Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki

Teatr

26
gru
2020

Teatrosfera bez barier online – „Przybysz”

Plakat spektaklu przybysz. czerwony trójkąt oplatający czarny smoczy ogon.

Wraz z Akademią Teatralną w Warszawie zapraszamy na transmisję spektaklu „Przybysz” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Spektakl jest realizowany w ramach projektu „Teatrosfera bez barier. Akt II”

Wersja z napisami dla niesłyszących będzie transmitowana 26 grudnia o 19:00, wersja z audiodeskrypcją będzie transmitowana 27 grudnia o 19:00.

 

Opis spektaklu:

 

PRZYBYSZ to poemat muzyczny na motywach albumu Shauna Tana „The Arrival”. Rozstanie, tęsknota, samotność, wyobcowanie – to uczucia towarzyszące każdemu, kto opuszcza swój kraj, rodzinę i decyduje się na podróż w nieznane – w pogoni za lepszym życiem. Książka zawiera niezwykle sugestywne, pełne magii obrazy, które – bez pomocy słów – nie tyle ilustrują fabułę opowiadania, lecz ją interpretują; nadają zwyczajnym miejscom, przedmiotom, zwierzętom, a nawet zdarzeniom czy zjawiskom społecznym nieoczekiwany, głębszy kontekst.

Spektakl opowiada o drodze tytułowego Przybysza do Nowego Świata. Towarzyszą mu statki, chmury, walizki, magiczne istoty oraz inni podróżni szukający lepszego jutra. Nowy Świat okazuje się niezrozumiały, tajemniczy, dziwny i abstrakcyjny, pełen ludzkich historii takich jak „przybyszowa”. Opowieść o bezgranicznej miłości, tęsknocie, strachu, a także zachwycie nad wolnością i innością. Siódemka studentów IV roku aktorstwa teatru muzycznego zabierze Państwa w magiczny, oniryczny świat tułaczki. A historię podróży Przybysza opowiedzą za pomocą muzyki, aktorstwa i ruchu.

WIĘCEJ INFORMACJI O SPEKTAKLU – KLIKNIJ.

 

Czas trwania:

120 minut (bez przerwy)

 

Termin:

Transmisja spektaklu odbędzie się na Facebooku Akademii Teatralnej.

Wersja z napisami – 26 grudnia, godzina 19:00 (transmisja na żywo, bez możliwości powtórzenia).

Wersja z audiodeskrypcją – 27 grudnia, godzina 19:00 (transmisja na żywo, bez możliwości powtórzenia).

 

Bilety

Transmisja będzie dostępna bezpłatnie na Facebooku Akademii Teatralnej. Link podamy już wkrótce.

Logotyp Akademia Teatralna Warszawa

Projekt dla:

Logo MKIDN
Udogodnienia do spektaklu zostały przygotowane w ramach projektu „Teatrosfera bez barier. Akt drugi”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dostępność

  • Audiodeskrypcja

  • Napisy dla niesłyszących

Gdzie

online

Termin

26 grudnia 2020
godzina 19:00

Cena biletu

0 zł