby zajmujące się zawodowo koordynowaniem dostępności w instytucjach, organizacjach, firmach, a także każdego, komu bliskie są takie wartości jak: różnorodność, otwartość, włączanie.
 
CZYM SĄ KAWOWANIA? KawowAnia to bezpieczna przestrzeń do wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy osobami korzystającymi z dostępności, a osobami tę dostępność zapewniającymi. To także miejsce do rozmów o potrzebach osób, które na co dzień zajmują się lub pracują z osobami z niepełnosprawnościami i neuroatypowymi. Podczas spotkań dyskutujemy również o naszej Fundacji i przyszłych działaniach. Dotychczas odbyło się 9 cykli KawowAń po 18 spotkań stacjonarnych w Warszawie oraz 2 spotkania w formie online. Dzięki tym spotkaniom nadaliśmy naszym działaniom ludzką twarz. Wy mogliście poznać osoby, które stoją za działaniami naszej Fundacji, a my mieliśmy szansę poznać Was – naszych odbiorców i inne osoby, którym bliskie są takie wartości jak: różnorodność, otwartość i włączanie. Dziękujemy za każde spotkanie i zapraszamy do zapisów na kolejne!
Do zobaczenia!
_ _
Partnerem spotkań jest Akademickie Centrum Designu ASP w Łodzi.