Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Artykuł

30
sie
2021

Akademia Mistrzów – projekt edukacyjny

Akademia Mistrzów

„Akademia Mistrzów” to projekt edukacyjny, który proponuje bezpośredni kontakt z mistrzami dzieł sztuki, pasjonatami i ekspertami w swoich dziedzinach oraz popularyzację dziedzictwa narodowego Pomorza, w tym cennych obiektów znajdujących się w zasobach muzealnych i przestrzeni miasta/wsi/zasobach prywatnych.

W ramach projektu wraz z przewodnikiem Gdańska i okolic, pasjonatem historii regionu – Ryszardem Kopittke oraz doświadczonym realizatorem filmów – Robertem Suszko stworzymy trzy materiały filmowe zatytułowane „Portrety”, „Ceramika” oraz „Rzeźba” stanowiące inspirację do pięciu spotkań warsztatowych.

Materiały filmowe opatrzone zostaną tłumaczeniami na PJM oraz napisami, a wybrane obiekty umieszczone w materiałach filmowych uzyskają opis w postaci audiodeskrypcji. Przeprowadzone warsztaty także tłumaczone będą na PJM, dzięki czemu możliwe będzie dotarcie z ofertą kulturalną do osób z dysfunkcją wzroku lub słuchu.

Filmy i przykładowe scenariusze warsztatów zostaną opublikowane na stronach Organizatora i Partnerów i udostępnione szerokiemu gronu odbiorców.

„Akademia Mistrzów” to także szansa dla nas – ekspertów/ edukatorów/ menedżerów kultury na wzrastanie, zwiększenie swoich kompetencji w obszarze pracy z osobami z dysfunkcją wzroku i słuchu. Pragniemy wsłuchać się w głos uczestniczących w warsztatach osób z powyższymi dysfunkcjami i otworzyć się na ich potrzeby, zaprosić do dalszych wspólnych działań oferując kolejne ciekawe propozycje programowe.

Za udział w naszych filmach i podzielenie się swoją wiedzą dziękujemy zaproszonym muzealnikom/edukatorom/partnerom oraz artystom.

By dotrzeć z ofertą kulturalną do osób z dysfunkcją wzroku lub słuchu wykonaliśmy również audiodeskrypcję dzieł sztuki, które znalazły się w filmach. Playlista dostępna jest pod tym linkiem: www.soundcloud.com/akademia_mistrzow.

Więcej informacji i program możecie znaleźć na stronie: https://www.nck.org.pl/pl/projekt/akademia-mistrzow