Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Warsztaty

17
lip
2020

POKÓJ GIER – spotkanie 4 #gramywkoronie

Grafika. Na jasnym tle napis POKÓJ GIER 4 - PLANSZÓWKI ONLINE i logo FKBB. Obrazki+ laptop, telefon, kostki do gry, symbol PJM.

Pokój gier – spotkajmy się przy planszówkach!

 

Planszówki w internecie i to w wersji dostępnej dla każdego?

Tak i to już po raz czwarty! Zapraszamy do Pokoju gier FKbB!

 

Z nami MOŻESZ grać online!

 

Tym razem zagramy w „Taboo”

 

Dostępność

 

 • zapewniamy tłumaczenie na polski język migowy;

 • gwarantujemy udźwiękowienie gier (opiszemy to, co trzeba);

 • online to wyzwanie, ale z Wami damy radę 🙂

 

Jak? Gdzie? Kiedy?

 

 • Pokój gier otwieramy w piątki po południu, najbliższe spotkanie odbędzie się 17 lipca 2020 r. o godzinie 16:45.

 • Udział w grze jest całkowicie bezpłatny, a wszystko będzie trwało max. 45 min.

 • Liczba miejsc ograniczona: 8 osób

 • Obowiązuje rezerwacja miejsc przez formularz zgłoszeniowy. W razie problemów prosimy o kontakt mailowy: rezerwacje@kulturabezbarier.org 

 • Każdy uczestnik/uczestniczka pokoju gier otrzyma od nas link do logowania albo numer telefonu.

 • Gospodynią spotkania będzie Ola Sztajerwald. Tłumaczką na PJM będzie Marta Jaroń. 

 

Czego potrzebujemy do gry?

 

 • Komputera/telefonu

Łączymy się zdalnie. Wchodzimy przez link, który od nas otrzymacie albo robimy telekonferencję. Jak Wam wygodnie. Zadzwonimy do Was i będziemy rozmawiać na głośniku tak, by osoby online nas słyszały. 

Spotkamy się w programie ZOOM, gdzie zainteresowani mogą cały czas widzieć tłumaczkę. Wcześniej możemy przeprowadzić próbę logowania, by każda i każdy z Was czuł komfort, a nie stres.

 

 

„Taboo” – Co to za gra?

 

Jak opisać hasło „droga mleczna” nie używając słów – kosmos, gwiazdy, galaktyka, układ słoneczny, biały? Trzeba użyć wiedzy, sprytu, wyobraźni, skojarzeń czy własnych doświadczeń. A jeśli Twoja drużyna odgadnie hasło, zdobywacie punkt.
Przekonaj się ile haseł uda Ci się opisać w dwie minuty. Tak, tak tym razem zagramy drużynowo! W tej grze liczy się szybkość i refleks. I pamiętaj nie wypowiedź słów tabu.
 

Zasady gry

 
Uczestnik otrzymuje hasło a do niego pięć słów, których nie może wypowiedzieć. Kiedy drużyna odgadnie hasło, zdobywa punkt, a gracz zaczyna naprowadzić ich na kolejne hasła. Jego kolejka kończy się po upływie dwóch minut. Jeśli gracz użyje słowa tabu, musi przejść do kolejnego hasła tracąc tym samym szansę na zdobycie punktu.

Zapraszamy do zabawy pełnej słońca i uśmiechu.
Liczba osób w grze 8 osób + moderator.Dla każdego z graczy zostanie wylosowana jedna z kart. To, co przedstawia karta będzie wiedział moderator i pozostali gracze. 

 

Krótka historia pomysłu

 

Wszystko zaczęło się od Kamili, jednej z naszych zagorzałych kinomanek. „chciałabym, żeby gry planszowe były dostępne” – powiedziała, a my zaczęliśmy myśleć. Trwało to kilka tygodni, jedna, druga, trzecia burza mózgów i… pojawił się pomysł – spotkajmy się online. Planszówki w takiej odsłonie można pozbawić barier, a więc zagrać będzie mógł naprawdę każdy.

Na spotkaniach z nami często powtarzacie, że czujecie się jak w rodzinie. My też to czujemy. Pokój gier to nasz pomysł na to, by podtrzymać tę więź, a jednocześnie ucieszyć Kamilę i zapewne jeszcze kogoś innego…

 

 

Zapraszamy do pokoju!

Projekt dla:

Dostępność

 • Audiodeskrypcja

 • Tłumaczenie na polski język migowy

Gdzie

online

Termin

17 lipca 2020
godzina 16:00

Cena biletu

Wstęp wolny