Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Teatr

2
cze
2019

Teatrosfera bez barier w Lublinie – „Prawda”

Zdjęcie ze spektaklu Prawda

Opis spektaklu

Od paryskiej premiery w 2011 r. PRAWDA Floriana Zellera cieszy się niesłabnącą popularnością. Tu, w komediowym tyglu, żarty słowne przeplatają się z dowcipami sytuacyjnymi, serwując humor w czystej postaci!

Choć rozpisana na czwórkę bohaterów, opowieść francuskiego dramatopisarza skrywa w swoim wnętrzu bohatera bezosobowego – KŁAMSTWO. To ono, pozostając w opozycji do tytułu sztuki, staje się siłą napędową misternie utkanej intrygi.

Niemówienie prawdy, stąpanie po kruchym lodzie uczciwości, sprawdzanie wytrzymałości własnego kręgosłupa moralnego stwarza nieporozumienia, które przynoszą zaskakujący finał.

Prawda stanowi swoistą analizę zakamarków ludzkiego sumienia. Trafia do naszej podświadomości, drażni, prowokuje.

Czy przy okazji podglądania cudzego życia przez przysłowiową dziurkę od klucza, widz rozpozna w bohaterach samego siebie? W końcu teatr niejednokrotnie czerpał inspiracje z życia…

Czas trwania: 90 minut bez przerwy

Bilety:  Rezerwacje należy zgłaszać bezpośrednio w Biurze Organizacji i Reklamy. Należy powołać się na rezerwację na spektakl bez barier:

tel. 81 532 44 36

e-mail: biuro@teatrosterwy.pl

Należy również zgłosić chęć skorzystania z udogodnień i sprecyzować czy chodzi o audiodeskrypcję czy napisy dla niesłyszących. 

Bilety można opłacić osobiście lub przelewem. Bilety muszą zostać wykupione najpóźniej do 29 maja. Kasa jest czynna od wtorku do soboty w godzinach 12.00 – 19.00oraz w niedzielę w godzinach: 16.00 – 19.00.

 

 

Projekt dla:

Logo MKIDN
Udogodnienia do spektaklu zostały przygotowane w ramach projektu „Teatrosfera bez barier. Akt drugi”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dostępność

  • Audiodeskrypcja

  • Napisy dla niesłyszących

Gdzie

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Lublin, ul. Narutowicza 17

Termin

2 czerwca 2019
godzina 19:00

Cena biletu

40 zł