Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Teatr

26
gru
2020

Teatrosfera bez barier online – „Historia Filozofii po góralsku” Teatru Rozrywki

Zdjęcie ze spektaklu. Góral i dwie góralku, śpiewają. Dookoła śnieg.

Wraz z Teatrem Rozrywki w Chorzowie zapraszamy na spektakl „Historia filozofii po góralsku” w reżyserii Bogdana Cioska. Spektakl jest realizowany w ramach projektu „Teatrosfera bez barier. Akt II”

Spektakl z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących będzie udostępniony na platformie YouTube Teatru Rozrywki.

 

Opis spektaklu:

Na pocątku wsędy byli górole, a dopiero potem porobiyli się Turcy i Zydzi. Górole byli tyz piyrsymi „filozofami”. „Filozof” to jest pedziane po grecku. Znacy telo co: „mędrol”. A to jest pedziane po grecku dlo niepoznaki. Niby, po co mo fto wiedzieć, jak było na pocątku? Ale Grecy to nie byli Grecy, ino górole, co udawali greka. Bo na pocątku nie było Greków, ino wsędy byli górole.
 
Opowiadana przez ks. prof. Józefa Tischnera cała filozofia presokratyjska i klasyczna filozofia grecka była przed laty prawdziwym bestsellerem. Felietony o kolejnych góralach z Podhala, takich jak Stasek Nędza z Pardałówki (dla niepoznaki zwany Talesem z Miletu), który z nudów wynalazł myślenie, skrzą się inteligentnym dowcipem wysokiej klasy.
 
Jeśli do tego dodać zgrabną adaptację, bajkową scenografię, dowcipny ruch sceniczny i piękną muzykę, otrzymamy urokliwie, pełne śmiechu, ale i zadumy przedstawienie.

Więcej informacji o spektaklu – kliknij.

 

Bilety

Spektakl będzie dostępny bez opłat na platformie YouTube Teatru Rozrywki od 26 do 31 grudnia 2020.

Wersja z audiodeskrypcją – kliknij.

Wersja z napisami – kliknij.

Projekt dla:

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Kultury Dostępnej
Udogodnienia do spektaklu zostały przygotowane w ramach projektu „Teatrosfera bez barier. Akt drugi”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dostępność

  • Audiodeskrypcja

  • Napisy dla niesłyszących

Gdzie

online

Termin

26 grudnia 2020
godzina 19:00

Cena biletu

Wstęp wolny