Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Teatr

24
gru
2020

Teatrosfera bez barier online – „Opowieść wigilijna” Teatru Zagłębia

Zdjęcie ze spektaklu. Mężczyzna unosi dziecko, obok przy stolikach siedzą postaci.

Wraz z Teatrem Zagłębia zapraszamy na spektakl „Opowieść wigilijna” w reżyserii Justyny Łagowskiej. Spektakl jest realizowany w ramach projektu „Teatrosfera bez barier. Akt II”

Spektakl z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących będzie miał premierę 24 grudnia  2020 r. o godzinie 19:00 i będzie dostępny do 27 grudnia.

 

Opis spektaklu:

 

Klasyczna świąteczna opowieść o przemianie skąpca nad skąpcami, Ebenezera Scrooge’a. Pełna ciepła, otuchy oraz znakomitych piosenek.

Ludzkie dzieci, twoi bracia. Jedno zwie się Nędza, drugie Ciemnota. Na czole ich wyryte jest, o zamożni i majętni ludzie, wasze potępienie. Strzeżcie się, ludzie! Oświecajcie, kształćcie i wspierajcie braci waszych, bo inaczej biada wam! Biada!

Pewniejsza zima w sercu, niż za oknem. Ebenezer Scrooge to bogacz, od którego wiele zależy. To, jak powszechnie wiadomo, niezbyt sympatyczna postać. Choć sam zaznał biedy i upokorzeń, nie znajdziesz w nim za grosz otuchy. A my nie wiemy, czy dotrwamy do następnych świąt. Ale nasza cierpliwość się wyczerpuje. Z pomocą niech przyjdą nam duchy przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Niech przypomną Scrooge’owi najistotniejsze cechy ludzkiego gatunku – zdolność do miłości, radość i niewinność. Korzystając z ponadczasowej opowieści Dickensa pytamy, czy przemiana jednego człowieka wystarczy, aby ocalić społeczność przed nadciągającą – i nie dość rozumianą – Apokalipsą.

WIĘCEJ INFORMACJI O SPEKTAKLU – KLIKNIJ.

 

Czas trwania:

100 minut (bez przerwy)

 

Termin:

Premiera nagrania online: 24 grudnia 2020. Nagranie będzie dostępne do 27 grudnia 2020.

 

Bilety

CENA BILETU
10 zł

Bilety będzie można zakupić przez stronę Teatru – kliknij, aby kupić bilet.

Projekt dla:

Logo MKIDN
Udogodnienia do spektaklu zostały przygotowane w ramach projektu „Teatrosfera bez barier. Akt drugi”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dostępność

  • Audiodeskrypcja

  • Napisy dla niesłyszących

Gdzie

online

Termin

24 grudnia 2020
godzina 19:00

Cena biletu

10 zł