Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Teatr

3
kwi
2019

Teatrosfera bez barier. Akt drugi – start!

Zdjęcie ze spektaklu skazany na bluesa

O projekcie

To już pewne – przez najbliższe dwa lata teatry będą zapraszały do siebie widzów z niepełnosprawnością. Rusza bowiem „Teatrosfera bez barier. Akt drugi”. Jest to kontynuacja działań, które Fundacja Kultury bez Barier prowadziła w ubiegłym roku i które cieszyły się tak dużą popularnością w różnych miastach w Polsce. W tym roku przedstawienia bez barier odbędą się w  Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatrze Rozrywki w Chorzowie i Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. 

Opis spektaklu

Spektakl „Skazany na bluesa” jest sceniczną adaptacją filmu pod tym samym tytułem, opowiadającego o legendarnym wokaliście grupy Dżem Ryśku Riedlu. Na teatralne deski Historię przeniósł Arkadiusz Jakubik. 

Kilkunastu aktorów Teatru Śląskiego, grająca na żywo kapela, klimat śląskich malarzy naiwnych i nieśmiertelne piosenki Dżemu układają się w poruszającą historię o przyjaźni, wolności i miłości, lecz przede wszystkim o nie zawsze wygranej walce z samym sobą.

Czas trwania: 2h i 25min.

Rezerwacje: Rezerwacje należy zgłaszać bezpośrednio w biurze obsługi widzów teatru pod numerem: 32 258 89 67

Lub pod adresem e-mail: bow@teatrslaski.art.pl. Przy rezerwacji należy podać imię i nazwisko i zaznaczyć, że chodzi o bilety w ramach Kultury bez Barier. Należy również zgłosić chęć skorzystania z udogodnień i sprecyzować czy chodzi o audiodeskrypcję czy napisy dla niesłyszących. 

Bilety można odebrać bezpośrednio przed spektaklem.

 

 

Projekt dla:

Logo MKIDN
Udogodnienia do spektaklu zostały przygotowane w ramach projektu „Teatrosfera bez barier. Akt drugi”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dostępność

  • Audiodeskrypcja

  • Napisy dla niesłyszących

Gdzie

Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach, Katowice, ul. Rynek 10

Termin

3 kwietnia 2019
godzina 19:00

Cena biletu

30 zł