O warsztatach
Dawniej często na opakowaniach tabliczek czekolady widniały portrety znanych osób. Teraz częściej niż portrety spotykamy imiona, jak chociażby Danusie, Pawełki czy Grześki. Czy po smaku czekolady — a każda przecież smakuje inaczej! — można rozpoznać czyj portret był na opakowaniu albo jakie nosi imię?
Tymon Rogalski, młody rysownik, stworzył galerię portretów różnych artystów. Na wystawie „Co dwie sztuki to nie jedna” zostały one powieszone jeden obok drugiego, w kilku rzędach, na długiej ścianie. Wyglądem przypominały tabliczki czekolady, rozpakowane i ułożone jedna obok drugiej. Wyobrażacie sobie taki długi ciąg słodkich prostokącików? Każdy portret takiego samego formatu, postać mniej więcej podobnej wielkości, w takiej samej ramce, ale każdy inny, jakby prostokąciki czekolady miały inny smak.
Podczas warsztatów wirtualnie odwiedzimy wystawę „Co dwie sztuki to nie jedna” i zapoznamy się z pracą Tymona. Następnie porozmawiamy o smakach i tym, jak mogą nam się kojarzyć z konkretnymi osobami czy miejscami. Może przegryzając czekoladę świeżą truskawką, myślimy o kimś, kto nam ostatnio kupił owoce? A może dodając listek mięty, pomyślimy o wielbicielu ziółek?
Na końcu sami uruchomimy fabrykę czekoladek i każdy stworzy własne czekoladkowe historie, dodając przyprawy, ale i opowieści o osobie, z którą się ten smak kojarzy. Choć czekoladki gotowe będą nieco później, bo schłodzenie wymaga czasu, to opowieściami będziemy mogli podzielić się od razu.
Podstawowe informacje
- Kiedy: 14 listopada (sobota) godz. 16:00, warsztat potrwa półtorej godziny;
- Gdzie: Warsztaty zostaną przeprowadzone na platformie Zoom. Link do warsztatów wysłany zostanie nie później niż dwie godziny przed rozpoczęciem wydarzenia, na adres, z którego dokonane zostało zgłoszenie.
- Prowadzenie: Maria Nowak
- Uczestnik: Warsztaty rodzinne. Bez ograniczeń wiekowych. Udział dzieci wymaga współpracy dorosłych. Przewidujemy udział maksymalnie 10 rodzin/uczestników
Dostępność
- tłumacz PJM
- audiodeskrypcja
Produkty
- czekolada do rozpuszczania
- przyprawy
- orzechy
- bakalie
- foremki na czekoladki lub do lodu
WAŻNE: Warsztaty wymagają podgrzania i rozpuszczenia czekolady oraz schłodzenia wyrobów.
Wymagania techniczne
- komputer z dostępem do Internetu
- kamera internetowa
Dla osób mieszkających w Warszawie oraz tych, które wysłały zgłoszenie do 10 listopada, istnieje możliwość dostarczenia pakietu z wybranymi produktami do domu. Prosimy o zaznaczenie takiej opcji w formularzu zgłoszeniowym.
Koszt
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Masz pytania, zapraszamy do kontaktu
Aleksandra Sztajerwald, aleksandra@kulturabezbarier.org