Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Teatr

9
cze
2019

Teatrosfera bez barier w Katowicach – „Antygona w Nowym Jorku”

Zdjęcie ze spektaklu

Opis spektaklu

„Antygona w Nowym Jorku” Janusza Głowackiego, którą napisał na zamówienie teatru Arena Stage w Waszyngtonie zyskała szybko ogromną popularność, a „Time Magazin” wpisał ją na listę 10 najlepszych sztuk roku. Większość realizacji szczęśliwie daleka była od realistycznego portretowania kloszardów, traktując bezdomność raczej jako okrutny stan duszy, który może dopaść każdego. Dodatkowo polską interpretację naznaczył esej Jana Kotta, który wpisał „Antygonę w Nowym Jorku” w estetykę teatru absurdu, pisząc, że bez Becketta nie byłoby ani Saszy ani Pchełki w głowie Głowackiego. W Katowicach „Antygonę” zagrano w 1995 roku.

Czas trwania: 135 min

Rezerwacja

Rezerwacje należy zgłaszać bezpośrednio w biurze obsługi widzów teatru pod numerem: 32 258 89 67, lub pod adresem e-mail: bow@teatrslaski.art.pl. Przy rezerwacji należy podać imię i nazwisko i zaznaczyć, że chodzi o bilety w ramach Kultury bez Barier. Należy również zgłosić chęć skorzystania z udogodnień i sprecyzować, czy chodzi o audiodeskrypcję czy napisy.

Bilety można odebrać bezpośrednio przed spektaklem.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1101605786690535/

Projekt dla:

Logo MKIDN
Udogodnienia do spektaklu zostały przygotowane w ramach projektu „Teatrosfera bez barier. Akt drugi”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dostępność

  • Audiodeskrypcja

  • Napisy dla niesłyszących

Gdzie

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, ul. Rynek 10, Katowice

Termin

9 czerwca 2019
godzina 19:30

Cena biletu

20 zł